«Adoramus» dosies uz Latvijas vokālo ansambļu konkursu finālu

11.maijā Mārupes kultūras namā notiks Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa fināls, ko rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas vokālo ansambļu asociāciju un novadu pašvaldībām. Finālā piedalīsies 15 kolektīvi, to vidū arī Bauskas kultūras centra (BKC) jauktā vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs, portālu informēja BKC pārstāve Ilze Lujāne.

Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa pirmajā kārtā Zemgalē, kas martā norisinājās Ozolnieku novadā, “Adoramus” sieviešu sastāvs, startējot lielo vokālo ansambļu kategorijā, ar 45,83 punktiem ieguva visaugstāko vērtējumu, kas nodrošināja iespēju piedalīties konkursa finālā. Startējot pirmajā kārtā, dziedātājas izpildīja trīs dziesmas: “Saulīt’ vēlu vakarā(i)”, latviešu tautasdziesmu Andra Sējāna apdarē, “Laudamus in Domine” (Dziedam tam Kungam), sakrālu tekstu ar Eves un Austriņas mūziku, un “Jūras māte”, latviešu tautasdziesmu ar Riharda Dubras mūziku.

Paredzēts, ka finālā vokālie ansambļi izpildīs brīvas izvēles programmu a cappella 10 līdz 15 minūšu garumā. Vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs izpildīs trīs iepriekš minētās dziesmas, programmu papildinot ar Lauras Jēkabsones “Lec, saulīte, rītā agri”.

Vokālo ansambļu sniegumu 11. maijā vērtēs: Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava; diriģents, vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts; komponiste, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora „Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga –Celma-Kursiete; Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss; Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora un koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Pirms rezultātu paziņošanas ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēs vokālā grupā „Latvian Voices”. Ieeja konkursā ikvienam interesentam bez maksas.

“Patiesībā pilnīgs brīnums, ka esam nokļuvušas finālā, ko pašas arī labi izjūtam. Tas bija eksperiments, kas noslēdzās ar ļoti augstu novērtējumu. Mēs visas mīlam mūziku, dziedāšanu, muzicēšanu, skaistu skaņu, harmoniju un eksperimentus ar repertuāru. Šis konkurss sniedz iespēju mums eksperimentēt gan sastāva, gan solo partiju ziņā. Šī ir vieta, kur izvērsties, jo tie nav svētki ar uzliktu satura rāmi, bet gan brīvs lidojums. Protams, priecīgs satraukums mijās ar bažām, jo viss repertuārs jādzied no galvas. Klausoties šķiet vienkārši, bet ātri to apgūt nav tik viegli,” stāsta vokālā ansambļa mākslinieciskā vadītāja Diāna Siliņa.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas