Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka sporta veidu festivālā parāda neierastus sporta veidus 8

Spēka sporta veidu festivāls Bauskas Rātslaukumā 16. un 17. jūnijā līdzjutējiem šķita gana interesants. Sacīkšu pirmajā dienā skatītāji varēja vērot sacensības armreslingā, svara bumbas raušanā un decaliftingā.Armreslingā svara kategorijā līdz 80 kilogramiem uzvarēja Edgars Tukišs, otrajā vietā - Vladimirs Kerabs, trešais - Gatis Marušēns. Svara kategorijā virs 80 kilogramiem labākais bija Māris Barauskis, otrais - Kristaps Baičūns, trešais - Valdis Strautiņš. Šajā disciplīnā piedalījās 17 dalībnieku, informē spēka sporta veidu festivāla organizators Andis Kaspars. Svara bumbas raušanā tika cilāts 24 kilogramu svars. Svara kategorijā līdz 85 kilogramiem veiksmīgākais bija Edgars Gatmančuks, kurš uzrāva svaru 71 reizi. Otrais - Vilnis Užga ar 50, trešais - Ainars Sakalausks, kurš pacēla svaru 42 reizes. Svara kategorijā virs 85 kilogramiem Māris Rubulis pacēla svaru bumbu 92, Jurģis Markovs - 70, bet Jānis Kumakovs - 30 reizes. Apmēram stundu ilga decaliftinga sacensības, kurās gan mūsu novadu pārstāvji nepiedalījās. Uzstājās trīs komandas no Rīgas. Atšķirībā no ierastajām sacensībām šajā sporta veidā noteikts svars ir jāpaceļ desmit reižu. Latvijas Decaliftinga federācijas prezidente Anželina Romanoviča stāstīja par šo neparasto sporta veidu, kas 2005. gadā radies Latvijā. Galvenais mērķis bijis piesaistīt spēka sporta veidam sievietes, tas arī izdevies. Fitnesa un svaru cilāšanu apvienojošais sporta veids izbrīnīja jau no paša sākuma. Pirmais raunds - komandas prezentācija. Tika vērtēts apģērbs, frizūra, figūra un gaita, pēc tam sākās svaru cilāšana. «Liekais svars nozīmē negatīvu vērtējumu figūrai,» paskaidroja A. Romanoviča. Svarus var cilāt deviņos veidos. Sacīkstēs gan parasti visus nevar vērot. Bauskā bija skatāma svara stieņa vilkšanu un hanteļu celšana pie pleca, katrs vingrinājums bija jāizpilda desmit reižu. Pēc tam kopējais paceltais svars tika dalīts ar sportista svaru un fiksēts iegūtais punktu skaits. Ja neizdevās pacelt desmit reižu, svars tika reizināts ar to skaitu, cik reižu izdevās pacelt. Beigās tika saskaitīti punkti. A. Romanoviča ir startējusi spēka trīscīņā. «Šajā sporta veidā nav traumu, jo svari nav tik lieli,» saka sportiste. Baušķenieki šo sporta veidu vērtēja ne visai pozitīvi. Spēcīgajiem vīriem likās interesantākas ierastās sacensības, kur, ceļot smagos svarus, ir īsta spriedze.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

speks

Ei,kas ta pa lietu,kuras sacensibas bija par pamatu-spiesana gulus-man liekas,tas tac WPC posms A blin raksta nekada,kaut kadu putru sarakstijusi. Nakosreiz lai tie septini cilveki lai ari riko tas sacensibas,ja neapkakasies...

pirms 8 gadiem, 2012.06.20 15:37

guļspiedis

Kapec nav pilnigi nekā par spiešanu guļus ?
TAS IR INTĪMS SPORTA VEIDS ! Cik nu kurš guļus var *iespiest*,tik arī ir. Parasti gan labi ja vienu reizi,to pašu pašvaki,bet draugiem stāsta,ka n-tās reizes.

pirms 8 gadiem, 2012.06.20 12:06

V

PACĪKSTĒSIMIES ,IESIM IEDZERT ALDARA TELTIŅĀ ALIŅU

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 22:00

Sports