Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Eurostat»: Latvijā 2016. gadā 11,7% no visiem nodokļu un sociālo iemaksu ienākumiem veidoja ar vidi saistītie nodokļi 1

Latvijā 2016. gadā 11,7% no visiem nodokļu un sociālo iemaksu ienākumiem veidoja ar vidi saistītie nodokļi, kas atbilda 3,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas pārvaldes «Eurostat» dati.

Datu apkopošanas metodoloģijā iekļauti tie «vides nodokļi», kas ES dalībvalstīs saistāmi ar enerģiju, transportu, vides piesārņošanu un dabas resursu iegūšanu.

Salīdzinājumā ar pārējām ES dalībvalstīm šie vides nodokļu ieņēmumi, kas 2016. gadā veidoja 11,7% no Latvijas kopējiem nodokļu un sociālo iemaksu ieņēmumiem, Latviju ierindo visaugstākajā pozīcijā. Slovēnijā šis procentuālais vides nodokļu ienākumu rādītājs ir 10,6%, bet Grieķijā un Bulgārijā – attiecīgi 9,8% un 9,6%.

Starp valstīm ar vismazākajiem vides nodokļu ienākumiem no visiem valsts nodokļiem un sociālajām iemaksām ierindojas Zviedrija (5,1%), Beļģija (5%), Vācija (4,8%), un Luksemburga (4,6%).

Savukārt, proporcionāli rēķinot šo vides nodokļu ieņēmumus kā daļu no dalībvalstu 2016. gada IKP, Latvija ar 3,7% ierindojas ceturtajā augstākajā pozīcijā aiz Dānijas (4%), Slovēnijas (3,9) un Grieķijas (3,8). Vismazāko daļu no IKP jeb aptuveni 1,8% un 1,9% vides nodokļu sastādījuši Luksemburgā un Vācijā.

Kopumā 28 ES dalībvalstīs vides nodokļos 2016. gadā tika samaksāti aptuveni 364,4 miljardi eiro, kas ir par 67,9 miljardiem vairāk nekā 2006. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Raimonds

Nu ko ? Raksts par to ka Latvija pat gaisu apliek ar nodokli , bet naudas budžetā NaVVVVVVV . Visa tā saucamā ekonomika turās uz nodokļīem un sodiem . Pat strādājot Anglijā atgriežoties Latvijā , mēs Jūsu pensiju apliksim ar ienākuma nodokli. Welcom

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 13:19

Tautsaimniecība