Advokāta slimības dēļ bijušā policista tiesu atliek līdz rudenim 3

Zemgales rajona tiesā Bauskā šodien, 24. aprīlī, plkst. 10.30 bija paredzēts skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē. Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais Jēkabs Bičevskis, cietušā pārstāve un trīs liecinieki no četriem. Apsūdzētā aizstāvis advokāts Ainārs Vīnkalns nebija ieradies veselības problēmu dēļ, ir darba nespējas lapa. J. Bičevskis nebija ar mieru skatīt lietu bez sava aizstāvja, prokurore piekrita, tādējādi tika nolemts tiesas sēdi atlikt. Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 28. oktobrī plkst. 10.30. Tā būs atklāta.

Policijas pārstāve Ieva Sietniece informēja, ka kārtībnieks Bičevskis, kuru tiesa sākusi tiesāt par kautiņa neizšķiršanu pie vietējās spēļu zāles, ir atvaļinājies no darba veselības stāvokļa dēļ.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles apmeklētājiem. Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem veikt pasākumus, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, bet atgrūda vienu no strīdā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona. Saskaņā ar apsūdzību, policists nesniedza palīdzību konflikta apturēšanā un necentās aizturēt vardarbību pielietojušo personu, bet gan iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie tās nokritušo personu. Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automobilī un nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus.

Jau vēstīts, ka 2017. gada maijā sociālajā tīklā «Facebook» tika ievietots video, kurā bija redzami trīs konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi – civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta autostāvvietā. Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video likumsargam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ak!

Tiešām darbs saplānots jau 5 mēnešus uz priekšu? Vai tā ir kārtējā laika vilkšana???

pirms gada, 2019.04.24 22:08

prātnieks

Tad advokāts slims, tad prokurors, tad tiesnesis, tad apsūdzētais, tad ... - tā līdz 5 gadi. Parasti ir , ja kāds nevar - to aizvieto sākot no prezidentu un beidzot ar sētnieku, bet te tieslietu ministrijā tikai atliek.. Kāpēc - domājiet paši...

pirms gada, 2019.04.25 08:29

Vietējās ziņas