Ziemassvētku turnīri aizvadīti 1

Bauskā 21. decembrī risinājās šīgada pēdējais starprajonu turnīrs šahā, kas bija veltīts Ziemassvētkiem. Sacentās 17 šahistu no mūsu un kaimiņu rajoniem, kā arī no Rīgas. Sacīkšu programmā bija tempo un ātrspēles turnīrs.Tempo turnīrā, gūstot tikai uzvaras, pirmo vietu izcīnīja Rīgas trīskārtējais čempions, meistarkandidāts Matīss Mustaps. Arī kauss par otro vietu aizceļoja uz galvaspilsētu, to mājup aizveda turnīra vecākais dalībnieks, meistarkandidāts Harijs Skuja, kuram jau 80 gadu. Par to, lai pašu rajona šahisti nepaliktu tukšā, parūpējās mežotnieks Armands Žebers. Ātrspēles turnīrā tāpat «toni» noteica viesu sportisti. Vecmeistars Harijs Skuja tika pie zelta medaļas, bet trešā vietā ierindojās Latvijas šīgada čempions ātrspēlē, Rīgas Tehniskās universitātes students Matīss Mustaps. Šajā turnīra viesu ielenkumā pārsteigumu sagādāja stelpietis Kaspars Kalniņš, kurš izcīnīja otro vietu. Turnīru veiksminieki tika apbalvoti ar rajona Padomes dāvātiem kausiem un medaļām. Svētkiem veltītus turnīrus aizvadījuši arī jaunākie dambretisti. Desmit gadu vecu bērnu grupā pirmajā posmā sacentās 23 dalībnieki, no viņiem 16 labākie noskaidroja galveno balvu ieguvējus. Šoreiz pārsteidza jaunākās meitenes, kuras ierindojās pirmajā trijniekā. Uzvarēja Dace Degole no Bērsteles pamatskolas, otro vietu izcīnīja Bauskas pamatskolas audzēkne Elīna Tomsone, trešo - Viktorija Švabe no Bauskas 2. vidusskolas. Lai zēnus pažēlotu, 11 gadu veciem dambretistiem Ziemassvētku turnīri notika atsevišķi. Uzvarēja Jānis Kļaviņš (Bērzu pamatskola), otrajā vietā ierindojās Kaspars Malanka (2. vidusskola), trešā vietā - Mārtiņš Majauskis (Mežgaļu pamatskola). Turnīra pirmā posma uzvarētājs bērstelietis Rihards Bondarčuks šoreiz palika ceturtajā vietā. Deviņu meiteņu konkurencē galveno balvu ieguva Dace Degole, Viktorijai Švabei otrā vieta, bet trešo vietu izcīnīja Mežgaļu pamatskolas audzēkne Annija Varkale.

Komentāri 1

M.Bergs

Priecīgus svētkus un īpaši novēlu veiksmi jaunajā gadā, kurš prāta spēļu tīkotājiem un rīkotajiem solās būt īpaši dāsns. Dalībniekus bez vecuma cenza uz klubu aicinam - 4.janvārī dambretē sacensties tempo (15 minūtes uz partiju) un ātrspēlē, 11.janvārī piedalīties rajona čempionātā 64 lauciņu dambretē, bet 25.janvārī sacensties šaha cienītājusi, ievadot jaunā gada tempo un ātrspēles turnīrus. Rajona skolēnu sporta spēles dambretē zēniem un meitenēm notiks - 16.janvārī - 1993.g.dzim. un jaunākiem, 23.janvārī sacentīsies 1990.gadā dzimu;sie un jaunāki, 30.janvāris vienkopus pulcinās 1995.gadā dzimušos un jaunākus zēnus un meitenes. No 17.janvāra mūsu pieaugušo izlases dalībnieki dambretē uzsāks cīņas Latvijas čempionātā Rīgā, bet 31.janvārī visu Latvijas novadu jaunie dambretisti brauc pie mums sacensties Latvijas skolēnu sporta spēļu finālā. Latvijas skolu komandu fināls šahā paredzēts tepat Bauskā 24.janvāri. Visu plānoto sacensību sākums pulksten 10. Šo sacensību organizēšanā un vadīšanā piedalās kupls dambretes un šaha atbalstītāju pulks. Paldies visiiem par atbalstu .

pirms 11 gadiem, 2008.12.27 15:24