860 vakcinēto trijās dienās 56

Masu vakcinācijas centrs Bauskā, kas ierīkots jaunuzceltajā sporta hallē Mūsas krastā, beidzot iedarbināts 7. maijā. Trijās dienās – 7., 8. un 9. maijā – te ar «Pfizer-BioNTech» ražoto vakcīnu «Comirnaty» vakcinēti 860 iedzīvotāju, portālu informēja a/s «Veselības centru apvienība» pārstāve Oksana Ivanova. Šonedēļ vakcināciju Bauskas sporta hallē turpinās 15. un 16. maijā, jebkurš var vēl pagūt pieteikties uz brīvo laiku.

«Beidzot tā iespēja arī mums dota, tik ļoti vēlamies atgriezties pie normālas dzīves, satikt radus un draugus, iespējams, jau rudenī doties ceļojumā!» rindā stāvot, laikrakstam saka baušķenieks Oskars, kas kopā ar draudzeni Ināru gaidīja savu kārtu, lai tiktu uz poti.
Codietis Andris Ķikurs vakcīnai pieteicies aprīļa beigās un bija viens no pirmajiem, kas spēra soli pāri vakcinācijas centra slieksnim deviņos no rīta. Viņš nebija nācis tukšām rokām, vietējais zemnieks bija nopircis kūku, ko pasniedza kā pateicību par mediķu ieguldījumu sabiedrības labā. «Būtu zinājis, ka te tik daudz to māsiņu, būtu gana lielāku torti iegādājies,» smej Andris un teic, ka viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ nosliecies par labu vakcinācijai, ir bērni. «Bauskas peldbaseinu jo-projām nevar izmantot. Jau teju gadu bērni «peld» pa pilsētas stadionu, patiešām gribas, lai tas murgs ātrāk beidzas!» pauž Andris un ir gana možs arī pēc saņemtā dūriena, norādot, ka brīvu dienu nemaz nav izkārtojis, jo paredz, ka blakņu nebūs un varēs doties savās ikdienas gaitās.

Īslīcietis Leons Laizāns uz «pretindi» pret jauno kaiti pieteicies jau 7. februārī, turklāt pats vēl pieskaitāms pie divām prioritārajām grupām – hroniskajiem pacientiem un senioriem vecuma kategorijā 60+, taču viņa centieni tikt pie potes līdz šim bijuši nesekmīgi. Ģimenes ārste Vilma Butule vakcināciju nenodrošina, jo neesot piemērotu apstākļu imunizācijas veikšanai. Vieta viņam nav atradusies arī Bauskas slimnīcas vakcinācijas kabinetā, grūti arī gājis ar reģistrēšanos vietnē manavakcina.lv. «Vajadzēja ilgi pacīnīties, lai sistēma manu pieteikumu reģistrētu. Man jau sen vajadzēja būt vakcinētam, bet nekā. Mana astoņdesmitgadīgā mamma poti jau dabūja, mana māsa jau sen kā otru vakcīnas devu saņēmusi, bet mana kārta tikai tagad pienākusi,» stāsta L. Laizāns un apgalvo, ka vīrusi parasti viņam metot līkumu un, iespējams arī «Covid» viņam garām pagājis vai arī jau to pārcietis. Pērnā gada sākumā, kad Latvijā vēl «kovidu» tā īsti nepazina, bet runāja par tā klātbūtni citviet pasaulē, Leonu skāruši simptomi, kas norakstīti uz gripas rēķina. Esot bijis smagi, vien pēc trīs mēnešiem «atjēdzies», antivielas gan nav pārbaudījis, taču Leons pieļauj, ka pie vainas bijis tieši Ķīnā atklātais vīruss, nevis parastā gripa.

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzējas a/s «Veselības centru apvienība» pārstāve Oksana Ivanova apliecināja, ka Bauskā cilvēki atsaucīgi, viss gan esot atkarīgs no pieejamo vakcīnu daudzuma. Viņa atzina, ka ir patīkami strādāt jaunās telpās un pašvaldība vienmēr nākusi pretī, ja radušās ķibeles. Izrādījies, ka halles iekšienē nav interneta signāla, tālab sākotnēji nebija iespējams nodrošināt internetu, bet, uzstādot mobilos signāla pastiprinātājus, problēma tika atrisināta.

Nelielas rindas dažkārt veidojušās tā iemesla dēļ, ka ļaudis bija atnākuši ātrāk par savu pieraksta laiku. Cits bija ieradies stundu, cits 45 minūtes iepriekš, taču neviens projām netika raidīts.

«Ne rājam, ka nav atnācis savā laikā, ne liekam arī papildus gaidīt. Galvenais, ka cilvēks ir pieteicies vakcīnai, un tas nozīmē, ka tā ir rezervēta. Iemesli mums katram var būt dažādi, kāpēc ierodamies citā laikā. Dzīve ir dzīve,» nosaka O. Ivanova un atklāj, ka, piemēram, piektdien pieraksts bija līdz pieciem, bet no Bauskas prom devušies pēc pulksten sešiem. Sagaidījuši visus līdz pēdējam, pēcāk sazvanījuši tos, kuri neatnāca, noskaidrojot neierašanās iemeslu. Galvenokārt šie ļaudis bija paguvuši vakcinēties dienu vai divas iepriekš pie sava ģimenes ārsta. Sistēma ir sakārtota tā, ka vakcinēšanas pakalpojumu sniedzējam nenāk paziņojums, ka konkrētā persona jau ir vakcinēta, un no viņu pierakstiem tā automātiski nedzēšas. «Mēs esam gatavi, ka visi var neatnākt, tālab jau bija informācija, ka nākamajā dienā var pretendēt uz brīvajām vakcīnu devām,» atklāj O. Ivanova.

Viņa uzteic arī sadarbību ar Bauskas mediķiem, kas pieteikušies strādāt šajā centrā, tādējādi atvieglojot vienību komplektāciju. Pēc plāna vakcinācijai katram atvēlētas trīs minūtes, stundā vakcinējot 20 cilvēkus. Atšķirība no lielajiem masu vakcinācijas centriem esot tikai apmērā. Bauskā vienam vīrietim pēc potes bijusi psihosomatiska reakcija – paātrinājusies sirdsdarbība, un viņš ilgāku laiku pavadījis mediķu uzraudzībā.

No 15. maija arī Bauskā senioriem un hronisko slimību pacientiem būs iespēja vakcīnu saņemt prioritāri. «Brīvā stunda» vakcinācijas centrā būs no plkst. 9 līdz 10, šeit ikviens iepriekš minēto grupu pārstāvis varēs doties bez iepriekšēja pieraksta.

Bauskas novada veselības veicināšanas koordinatore Marta Augucēviča atzīmēja – pēdējie dati liecina, ka Bauskas novadā pieaug saslimstība ar «Covid-19», pēdējās 14 dienās reģistrētas 150 jaunas saslimšanas, kumulatīvajam rādītājam uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju sasniedzot 668.

«Kopējo ainu varētu uzlabot vakcinēšanās, kā arī ierobežojumu ievērošana. Pulcēšanās, kontaktēšanās, aizliegumu ignorēšana tikai epidemioloģisko situāciju pasliktinās, un uz brīvu vasaru nav, ko cerēt,» bilst M. Augucēviča. Viņa aicina izmantot iespēju, kad salīdzinoši īsā laikā var tikt pie vakcīnas. Pēdējā informācija liecina, ka tuvākajās nedēļās Bauskā vakcinēs ar «Pfizer-BioNTech» ražoto vakcīnu «Comirnaty».

20210512-1018-pote.jpg

Pievieno komentāru

Komentāri 56

iBio

Biju viens no tiem 860. Viss tik tiešām bija labi un ātri organizēts. Divas dienas bija neliela temperatūra un sāpēja roka, bet tas ir labāk nekā riskēt ar Covid-19. Ka vakcīna darbojas var redzēt valstīs kā Izraēla, UK, ASV, kur nopotēti jau vairāk vai tuvu 50 %. Neticiet sprediķotājiem un panikas cēlājiem, ja nav alerģiju tad vakcīna ir droša un vakcinēties ir mūsu kopēja atbildība.

pirms mēneša, 2021.05.12 14:03

labāk gan nenopotē

Lūdzu, neraksti - nopotēti, tas izklausās vienkārši briesmīgi un letāli, labāk raksti, ka vakcinēti vai saņēmuši poti. Kas nopotēts, tas arī ir nopotēts un neko vairs nepadarīsi, beigts un pagalam.

pirms mēneša, 2021.05.12 14:39

Anticovid

Protams, kur ta bez šitām kārtējām "gudrībām".....
Ir tāda grupiņa, labi ,ka maza un ar šaurām pierītēm !

pirms mēneša, 2021.05.12 16:26

Anticovidam

Tās šaurās pierītes sadurs sev pa pāris žļurgām - un šaurpierīšu bariņš vēl mazāks paliks! Nepaspēs pat savas covidafēras naudiņas notērēt...

pirms mēneša, 2021.05.12 20:22

suns

ja tu domāji,cik nepotēto miruši, tad videji mirst ar Covid infekciju ampmeram 7-10 vienā diena LV!
Aizvakar,piemēram nomira 6! Tāpec nemurkšķi te par kaut kādam vakcinas blaknēm, kur tur reali nevienu ciparu nosaukt nevari pat pie mums !

pirms mēneša, 2021.05.13 11:10

Laiks

Tās vakcīnas potē tikai 3 dienas nedēļas beigās? Darbadienās nekas nenotiek?

pirms mēneša, 2021.05.12 17:04

kasis

Nav jau to gribetaju tik daudz.

pirms mēneša, 2021.05.17 10:31

alise

ta jau ari ir ka Latvija citas slimibas nav ka tikai covids. Tapat jus staigasiet ar uzpurniiem potejies vai nepotejies.

pirms mēneša, 2021.05.12 17:11

SM

Apbrīnojama loģika - cilvēkam sava veselība vispār nerūp! Nu un ko tu teiksi kad saslimsi pa smago? Kurš būs vainīgs? Ak jā, es nesaslimšu tas saucās. Novēlu lai tev veicas izvairīties, bet aicinu tomēr neriskēt.

pirms mēneša, 2021.05.12 19:05

SM-artai

Tev taču par to labu algu maksā, lai covidpotes slavētu! Priekš tam jau to amatu izdomāja... ;)))

pirms mēneša, 2021.05.12 19:33

SM

Ja tev paliek no tā drošāk, ka man algu maksā, tad tu drīksti tā domāt, bet reāli tev jāapzinās, ka tu ar savu pārliecību atbildi ar savu veselību nevis uzvarām komentāros. Tu vari mani skaut vārdu kaujā, bet pamosties ar kovidu un tad tu arī varēsi domāt beidzot pats.

pirms mēneša, 2021.05.12 23:34

JJ-SM

eij tu zin kur ar savu aicinājumu.

pirms mēneša, 2021.05.13 06:51

SM-artai

Sāc man jau kovidlāstus sūtīt? Čigānu asinis nostrādāja? :)))

pirms mēneša, 2021.05.13 07:23

.

Šodien uzzināju, ka vienai audzinātājai vīrs nomira no AstraZeneka potes. Kāpēc klusē mediji par to, cik cilvēku Latvijā nomirst no potēm?
Vēl vairāk, ne tikai klusē, bet noraksta uz kaut ko citu.

pirms mēneša, 2021.05.12 20:14

Baiļu faktos

1 tante teica otrai... Vajag uzzināt precīzus lietas apstākļus, varbūt arī bez potes nomirtu ? AZ ir vienīgā vakcīna kurai (pierādīts) pastāv neliels trombu risks, ko var arī novērst ja laicīgi ziņo ārstiem par smagām komplikācijām.
Varbūt mediji neziņo tāpēc, ka cilvēks nomira no vakcīnas nesaistītu iemeslu dēļ ?
Jebkurai vakcīnai ir riska faktori, arī parastajai gripas vakcīnai tādi var būt.
1 no miljona! mirst no Astrazenekas pēc oficiāliem datiem. Un ja tik bail no AZ var izvēlēties citu vakcīnu.

pirms mēneša, 2021.05.12 20:58

suzanna

no sērijas viena tante teica?

pirms mēneša, 2021.05.12 21:08

SM

Tieši tā - šitais izklausās pēc tādām baumām! JA reāli tā būtu, tad mūsu žurālisti būtu tādus headlainus salikuši. Ir cilvēki, kuri izfantazē, lai attaisnotu savas šaubas un neziņu.

pirms mēneša, 2021.05.12 23:01

baiļu faktoram

..varbūt, bez potes arī nomirtu..
Jums neienāk prātā, ka tie nomirušie, kurus pieraksta C19, arī ,varbūt, nomirts no kaut kā cita. Pašlaik mums tak valstī citu slimību nav

pirms mēneša, 2021.05.14 08:36

.

https://m.facebook.com/groups/150340393678149/?tsid=0.15449893963322237&source=result
Covid vakcīnu upuri,-zinās šo neparādīs jo baidās no patiesības

pirms mēneša, 2021.05.12 20:19

Baiļu faktos

Kārtējais neizglītotais panikas cēlājs. Kāda patiesība ? Tā lapa sastāv no viltus ziņām, faktos nepārbaudītiem, lielākoties pat komiskiem izdomājumiem, vēl tik par ķirzakcilvēkiem un 5g torņiem trūkst, varbūt pat ir, visu nelasīju. Ne viss ir zelts, kas spīd, neticiet katrām muļķībām, ko liek internetā tikai tāpēc, ka gribiet tam ticēt.
Tiešām it kā 21. gs., bet tik daudzi savā intelektā kā "tumšajos viduslaikos" dzīvo.

pirms mēneša, 2021.05.12 21:05

kirils

viltus ziņu slavinatājs

pirms mēneša, 2021.05.12 21:09

Baiļu faktoram

Tik labi orientējies visos tajos komiskajos izdomājumos? Seko? Grūti pasekot vakcīnražotāju, WHO, CDC lapām? 21.gs. tomēr - bet tu izvēlies ticēt tikai tam, ko pianists Panorāmā stāsta! Vai "angļu mēlē" pārāk grūti lasīt?

pirms mēneša, 2021.05.12 22:51

Labrīt

Kapēc reklamēt un stāstīt, ka esi vakcinējies?
Attārpojies un prostatu pārbaudijis esi?
Jampampeklis????‍♂️

pirms mēneša, 2021.05.12 20:29

ilmari

lielākie aurotāji ir citi,nevis tie,kas vakcinējas

pirms mēneša, 2021.05.12 21:10

Labvakar

Vakcinējas cilvēki kuri baidās nevis no Covid bet tie kuri strādā un dzīvo sistēmā, kā piemeram skolotāji kuri baidās par to kā uz viņiem skatīsies vadība utt.

pirms mēneša, 2021.05.12 20:34

SM

Muļķības - vakcinējas tagad pārsvarā tie, kuri negrib saslimt. Es neesmu tik stulbs, lai nesaprastu vienkāršu lietu - es negribu tā kā ir bijis vairākiem maniem paziņām un radiem. Lūk gribi uzzināt patiesību - uzprasi tiem kuri izlimojuši, vai viņi būtu gribējuši vakcīnu. Es apbrīnoju to stulbuma pakāpi - ticēt kaut kādam fufelim no jampamiņiem, fantazētājiem utt., bet neklausīt ārstus. Tad kad tu būsi kovidņiks ar temperatūru un visām citām ekstrām, tad tev neviens no taviem čomiem interneta ekspertiem nepalīdzēs - pilnīgi neviens no viņiem. Tev arī nenāks palīgā draugi un domubiedri. Vienīgie kas tev neatteiks ir ārsti, ja vien dēļ tādiem jampamipņiem slimnīcas nebūs pārpildītas uz to brīdi.

pirms mēneša, 2021.05.12 23:09

To SM

Es izslimoju - un negribu vakcinēties! Kāpēc man jāklausa pianistu un visādu apmaksātu covidafēras bīdītāju padomiem?

pirms mēneša, 2021.05.13 07:19

SM

Ja godīgi es neesmu pārliecināts ka tu izslimoji, jo uzrakstīt tu vari jebko, lai tas apstiprinātu tavu nostāju komentāros. Ja tu izslimoji, tad arī tev nav kādu laiku jādomā par vakcinēšanos, jo tev ir antivielas jau - tāpēc tavs stress par "jāklausa" vedina uz domām, ka pūt pīlītes.

pirms mēneša, 2021.05.13 10:23

To SM

Kurš tev prasīja man ticēt! Pati raksti, ka "uzrakstīt var visu ko"! Bet par samaksu vari kaut par transgenderi uzdoties!

pirms mēneša, 2021.05.13 11:00

kasis

Es ari esmu izslimojis un tapec netaisos vakcineties.Pirmkart vakcina nav izpetita,kadas sekas var atstat ilgterminja.

pirms mēneša, 2021.05.17 10:19

Tragiski un komismi reizē

Pirmais intervētais pieminēja Vilmas Butules praksi. Un šeit tiešām būtu kir pakavēties:
1. Jau gadu gadiem prakse sańem mūsu naudu, bet telpas kā bija saspietsas, Mk noteikumiem neatbilstošas, tādas arī ir šorbīd! Vairs pat nezinu nevienu praksi LV, kura nodrošina pakalpojumu daudzdzivokłu mājas 1.istabu dzīvoklī!
2.Vai es kā prakses klients, no kura tai nauda gadu gadiem iet, bet (paldies Dievam) nav bijusi vajadziga atpakal esmu pelnijis to, ka taja nav atseviska kabineta, kur dabut poti..? Stulbi!
3. Apmeklējot šo iestādi tiek pārkāpti valstī noteiktie Covid ierobežojumi. Ari pirms Covid, sēdēt rindā ar 5 cilvēkiem 3m uzgaidāmajā telpā bija nonormāli.

Kopumā, piełauju speciālists labs, bet pametu tikai dēł šīs nievājošās attieksmes, teiksim pat noteikumu apiešanas (nezinu kas kuram cik) dēł. Tāda šaubīga vieta.

pirms mēneša, 2021.05.12 21:29

Potelle

Sekas šim covid jabam būs pēc gada. Tagad potē, auglīši pēc gada

pirms mēneša, 2021.05.12 23:12

sistella

paranoja

pirms mēneša, 2021.05.13 08:25

jānis

visi apmirs un tu uztraucies,jo nebūs ko apņirgt?

pirms mēneša, 2021.05.13 08:27

kasis

Loti iespejams,ka taa ari bus.Gadijums jau bija ar Spanju gripu,kad tiesi vakcinetie bija izplatitaji un mira.

pirms mēneša, 2021.05.17 10:32

Komulatīvais

Kāds stulbums ir rēķināt komulatīvos rādītājus uz 100 000 tur, kur ir 20 000 iedzīvotāju? Ja no 2 cilvēkiem ģimenē saslimst viens - tad uz 100 000 būs 50 000 saslimušo! Un varam izsludināt vislatvijas superpandēmiju! Un par šādu burbuļpūšanu no mūsu nodokļiem tiek uzturēti burbuļpūtēji!

pirms mēneša, 2021.05.13 07:32

RP

Neērtu komentāru dzēsējiem cepums!
Pazuda nepabeigts teksts par covidtēmu. Cilvēks Stradiņos iestājās ar sirdskaiti un negatīvu covidtestu, bet pēc pāris dienām saslimst ar to draņķi. kurš par to uzņemās atbildību? Te ir darbs kārtīgam advokātam un žurnālistam-sargsunim.

pirms mēneša, 2021.05.13 08:15

>

Jelgavas slimnīcā covidnāvi pieraksta cilvēkam, kuru pirms pāris dienām Rīgas dakteris aizsūta mājās, nodzīvot pēdējās dienas - jo ir vēzis pēdējā stadijā...

pirms mēneša, 2021.05.13 09:49

SM

Nu ir arī tāds gadījums, bet ar labām beigām. Dakters Apinis teica, ka vīrusa nav, vēlāk ka švaks, dikti aģitēja un piesauca faktus. Tagad tomēr saprata, ka personīgi nevēlas uzrauties un savakcinējās. Zini kā, runāt ir viens, bet tad kad par sevi, tad tomēr dzīvot tā kā gribās.

pirms mēneša, 2021.05.13 13:19

Mamma

Dažas dienas atpakaļ nomira 2 bērnu mamma pēc otrās devas. Diemžēl žurnālisti to slēpj, panorāmā dabīgi to nerādīs jo tad sāksies ažiotāža un panika.

pirms mēneša, 2021.05.13 08:50

SM

No kurienes tev tāda informācija? Tu zini arī vārdu un uzvārdu tai mātei, vai arī viena tante teica? Žurnālisti diemžēl šobrīd darbojas pilnīgi pretēji slēpšanai - viņi velk ārā selektīvās ziņas par blaknēm, rutīnas pārbades procesiem, bet salīdzinoši maz liek informāciju par to kādi ir slimošanas gadījumi ar vīrusu. Rezultātā cilvēkam šķiet, ka 12 incidentu ar vakcīnu uz 2 miljoniem vakcinēto ir lielāka problēma kā 200 000 nopietnas komplikacijas no slimošanas. Atšķirība skaitlī starp 12 un 200 000 ir? Palasot ziņas tāds samērs nav jūtams. Plus vēl baumas un apzināta maldināšana.

pirms mēneša, 2021.05.13 10:18

To SM

To pasaku par 200 000 nopietnajām komplikācijām tev mamma pastāstīja, vai komponists panorāmā teica?

pirms mēneša, 2021.05.13 11:37

.

Aitu bari! Ko vēl nav sapratuši, tic uzpirktiem žurnālistiem, pakļaujās globālistu pavēlēm. Domā tagad nošvakcinēsies un dzīvos mūžīgi un brīvi. Atgādinu, ka vēsture atkārtojās! Un tie kuri uzdrošinās paņemt šlirci rokās un ielaist otram to suslu, jums nāksies stāties Dieva priekšā, atbildēsiet par katru dvēseli. Laipni lūdzam 3 pasaules karā, GETTO uzņem apgriezienus.

pirms mēneša, 2021.05.13 10:43

Skats no malas.

>Visi uzpirkti, globālisti, 3. Pasaules karš, vissirslikti #.
Pasaules gala sludinātāji jau vienmēr ir bijuši, antivaxxerus jau vispār viegli pamanīt, tukša muca tālu skan.
Vakcinēti jau vairāk par miljardu cilvēku pasaulē, bet jūs turpiniet vainot Billu Geitsu, Kariņu, savu izglītības trūkumu, vēsturi utt. savās neveiksmēs, tik žēl, ka vienā laivā esam.

pirms mēneša, 2021.05.13 10:58

Skats uz malu

Par laimi tevi ilgi šajā laivā vairs nevajadzēs paciest - ieduries, un skaties no malas!

pirms mēneša, 2021.05.13 11:04

Sisidra

Es arī izslimoju to covidu.Nekāda vaina,labi nebija tâ garša un oža kādu laiku,bet tas ir dzīves sīkums.Tas jau nenozīmē,ka es skriešu pēc vakcīnas uzreiz.

pirms mēneša, 2021.05.13 11:02

SM

Tu tiki pa vieglo cauri, bet kad beigsies imunitāte, tad viss sāksies no gala un to vai būs arī nākamreiz pa vieglo nav nekāda garantija.

pirms mēneša, 2021.05.13 13:10

To SM

Un kādu garantiju tu vari iedot? Tikai vāvuļo kā TV kaste...

pirms mēneša, 2021.05.13 20:02

Skatam no malas

Var redzēt, ka savu žļurbu jau saņēmi, ja esi to sātanistu pusē!

pirms mēneša, 2021.05.13 11:07

sanij

beidz māžoties....

pirms mēneša, 2021.05.13 13:32

...

Šodien Smiltenē zobārstes Rutas Ceriņas vīrs, kurš ticēja zinātnei, pēc vakcinācijas mašīnā palika slikti, miris. Esot bijusi 2. doza.

pirms mēneša, 2021.05.13 19:59

kasis

Jaa taa tiesam notikas,tad skumji.Nesaprotu tos cilvekus kuriem patik spelet krievu ruleti,es negribetu butu viens no miljona,kas varetu nomirt pec vakcinacijas.

pirms mēneša, 2021.05.17 10:15

Lol

Daži šeit ir tik apbrīnojami naivi un bez informācijas bāzes esoši komenti! Tiem,kuriem tomēr ir galva un analītika, nekad nepakļausies ietekmei no malas un sevis iebiedēšanai. Mostaties ļaudis, ir laiks ieslēgt savas galvas, ja līdz šim ar to bija grūtības))))) Katrs tomēr ir pats savas dzīves scenārists - iet savu ceļu, vai brist pa nolikto viņam taciņu)

pirms mēneša, 2021.05.19 11:04

Vietējās ziņas