Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Absolventi ziedo Bauskas Valsts ģimnāzijai 360 tūkstošus eiro 10

Bauskas Valsts ģimnāzija (BVĢ) saņēmusi tās bijušo audzēkņu ziedojumu, portālu informēja izglītības iestādes vadītājs Raimonds Žabovs.

Pēc visu juridisko procedūru nokārtošanas BVĢ saņēmusi skolas absolventu- Zentas un Mihaila Kočetkovu – atvēlēto mantojuma daļu. Tie ir 361 000 eiro. Šo ziedojumu vēlēts izlietot talantīgo ģimnāzistu stipendijām.

BVĢ padome un skolas kolektīvs izstrādājuši stipendiju piešķiršanas nolikumu. Tas paredz motivēt skolēnus paaugstināt mācību sasniegumus, veicināt jauniešu  intelektuālo spēju attīstību un atbalstīt centienus iegūt kvalitatīvu izglītību.

Ģimnāzijā no jaunā mācību gada būs divu veidu stipendijas. Naudas balvu saņems 9. un 12. klases absolventi, kuru vidējais vērtējums nebūs zemāks par deviņām ballēm. 7. līdz 12. klašu skolēniem stipendiju piešķirs divas reizes gadā semestra noslēgumā par augstiem mācību sasniegumiem, kuru vidējais vērtējums ir astoņas balles un augstāk. Būs vēl citi kritēriji, kurus ņems vērā stipendiātu noteikšanai. Ar nolikumu interesenti varēs iepazīties ģimnāzijas mājas lapā.

Ģimnāzijas skolotāja Egita Atslēga spriež, būs skolēni, kurus jaunā stipdenija motivēs: «Pieļauju, ka tiem, kuriem jau ir labas sekmes, būs lielāka motivācija pacensties visos mācību priekšmetos.  Taču, cik veiksmīgi šī ideja realizēsies, redzēsim nākamgad.»

Skolas padomes loceklis, 12. klases audzēknis Kārlis Banis uzskata, ka šāda stipendija varētu būt labs stratēģisks gājiens, lai ģimnāzijai piesaistītu papildus audzēkņus. Vienlaikus tā uzlabotu sekmes tiem, kuriem dažkārt pietrūkst motivācijas būt vēl centīgākiem. Lai arī skolā pieejamas pašvaldības stipendijas, tomēr papildus finansiālā stimula nevar būt par daudz. «Mūsu skolā jau tagad ir daudz pretendentu uz nākamā gada stipendijām,» skaidro K. Banis.

R. Žabovs piebilst, ka no skolas pašreizējā stipendiju fonda šogad viens 12. klases absolvents pretendē uz šo naudas balvu. Direktors cer, ka nākamgad cītīgo skolēnu skaits būs lielāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Cieņā!

Labi, ka ir cilvēki, kuri prot un vēlas dalīties! Vilni, bez piekasīšanās, ziedojums un mantojums, 360 un 361, manuprāt, ir dažādas lietas.

pirms gada, 2018.05.29 12:19

Raimonds

Malači Kočetkovi, tādas summas diemžēl nevaru atvēlēt , bet 2019 gadā ir doma savai labajai , vecajai Īslīces skolai ziedot naudiņu , tikai ne super puper audzēkņīem ar vidējo balli 9,99, bet tiem , kas CENŠAS MĀcīties., lAI TĀ BALLE IR KAUT 5, pašam viss pieleca VIEGLI , bet jāatbalsta taisni tie kam GRŪTĀK.

pirms gada, 2018.05.29 22:26

Raimondiņ

Diemžēl pedagogi tik tālu neaizdomājas.

pirms gada, 2018.05.31 06:10

Vietējais

Paldies par Kočetkovu cēlajām sirdīm! Būs labs stimuls audzēkņiem pacelt ģimnāzijas vidējos sekmju rādītājus.
Tik jācer, ka R.Žabovs neieliks kādu daļu arī savā kabatā. Līdz šim ļoti labi iedzīvojies uz ģimnāzijas rēķina. Kauns!

pirms gada, 2018.05.30 11:37

vietējam

Lūdzu konkrētāk? Vai tikai tukšu salmu kulšana?

pirms gada, 2018.05.30 15:58

vietējam

Kaut kas nenormāls,ko var izdomāt.Kauns un vēlreiz kauns tev pašam.

pirms gada, 2018.05.31 06:08

Lasītāja

piebilde komentētājam "Cieņā!" Virsrakstos parasti mēdz likt apaļus skaitļus, precīzākus norādot tālāk tekstā. Mantojuma daļa tiek ziedota skolai, arī šajos vārdos pretrunu neredzu... Bet nu piekasīties, protams, var vienmēr un visur, īpaši jau Bauskā tas izteikts

pirms gada, 2018.06.01 11:43

Vietējās ziņas