Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina būtiski celt valsts un pašvaldību zemes nomas maksu 6

Finanšu ministrija (FM) izstrādājusi jaunus publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumus, kas paredz būtiski celt valsts un pašvaldību zemes nomas maksu.

Par minētajiem noteikumiem pirmdien, 5. februārī, spriedīs Ministru kabineta komiteja.

Patlaban publiskai personai piederošas zemes nomas maksa ir 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības gadā. Taču FM rosina no 2019. gada 1. janvāra palielināt nomas maksu līdz 3% no zemes kadastrālās vērtības gadā vai 4,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības, ja nomnieks apbūvētajā zemesgabalā veic saimniecisko darbību un samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējas kā komercdarbības atbalsts.

Šāda prasība attieksies arī uz noteiktiem publiskas personas piederoša vai piekrītošā neapbūvēta zemesgabala vai tā daļas nomas izņēmuma gadījumiem, un neizpirkto pilsētu zemi.

Noteikumi arī paredz palielināt publiskas personas piederoša vai piekrītoša zemesgabala vai tā daļas minimālo nomas maksu gadā līdz 40 eiro līdzšinējo 28 eiro vietā.

Tajā pašā laikā noteikumi paredz, kādos gadījumos varēs samazināt apbūvēta zemesgabala nomas maksu par 50% vai pat par 90%. Zemes nomas maksu varēs samazināt par 50%, ja nomniekam ir pirmā invaliditātes grupa, vai tā aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai vismaz trīs nepilngadīgi bērni vai pilngadīgas personas, kas nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, nav darba tiesiskajās attiecībās un uz zemesgabala esošā būve ir deklarēta kā to dzīvesvieta.

Tāpat paredzēts, ka nomas maksas samazinājumu 50% vai 90% apmērā varēs saņemt, ja nomnieka nomas maksas un nekustamā īpašuma nodokļa vai tā kompensācijas maksājumu parāds par attiecīgo apbūvēto zemesgabalu nav lielāks par 50 eiro un ja nomnieks apbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificētos kā komercdarbības atbalsts.

Nomas maksas samazinājums ir attiecināms arī uz neizpirktās pilsētu zemes iznomāšanu.

Plānots, ka noteikumi stāsies spēkā šā gada 1. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

doma

Lai ceļ droši , drīz nebūs kam celt.Attā Latvija!

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 12:44

Raimonds

Ja esi piedzimis Latvijā - 10 % nodoklis no ienākumiem neatkarīgi kur dzīvo..

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 12:59

Izmisums

Rūpniecība izpostīta,skolas slēgtas,tauta aizbraukusi ,34% saņem 280 eiro uz rokas,medicīna vāja,ielās ubagi,cenas nenormālas....Par VIENĪGO dzīvesvietu nevarēsim samaksāt.Man pietiek,es LATVIETIS esmu spiests balsot par SASKAŅU.URĀ,URĀ,URĀ.....uz priekšu Latvija.

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 14:12

Nu, nu ...

Un viņi būs tie, kas visu atjaunos un visus nodokļus atcels ? Naivais. Paskaties kā shēmo un dzīvo visi ušakovi un urbanoviči. Tad ar ko viņi būs labāki ? Gaidu atbildi, bet tikai bez liekiem "bla, bla, bla".

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 15:49

Raimonds

Valsti vada mūsu pašu bāleliņi, nav tur ne sašu , ne ivanu , tā kā biedrs Jāni paši esam vainīgi

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 16:21

Latvija

Šajā valstī labāk nekādus īpašumus neiegādāties.

pirms 2 gadiem, 2018.02.04 14:52

Tautsaimniecība