Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

A/s «Dobeles dzirnavnieks» vispirms nodrošina Latvijas tirgu

Lielākā Latvijas graudu pārstrādes uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visu veidu kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

«Bauskas Dzīve» lūdza Kristapu Amsilu, a/s «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētāju, komentēt, kā iedzīvotāju iepirkšanās un produkcijas iegāde lielos daudzumos ietekmē pārstrādes uzņēmumu.

«A/s «Dobeles dzirnavnieks» ražotā produkcija ir kategorijā, pēc kuras līdz ar sabiedrībā valdošo satraukumu pieprasījums ir strauji audzis, – tie ir produkti ar ilgu glabāšanas termiņu, piemēram, makaroni, milti, graudaugu pārslas, griķi un citi bakalejas produkti. Uzņēmums pašlaik strādā ārkārtas režīmā un dara visu iespējamo, lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi. Pieaugošā pieprasījuma dēļ esam palielinājuši ražošanas intensitāti, strādājam ar maksimālu slodzi 24 stundas septiņas dienas nedēļā.

Pieprasījums pēc pārtikas produktiem ar ilgu glabāšanas termiņu ir audzis ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs, tomēr šajā saspringtajā situācijā pasūtījumu izpildi un ražošanu plānojam tā, lai primāri nodrošinātu vietējā tirgus pieprasījumu. Piegāžu nepārtrauktību spējam nodrošināt – līdz jaunajai ražai mums ir pietiekams graudu krājums, nav arī signālu, ka problēmas varētu skart iepakojumu materiālu ražotājus.

Robežu slēgšana gan ir ļoti sabremzējusi mūsu kravu pārvadājumus, piemēram, «Dobeles dzirnavnieka» automašīna uz Lietuvas un Polijas robežas nostāvēja 52 stundas, pirms spēja turpināt kustību. Rietumvalstīs aizkavējušās arī citas mūsu kravas mašīnas. Lai spētu nodrošināt operatīvu pirmās nepieciešamības preču transportēšanu, valstīm vajadzētu vienoties par īpašu pārtikas koridoru veidošanu robežšķērsošanai – tas ražotājiem ļautu plānot loģistikas procesus, un veikalu plauktos produkti nonāktu pēc iespējas ātrāk.»
 
Laikraksta darbinieki, iegriežoties veikalā Bauskā, kur tirgo Dobeles produkciju, jau apmēram nedēļu novēro īpašu aktivitāti. Pārdevēja Daina Sirba atzīst, ka ar bažām gaida jauno preču pievedumu. «Cilvēki ir pārāk satraukti, visi gribēs visu iegādāties, kaut gan patlaban drūzmēšanās ir aizliegta. Ceru, ka pircēji to atcerēsies un ievēros noteikto distanci.»

Jānis Smukro, tirdzniecības firmas SIA «Smoteks» vadītājs, teic: «Kamēr iepirkšanās notika saprātīgi, nevis stihiski, veikala plaukti vienmēr bija pilni. Arī pašlaik produkcijas netrūkst, un ražotājs apstiprina, ka izejvielu ir pietiekami. Pasūtījumus izpildām pēc saraksta, rindas kārtībā.  Krājumu veidotājiem vēlāk būs citas problēmas, kad pārtika sāks bojāties. Vai esam par to padomājuši? Lauku cilvēks labākā gadījumā izbaros mājdzīvniekiem, bet pilsētnieki varbūt gluži vienkārši izmetīs laukā... Aicinu patiešām būt saprātīgiem.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas