18. novembrī Bauskā vienojas kopīgā patriotiskā pastaigā 7

Valsts proklamēšanas 102. gadadienā 80 komandas Bauskā visas dienas garumā piedzīvoja patriotisku pastaigu «Kūkā 102 svecītes».

Dalībnieku komandas, izmantojot viedierīces, varēja demonstrēt deju «Tūdaliņ, tāgadiņ», videoklipā ierunāt «Es esmu Latvija, Tu esi Latvija, Bauska ir Latvija!» Bauskas Rātslaukumā, atbildēt uz dažādiem jautājumiem par vēsturi, Bausku un Latviju, kā arī atveidot tekvondo cīkstones māsas Tarvidas un veikt citas darbības.

«Bauskas Dzīve» devās šajā patriotiskajā gājienā un iepazina visus 20 pieturpunktus, pa ceļam satiekot citas komandas. Pie Viļa Plūdoņa pieminekļa «Bauskas Dzīve» satika Sandru Lapsu- Ārenti un Andi Ārentu. «Šis ir kas nebijis un ļoti interesants. Ir iespējams ne tikai izstaigāties, bet arī uzzināt ko jaunu,» stāsta komanda, kas atradusi visus kontrolpunktus Bauskā, «ko līdzīgu esam darījuši Līgatnē. Domājam, ka nākotnē arī Bauskā šādus pasākumus, gājienus varētu īstenot vairāk.»

Pie Viļa Plūdoņa pieminekļa komandai vajadzēja minēt, kurš nav dzejnieka sarakstītais dzejolis – «Zaķīšu pirtiņa», «Pūpoliņi» vai «Lietutiņš».

Pie «Latvijas Pasta» Bauskas nodaļas ēkas dalībniekiem vajadzēja izveidot savu pastmarku. To arī darīja Dreimaņu ģimene. «Ir ļoti svinīga svētku izjūta. Ne jau grandiozi koncerti bija tas svarīgākais. Šis ir kas jauns un inovatīvs. Ir gan veselīga pastaiga, gan iespēja iegūt interesantus faktus,» stāsta Lelde. Viņas ģimene vakarā ēdīs pašceptu kūku. «Svinēsim tā, kā pienākas atzīmēt dzimšanas dienu,» uzsver Lelde.

Zīmīgi, ka svētku būtība nebija tikai uzzināt informāciju par 18. novembri, bet par valsts svētkiem kopumā. Pie maģistrāles A7 komandām vajadzēja attēlot vēsturisko fotogrāfiju, kur redzami 23. augusta «Baltijas ceļa» dalībnieki, bet pie Valsts policijas Bauskas iecirkņa ēkas komandām bija jāatbild uz jautājumu par barikādēm. Bija arī jautājums par to, kad Bauskas pils tornī pēc padomju okupācijas atkal uzvilkts Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs.

«Ikdienā kopā ar ģimeni dodamies pastaigās, bet šajā reizē var gūt ko jaunu un iepriekš nebijušu,» stāsta Kiseļevu ģimenes mamma Ilze. Viņa pastaigā devās ar bērniem Ivetu, Lauru, Oliveru un suni Bellu. «Šogad nebija iespēja doties vērot svētku salūtu, bet par to neskumstam. Svētkus svinam ģimenes lokā,» atzina Ilze.

Sandru Arāju un meitas Elīnu un Rūtu, kā arī suni Marko «Bauskas Dzīve» satika pie Mūsas gājēju tilta, kur viņas filmēja videoklipu, kā dejo latviešu tautas deju «Tūdaliņ, tāgadiņ». Sandra ar ģimeni svētkus vakarā svinēt plānoja pie vecmammas Dobelē. «Sociālajos tīklos redzējām, ka Dobeles pilsdrupas ir izgaismotas Latvijas karoga krāsās,» teic Sandra Arāja. Viņa arī atzīst, ka šāda svētku atzīmēšana Bauskā ir kas jauns un interesants. Kopā ar ģimeni varējuši atbildēt uz jautājumiem par Latviju, dejot, fotografēties.

«Bauskas Dzīve» pamanīja, ka bija komandas, kas startēja ar velosipēdiem, bija divu cilvēku vienības, gāja arī piecu cilvēku grupas. Pastaigai kopumā bija nepieciešamas divas stundas laika. Aktīvākās komandas piedalījās Bauskas kultūras centra rīkotajā izlozē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Janka

Izskatās, ka Bauskas novada centrs ir pārcēlies uz Īslīci, jo šeit kā zināms vairāku administrācijas darboņu dzīvesvietas rodamas. Izgaismots Rītausmu parks, patriotiskas melodijas, kaut kāda svētku sajūta radīta, nevis kā centrā Bauskā viss tumsā slīgst, īsti nevarēja pamanīt sarkanbaltsarkanos karogus Rātslaukumā, melns kā peklē arī pie pašas administrācijas ēkas, nekādu gaismu arī Rimi pļavā izliktajiem dekoriem. Labi, ka RIMI uzraksti spilgti pamanāmi. Biju nostūrī Valgunde i tur nauda atradusies izgaismotiem objektiem un izcilam uzrakstam Latvijai 102. Liepājā tauta redz sarīkojusi zibakciju vienojušies dziesmās un izgaismojuši apkārtni ar sveču liesmām. Dobelē skat valsts karoga krāsās ietērpuši pilsdrupas, bet Bauska jau kā parasti izceļas ar pliku neko.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 11:09

Pjanka

Redz, Liepājā tauta kaut ko sarīkojusi! A ko tad Tu neko šeit kā Bauskas tautai piederīgs nesarīkoji, tikai kritizē, cik Bauskā slikti?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 14:13

Bauskā aprobežojas ar Plūdoņa dzejas rindām. Vai tad nevarēja sacerēt paši kādu tekstu un iedot Jātnieka kungam, lai nolasa vai paraksta. Nepietiek laikam prāta.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 15:13

Ups

Nekā jauna jau nepateici, tās atbildes ir meklējamas vēl senākā pagātnē, jo ceļu uz Uzvaru arī atjaunoja kad Veips bija novada priekšnieks un ielu Īslīcē atjauno arī tikai pateicoties tam ka tur dzīvo administrācijas darboņi, vai tad citos pagastos nekas nav jāatjauno

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 11:02

Skolnieciņš no svētmeža

Aizvadītajā dižvakarā mēs nosvinējām Latvijas Republikas dibināšanas gadadienu. Mūsu mīļajai Latvijai palika 102.gadi. Kaut gan Valsts svētki ir beigušies, tomēr saglabāsim cieņu, mīlestību un prieku arī pēc Valsts svētkiem. Latvija ir burvīga valsts! Godāsim savu Tēvzemi ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Nedzīvosim aizvainojumā. Piedosim mūsu valdošo – politiķu, ierēdņu un alkatīgo uzņēmēju – kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi palīdz mūsu valdībai apjēgt, pieņemt un izlabot pieļautās kļūdas. Kamēr mēs esam dzīvi, viss ir iespējams. Pateiksimies visvarenajiem Latvju Dieviem par sniegto mums dzīvību! Mēs esam Dievu bērni, svešiem kungiem mums nav jākalpo! Mēs esam brīvi! Būsim atbildīgi saimnieki savā zemē. Lai Latvju Dievi mums palīdz stiprināt sevi un savu valsti! Lai Latvju Dievi svēta mūsu sapņus un darbus! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!!!
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Latvija #Tēvzeme #gribasspēks #degsme #brīvība #pagāni #DievuBērni

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 12:00

bastotājs no lauka

var 'but jālūdz lai soross izmet no kuhņas viņķeli, kariņu un vēl dažus gasterbaiterus no ASV dzīlēm???

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 11:04

Labi, ka tev "jā" visam pietiek prāta. It īpaši šeit, komentāros, izpausties!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 18:47

Vietējās ziņas