27. martā donorus gaidīs Iecavā

Visi donori, kuri pārliecināti par savu veselību un var ziedot asinis, ir gaidīti donoru dienā Iecavā, pie uzņēmuma «Balticovo» administratīvās ēkas, piektdien, 27. martā, no plkst. 10 līdz 13, laikrakstu informē Valsts asinsdonoru centrs (VADC). Ziņu apstiprina arī akciju sabiedrībā «Balticovo».

Ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies. Valsts asinsdonoru centra darbs turpinās, un asins krājuma uzturēšana jau ir sarežģīts uzdevums, līdz ar to donoru atsaucība pašlaik ir īpaši svarīga, skaidro VADC.

Asinis var ziedot, ja donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselību,  pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums, kā arī pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar «Covid-19».

Par donoru var būt cilvēks, kurš ir 18 – 65 gadus vecs, sver ne mazāk par 50 kg, dienā pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu, ir paēdis, izgulējies, atpūties, jūtas labi, ir vesels un pēdējā laikā nav slimojis, pirms tam lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma, kā arī nav nodevis asinis vismaz 9 nedēļas un 12 mēnešu periodā to jau nav darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem).

Laika ekonomijas nolūkā VADC aicina donorus aizpildīt anketu elektroniskā formātā VADC mājaslapā (ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas), godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem, kā arī  atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu. Uz asins ziedošanas vietu ierasties ar personisko transportu un šaubu gadījumā par veselību vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003.

Visās asins ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī par drošiem asins komponentiem slimnīcām. Ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā, uzsver Ilze Bergmane, VADC sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Viņa skaidro, ka ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi: katram VADC ziedošanas vietu apmeklētājam jāparaksta apliecinājums, ka pēdējo 14 dienu laikā nav ceļojis vai nav bijis kontaktā ar personu, kas atgriezusies no «COVID-19» skartajām teritorijām un ka nav elpceļu saslimšanas simptomu; ierodoties tiek mērīta temperatūra, tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo divu metru distanci, kā arī tiek nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi.

Kā vienmēr, donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte) un jānorāda savs bankas konta numurs.
Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas