Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12. klašu izlaidumā novērtē absolventu darbu un sekmes

Vienlaikus daudzās novadu vidusskolās sestdien, 7. jūnijā, tika rīkoti 12. klašu izlaidumi. «Bauskas Dzīve» šoreiz bija pie divpadsmitajiem Bauskas 2. vidusskolā. Mācību iestādes vēsturē tas bija 59. izlaidums.

Skola dibināta 1944. gada rudenī un šogad, 25. oktobrī, svinēs pastāvēšanas 70 gadus. Pēdējā laikā īpaši atzīta vidusskolas integrācijas programma un sekmes tās izstrādē un īstenošanā. Skolas darbs augstu novērtēts – direktore Vera Grigorjeva nesen apbalvota ar Atzinības krusta ceturtās šķiras ordeni.

Izlaidumu ievadīja skolas direktores Veras Grigorjevas silta uzruna, uzsverot, ka turpmākie panākumi ir pašu rokās. Tad 12.a, 12.b un 12.d klases absolventus, skolotājus un vecākus apsveica Ģirts Bernauts, Bauskas novada izglītības nodaļas vadītājs.

Īpašu un pelnītu uzmanību saņēma 12.a klase un audzinātāja Valentīna Rajevska. Šajā klasē vienpadsmit jaunieši saņēmuši novada domes stipendijas, ko piešķīra, ja vidējā atzīme nebija zemāka par sešām ballēm. Šiem stipendiātiem par labām un teicamām zināšanām direktore pasniedza arī skolas Goda medaļas. Tās saņēma Lana Dinu, Ksenija Fjodorova, Elizabete Jaunzeme, Kristaps Kārlis Karļuks, Alīna Kazačenoka, Laura Leja, Aleksandra Mihaiļuka, Germans Molokovičevs, Oskars Pozņaks, Santa Sanita Semaka un Artjoms Volaščuks.

Lana Dinu 20. valsts olimpiādē krievu valodā kā svešvalodā ieguva 1. pakāpes diplomu (priekšmeta skolotāja Inese Korčevaja). Dziļš ir audzinātājas Valentīnas Rajevskas aizkustinājums un gandarījums par kopā paveikto, uzrunājot savus mīļos, labestīgos un strādīgos audzēkņus.

Izlaidumu priekšvakarā par teicamām sekmēm Bauskas novada skolas saņēma Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas divpadsmit Atzinības rakstus. Divi no tiem nonāca Bauskas 2. vidusskolā, viens Īslīces vidusskolā un deviņi Bauskas Valsts ģimnāzijā.

Viens no premjerministres vēstulē paustajiem novēlējumiem ir: «..izglītoti un konkurētspējīgi jaunieši nav īstermiņa ieguvums, tas ir mūsu nākotnes pamats. Lai Jūsu zināšanas, prasmes un pieredze izceļ Latviju citu valstu vidū! Latvijas nākotne ir Jūsu rokās, tāpēc veidojiet to atbildīgi.»

Centīgi un apzinīgi strādājuši un dzīvei drošu pamatu būvējuši itin visi absolventi. Ne vienmēr individuālie panākumi tik redzami un dzirdami publiskajā telpā, bet vai tāpēc mazsvarīgāki? 12.b klases audzinātāja, latviešu valodas un literatūras skolotāja Ruta Dābola atrada katram kādu īpašu, viņam vien piemītošu rakstura iezīmi – vai tas būtu dejotprieks, kāds trāpīgs izteiciens, dziļdomība, labestība, mērķtiecība utt. Un tas viss kopā priecē kā krāšņs ziedu klēpis absolventu rokās.

12.d klasē ir vakarskolas absolventi, viņiem triju gadu garumā bija jāprot apvienot mācības, darbu un ģimenes pienākumus. Piemēram, Linda Ratiņika audzina astoņus bērnus, tomēr mācībām atradusi laiku un spēku. Klases audzinātāja Daina Burceva ar visu sirdi un zināšanām lolojusi savus darbarūķus skolas gaitās. Bet viņa uzsver, ka bez kolēģu un direktores iejūtīgās izpratnes un atbalsta rezultātu nebūtu.

Bezgala sirsnīgi izskanēja Māra Ezera paldies māmiņai Ritai, jo viņi abi mācījās vienā klasē. Izlaidumā gan nevarēja ierasties visi strādājošie absolventi, jo darba devējs nebija atradis iespēju piešķirt skolas beidzējam šo nozīmīgo svētku dienu brīvu. Arī tādas ir laika iezīmes.

Sirsnīgu pateicību direktore V. Grigorjeva veltīja vecāku padomei, tās visaktīvākajiem skolas palīgiem Aleksandram Kazačenokam, Oļegam Lavreckim, Olgai Jankevičai, Sarmītei Polei, Natālijai Matulēvičai. Savukārt no vecākiem skola saņēma ļoti oriģinālu dāvanu – svētku salūta aprīkojumu lielajām svinībām rudenī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas