Absolventi saņem izglītības sertifikātus 6

Izglītības pārvaldes 30. jūnijā saņēma 12. klašu centralizēto eksāmenu sertifikātus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi jauniešiem, kas tos kārtoja pamattermiņā.

Lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, šogad bija jākārto latviešu valodas, matemātikas un  vienas svešvalodas eksāmens pēc skolēna izvēles. 6. jūlijā sertifikātus izsniegs tiem audzēkņiem, kuri kādu noslēguma pārbaudījumu kārtoja papildu termiņā.

No 30. jūnija 12. klašu absolventi un citi izglītojamie, kas kārtoja centralizētos eksāmenus, var uzzināt savu vērtējumu, izmantojot latvija.lv e-pakalpojumu «Mani dati izglītības reģistros».

Iecavas novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja sacīja, ka šogad Iecavas vidusskolā izglītības sertifikātus saņēma 39 skolēni. «Izlaidums bija 4. jūnijā, notika svinīgais sarīkojums, nosauca arī simtgades stipendijas ieguvēju. Jaunieši pēc dokumentiem ierodas individuāli, lieto masku neatkarīgi no tā, vai dokumenta saņēmējs ir vakcinējies, pārslimojis vai nav,» sacīja V. Ieleja.

Vecumnieku novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Beļūna teic, ka visi 25 jaunieši Vecumnieku novada skolās eksāmenu sertifikātus ir ieguvuši. «Matemātikā pērn vidējais rezultāts bija 29%, šogad – 32%. Vidējais līmenis gan  ir zemāks nekā pagājušajā gadā: 2020. gadā vidējais rezultāts bija 58%, šogad – 52%. Jaunieši sertifikātus saņēma trešdien,» zina teikt V. Beļūna.

Arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās stuktūrvienības 55 eksāmenu kārtotājiem ir izglītības sertifikāti. «Eksāmeni ir trešā kursa nobeigumā, bet dokumentus viņi saņems izlaidumā, beidzot ceturto kursu, kopā ar atestātu. Rezultāti jau tagad apskatāmi  e-klasē,» teic Iveta Marušēna. Struktūrvienības vadītāja Iveta Leitlante atgādina, ka, apgūstot lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa profesiju, pēc pirmajiem diviem gadiem skolēniem ir arī arī smago spēkratu atslēdznieka kvalifikācija. «Šī ir lieliska iespēja iegūt kvalifikāciju, mācoties vienus kursus,» sacīja I. Leitlante.

Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska sacīja, ka visi 15 skolēni, kas kārtoja eksāmenus, ieguva sertifikātus. «Rīt plānojam izsniegt vidējās izglītības atestātus un sertifikātus,» teic A. Žukovska, atklājot, ka eksāmenu rezultāti ir gandrīz tādi paši kā pagājušajā gadā, «kopumā vērtējot visus skolēnus un eksāmenus, varu teikt, ka rezultāts ir pazeminājies attālināto mācību dēļ.»

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva pastāstīja, ka visi 12. klašu 36 beidzēji, kas kārtoja eksāmenus, ieguva arī sertifikātu. «Sertifikātus kopā ar atestātu izsniegsim izlaidumā, kas būs piektdien pulksten 13, bet jau no plkst. 11.30 jaunieši nāks parakstīties par dokumentu saņemšanu,» stāsta Vera Grigorjeva, «rezultāti ir labi, jauniešu sagatavošanā ieguldīts milzīgs darbs. Ir lieliski rezultāti angļu valodā, matemātikā veicies labāk nekā iepriekš. Paldies pedagogiem, vecākiem un absolventiem par darbu! Attālinātās mācības prasa lielu pacietību un centību,» sacīja Vera Grigorjeva.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka eksāmenus kārtoja 46 audzēkņi, bet pagaidām sertifikātus saņem 42 absolventi, četri jaunieši pēc tiem ieradīsies 6. jūlijā. «Izlaidumā sestdien jauniešiem pasniegsim vidējās izglītības atestātu ar sekmju izrakstu. Jaunieši, kas ceturtdien neatnāca pēc sertifikātiem, arī tos saņems izlaidumā,» saka L. Ģerģe.

Bauskas 2. vidusskolas 12. klases absolvente Katrīna Velta Ūdre atklāja, ka vienmēr gribas, lai rezultāti ir labāki. «Gatavojoties eksāmeniem, spriedzes nebija. Tās laikam ir attālināto mācību sekas, ka nesaprotu eksāmena nozīmi. Pēc sarunas ar klasesbiedriem apjautu, ka rezultāti ir pārsteidzoši labi, lai gan gadu mācījāmies mājās,» atklāj K. V. Ūdre.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

,..

Lūdzu, ejiet ***. COVID delta tūdaļ būs klāt.

pirms mēneša, 2021.07.02 03:13

m

Es arī saku, ka briesmīgi... nabaga bērni, tiem jāpakļaujas vispārējām BAILĒM: tūlīt COVID delta būšot klāt! Kā tad - vakcinācijas plāns nepildās, jāmēģina vēl iebiedēt... Šausmas...

pirms mēneša, 2021.07.02 10:38

tomēr

Bet tā taču viņu pašu izvēle, jo ārā jau to masku nevajag. Prikols, lai vēlāk ir ko atcerēties.

pirms 29 dienām, 2021.07.05 10:56

Donspedro

Nožēlojami, ka jaunā paaudze tik viegli pakļaujas varas sludinātajiem meliem par neesošu covida pandēmiju. Gan jau arī špricēties traucas tikpat naski kā tecēs arī visu iespējamo perversitāšu slavinošajā praida maršā. .

pirms 26 dienām, 2021.07.08 12:46

Vietējās ziņas