Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Absolventi Misā veido izlaiduma programmu 3

Vecumnieku novada Misas tautas namā 14. jūnijā notika Misas vidusskolas 9. un 12. klases izlaidums.

Skaistu, emocionālu svētku programmu abu klašu absolventi veltīja saviem vecākiem un skolotājiem. Sarīkojumā muzicēja arī 12. klases beidzēju jaunākie brāļi.

Apliecības par pamatizglītības iegūšanu saņēma desmit 9. klases audzēkņi. Izlaiduma programmu absolventi gatavoja kopā ar mūzikas skolotāju Zaigu Jēgeri, bet skaņu operatora darbu ļoti prasmīgi veica Misas vidusskolas audzēknis Toms Jaunzemis. Devītklasnieku ansamblī dziedāja arī audzinātāja Iluta Soma. Jaunajai pedagoģei tas bija pirmais audzināmās klases izlaidums.

Dita Starta, Misas vidusskolas direktores vietniece, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» uzsver: «Tas, ka mūsu skolai piešķirts ekoskolu zaļais karogs, ir Ilutas Somas un devītklasnieku nopelns. Ar lielu interesi un atbildību viņi iesaistījās ekoskolu aktivitātēs. Skolotāja Iluta Soma mūsu izglītības iestādē ir gan ekoskolu koordinatore, gan teātra trupas dibinātāja un vadītāja. Skolas amatierteātrī darbojās visi devītklasnieki. Paši rakstīja scenārijus, iestudēja asprātīgus viencēlienus, šogad piedalījās Vecumnieku novada skolu amatierteātru svētkos Kurmenē. Visi puiši darbojas jaunsargu kustībā, par to liecina viņu izkoptā stāja. Iluta ir jauna, oriģinālu ideju un spēka pilna skolotāja. Viņas un audzēkņu attiecībās valda neliekuļota mīlestība un cieņa.»

Sarīkojums sākās ar 9. klases absolventu dziedāto valsts himnu. Tai sekoja klusuma brīdis, godinot pirms 73 gadiem komunistiskā režīma represijās bojāgājušo un cietušo piemiņu. Pēc tam jaunieši izpildīja Renāra Kaupera dziesmu «Tu izvēlējies palikt» un veltījumu savām māmiņām.

Bezgala aizkustinošs bija brīdis, kad jaunieši dziedot nokāpa no skatuves un apsēdās blakus vecākiem.

Pēc divām stundām Misas tautas namā sākās 12. klases izlaidums. Tās audzinātāja ir Olgita Vizule. Jaunieši atklāja sarīkojumu ar dziesmu «Mums pieder tik daudz». Pēc tam absolvente Jūlija Antonova lasīja savu domrakstu – atvadu vārdus skolai. Vecākiem veltītu dziesmu izpildīja Jūlijas jaunākie brāļi Georgs un Artūrs. Absolvente Aleksandra Šabanoviča kopā ar brālīti Aigaru dziedāja Raimonda Paula dziesmu «Vismīļā Māte Marija». Dvīņubrāļi Matīss un Reinis Dienas, Misas vidusskolas 5. klases skolnieki, svētku viesus pārsteidza ar dinamisku priekšnesumu – sitaminstrumentu un trompetes duetu. Koncertā piedalījās arī citu ģimeņu bērni.

Gan 9., gan 12. klases absolventi sirsnīgi sveica savu pirmo audzinātāju Skaidrīti Liniņu un skolotājas, kuras viņus audzināja izglītības nākamajos posmos. Centralizēto eksāmenu rezultātus vidusskolas beidzēji saņems 30. jūnijā. Anna Balgalve, Misas vidusskolas direktores vietniece mācību jomā, teic, ka 10. klase jau ir nokomplektēta. Viņa atzinīgi vērtē Vecumnieku novada domes lēmumu par skolēnu minimālā skaita – astoņi vienā klasē – noteikšanu vidusskolas posmā. Tas pierāda pašvaldības stingro nostāju pret nepārdomātiem risinājumiem izglītības sistēmā.

Pagājušās nedēļas nogalē izlaidumi notika vairākās Vecumnieku, Bauskas un Iecavas novada skolās, kā arī Pilsrundāles vidusskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

pravietis

stulbums ar tiem 8 audzēkņiem 10.klasē,ka nav ta nav!!Piemēram Aizkrauklē pašvaldība neatvēra 10.klasi ar 14 bērniem!!Māk rēķināt..

pirms 6 gadiem, 2014.09.03 12:40

Vietējās ziņas