15. maijā Rundāles pilī notiks pavasara stādu tirgus

Nākamsestdien, 15. maijā, Rundāles pils franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču pavasara tirgus, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Viņa pastāstīja, ka sestdien Rundālē būs iespējams iegādāties ziemciešu un vasaras puķu stādus, košumkrūmus, ogulājus un augļu kokus, graudzāles, garšaugus un, protams, rožu stādus plašā sortimentā. Varēs nopirkt arī bioloģiskos augu mēslošanas līdzekļus, skalu pinuma izstrādājumus un pašdarinātus dārzkopju darbarīkus. Dārza teritorijā būs stingri nodalītas divas tirdzniecības vietas – katrā no tām būs divdesmit tirgotāju.

Atsaucība šim pasākumam esot tikpat liela kā pagājušajā gadā, kad pirmo reizi andele rīkota atsevišķi. Līdz šim tirgus bija iekļauts pils Dārza svētkos, kas kopš 2007. gada tiek organizēti skaistākajā rožu ziedēšanas laikā. Pērn svētki izpalika, bet to vietā organizēts stādu tirgus. I. Kusiņa pagaidām vēl neatklāja, vai arī šogad Rundālei Dārza svētki ies secen, norādot, ka par šo sarīkojumu informācija vēl sekos.

Šogad dalību tirdziņam pieteikuši tirgotāji no visas Latvijas. I. Kusiņa precizēja, ka pērn atsaukušies 46 tirgotāji, šoreiz būs vien par sešiem mazāk. No mūspuses Rundāles pils dārzā būs sastopama Ina Brunere no Vecsaules, Gints Velmunskis no Bauskas, Sandra Marcinkeviča no Skaistkalnes, z/s «Kalēji» no Vecsaules.

Tirgotājiem tirdzniecības vietas dalības maksa noteikta pēc Rundāles pils muzeja publiskā maksas cenrāža – tirdzniecības vietas noma tirdzniecības laukumā lauksaimniecības un pārtikas preču pārdevējam trīs eiro. Kā pērn atzina vairāki komersanti, šāds maksājums esot simbolisks salīdzinājumā ar tēriņiem, kādi, piemēram, andelmaņiem ir Siguldas un Jelgavas stādu dienās.

I. Kusiņa atzīmēja, ka tirgus apmeklēšana ir lieliska iespēja apvienot iepirkšanos ar patīkamu pastaigu franču dārzā, gūstot vērtīgas ierosmes un pozitīvu noskaņojumu visai dienai.

Šogad apmeklētājiem jārēķinās ar lielākiem ierobežojumiem, nekā tas bija pērnajā gadā. Kā ikvienā tirdzniecības vietā, apmeklētājiem jāievēro divu metru distance, obligāti nepieciešams lietot sejas aizsargmaskas. Pagājušajā gadā tirgotāji rosināja organizētāju padomāt par transporta pakalpojumu ieviešanu, lai iegādātos augus varētu aizgādāt līdz savam auto, kas novietots stāvvietā. I. Kusiņa paskaidroja, ka šajā reizē, ņemot vērā noteiktos piesardzības noteikumus, transporta pakalpojumi iegādāto augu nogādāšanai līdz pircēju transportlīdzekļiem no muzeja puses netiks piedāvāti.   Viņa aicina apmeklētājus ievērot teritorijā izvietotās norādes zīmes, atsaukties uz muzeja darbinieku norādījumiem un ievērot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

Pavasara stādu tirgus Rundāles pilī tiek organizēts, lai popularizētu franču dārzu un dārzu kultūru Latvijā, vienlaikus atbalstot stādaudzētājus un dārza preču tirgotājus. Plānots, ka šogad franču dārzā norisināsies vēl divi tirdziņi – viens vasarā un otrs rudenī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas