18. un 19. jūlijā Bauskā norisināsies Senās mūzikas festivāls «Vivat Curlandia!»

Bauskā 18. un 19. jūlijā norisināsies piektais Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!», pārvēršot pilsētu par vietu, kur varēs redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus.

Festivāla producente Laura Šarova stāsta, ka, ievērojot visus aktuālos drošības pasākumus, divu dienu laikā Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Austrijas, Itālijas un Vācijas piedāvās deviņus koncertus, akcentējot viduslaiku mūzikas bagātības, kas apgāž mītus par «tumšajiem viduslaikiem».

Festivāla gaidītākie notikumi būs īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts «Senie mūzikas instrumenti» un nakts koncerts «Basso ostinato sveču un elektronikas gaismā». Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks– diriģents Māris Kupčs –sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas Kultūras centru.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, atnesa līdzi renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas, neapšaubāmi, ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. - 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

Biļetes uz festivāla «VivatCurlandia!» koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv un «Biļešu paradīzes» tirdzniecības kasēs visā Latvijā. Informācija par bezmaksas pasākumiem – www.earlymusic.lv un EarlymusicinLatvia sociālā tīkla «Facebook» kontā.
Festivāla norisi atbalsta Bauskasnovada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Bauskas pils muzejs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas