Vecsaulieši palīdz pārspēt Ginesa rekordu 4

Priecīgs, ar lietū samirkušu sertifikātu rokā no 100 metru stafetes skrējiena Rīgā šodien, 19. oktobrī, mājās atgriezās astoņus gadus vecais Haralds Ladusāns. Viņš mācās Bauskas 1. vidusskolas 3. klasē un apmeklē Bērnu un jaunatnes sporta skolu.Haralda māmiņa, Vecsaules pamatskolas sporta skolotāja Ilze Ladusāne, uz «Daugavas» stadionu Rīgā pavadīja 23 audzēkņu komandu, kas piedalījās skrējienā. Entuziastu grupā vēl bija Jaunsaules un Ozolaines bērni, kā arī Vecsaules pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Cielavs un kultūras darba organizatore Rasma Maldute. Vecsauliešu delegāciju uz Rīgu pavadīja skolas direktors Egons Brazauskis, kurš nestartēja, bet palīdzēja Ilzei Ladusānei organizēt skolēnu skrējienu.«Piecēlos piecos no rīta, bet pulksten sešos jau izbraucām no Bauskas. Es ļoti gribēju piedalīties skrējienā, un tas man patika, lai gan stipri lija. Skrēja arī mūsu pagasta priekšsēdētājs. Viņš turēja rokā neatvērtu lietussargu. Stadionā vēl redzēju ar bērnu ratiņiem skrejošu vīru. Man nepatika vienīgi tas, ka vajadzēja ilgi gaidīt, lai izbrauktu no autostāvvietas, jo bija ļoti daudz mašīnu,» iespaidos dalās Haralds.Jau iepriekš viņš ir lasījis, ka Ginesa rekordu grāmatā «ir ierakstīti tādi cilvēku sasniegumi, par ko citi var tikai sapņot». Zēns ir pārliecināts, ka izdevumā parādīsies arī Latvijas vārds, jo, viņaprāt, stafetes skrējiens 24 stundu garumā bija izdevies. Tāpat domā arī Ilze Ladusāne. Viņa raksturo sacensību norisi: «Man bija svarīgi gūt pieredzi tik vērienīga sarīkojuma organizēšanā. Skrējiens noritēja plūstoši, nebija nekādas drūzmas. Vecsaules pagasta skolēnu starts sākās pulksten 8, mums bija paredzēta viena stunda. Noteiktajā laikā arī iekļāvāmies. Stadiona aplis bija sadalīts 100 metru sekcijās. Dalībnieki jau iepriekš tika informēti par savu starta vietu. Žēl, ka pati nepiedalījos, jo biju aizņemta ar bērnu sagatavošanu skrējienam, fotografēšanu un uzmundrināšanu.»Vecsaulieši pēc finiša devās uz uz otrajām brokastīm atpūtas centrā «Lido». Katram dalībniekam pašvaldība izmaksāja komandējuma naudu un autobusā izsniedza uzkodu sainīti. Ilze teic, ka centrā «Lido» bērni sasildījās, atpūtās un aplūkoja spēļu laukumus.Pavisam bija nodrukāti 3500 dalībnieku numuri, taču interesentu skaits vakarrīt izrādījās lielāks, tādēļ pārējie numuriņi tika rakstīti ar roku. Savējo – 3503. – Haralds Ladusāns noglabās ģimenes relikviju kārbiņā. Skrējiena organizatori informē, ka stafetē, kas bez pārtraukuma ilga vienu diennakti, piedalījās 3845 dalībnieki, divreiz pārsniedzot Singapūrai piederošo Ginesa rekordu. Videomateriāli un citi rekorda reģistrēšanai nepieciešamie dokumenti tiks iesniegti Ginesa Londonas birojā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vecsauliete

Cienījamais jaunsaulietis laikam nebūs pamanījis, ka Vecsaules pagasta iedzīvotāji ir arī jaunsaulieši, ozolainieši, ne tikai vecsaulieši. Nevajag meklēt kašķi, bet uzmanīgāk izlasīt parakstu zem fotogrāfijas, un priecāties, ka visu triju skolu bērni draudzīgi, neraugoties uz agro rīta stundu un slikto laiku, piedalījās šajā skrējienā. Un paldies pagastam un Cielava kungam, kurš mudināja skolas piedalīties un sagādāja bērniem pārsteiguma balvas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 11:42

jaunsaulietis

Dīvaini gan izskatās- žurnāliste pamanījusi tikai vecsauliešus, bet bildē priekšplānā piereģistrējas jaunsaulieši! Vai nevajadzētu būt uzmanīgākai rakstot un liekot avīzē bildes, jo bija jau arī citi...?

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 09:57

jaunsaulietis

Dīvaini gan izskatās- žurnāliste pamanījusi tikai vecsauliešus, bet bildē priekšplānā piereģistrējas jaunsaulieši! Vai nevajadzētu būt uzmanīgākai rakstot un liekot avīzē bildes, jo bija jau arī citi...?

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 09:56

Latvijā un pasaulē