Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ādžūnos ūdenssaimniecības rekonstrukcija tuvojas noslēgumam 1

Īslīces pagasta Ādžūnos ar krietnu kavēšanos noslēgumam tuvojas ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekts, portālu informē SIA «Īslīces ūdens» valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Rūja.

Bauskas novada Īslīces pagasta Ādžūnu ciemā īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītu projektu «Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000».
 
A. Rūja stāsta, ka projektā ieguldīti teju 249 tūkstoši latu (summa bez PVN). ERAF līdzfinansē 151 300 latus, pārējā izdevumu daļa ir uz pašvaldības pleciem. «Summas nav mazas, taču šis darbs vienreiz bija jāpaveic, jo ūdens kvalitāte Ādžūnos tiešām bija ļoti slikta. Tagad te izbūvējām arī attīrīšanas iekārtas, jaunu kanalizācijas sistēmu. To visu varēs izmantot ap 200 Ādžūnu iedzīvotāju, ceru, ka viņi novērtēs  uzlabojumus,» teic A. Rūja.

Projektu īsteno SIA «Viona». Uzņēmumam darbus vajadzēja pabeigt jau augustā. Būvdarbu vadītājs Valentīns Bronzovs skaidro, ka nu viss esot finiša taisnē: «Uzstādītas attīrīšanas iekārtas. Trešdien, 11. septembrī, paredzēts pieslēgt atdzelzošanas iekārtas, pirms tam vēl tiks veikti dezinfekcijas darbi.» A. Rūja piebilst, ka būvniekiem vairs nekādas atlaides netiks dotas, šonedēļ viss jāpabeidz.

Pozitīvo pārmaiņu gaidas apkārtējo māju iedzīvotājiem izvērtušās kā smags pārbaudījums. Jau pāris nedēļu laikraksts «Bauskas Dzīve» saņēmis sūdzības no Ādžūnu iedzīvotājiem par ūdens piegādes problēmām ikdienā. Vietējā veikala pārdevēja Sarmīte Maija teic, ka ciema ūdens kvalitāte ir katastrofāla: «Tīrā rūsa – duļķains, brūnas nokrāsas ūdens. Filtri un tējkannas regulāri nolietojas un ir jāmaina. Ceru, ka tagad viss mainīsies.»

Būvdarbi S. Maijai, tāpat kā citiem iedzīvotājiem, sagādājuši neērtības. Jau kādu mēnesi regulāri notikuši ilglaicīgi ūdens piegādes traucējumi, bet pagājušajā nedēļā ūdens nebija vispār. «Kā lai veic elementāras ikdienas darbības?» retoriski jautā S. Maija. Arī divus gadus vecā bērna māmiņa, kas vēlējās palikt anonīma, ir sašutusi: «Pat dibenu bērnam nevar nomazgāt.» Laimējās tiem, kam pie mājas ir aka, citādāk vienīgā iespēja bija ūdeni pirkt veikalā jeb «diedelēt» no kaimiņiem, atzīst abas sievietes. «Uz manu darba vietu vīrs ūdeni veda pat kannās,» atzīst veikalniece.

Māmiņa pauda neizpratni arī par darba metodēm. Strādniekiem aizejot uz citu objekta posmu, paliek dziļas bedres, kas apdraud bērnu drošību. Iedzīvotājiem apnikuši arī putekļi, ar kuriem jācīnās teju visu vasaru. V. Bronzovs mierina, ka tiešām palicis pats mazākais: «Patērētāju pieslēgšana pie jaunajiem tīkliem ir pāris dienu jautājums. Tāpat arī labiekārtošanas darbi tiks pabeigti līdz nedēļas beigām.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Inta Trubača- dzīvo Ādžunos

Gribētos zināt vai Rūjas kungs vispār ir bijis Ādžūnos, kopš slēdza vienošanos ar vietējiem iedzīvotājiem?Tādu nekārtību var tikai apbrīnot. Sāk vākt parakstus firma,ar ko mums iedzīvotājiem nav nekāda sakara, vēl jo vairāk ,nekas nav sakārtots, bet prasa parakstu par to ka nav pretenziju pret firmas padarīto darbu. Kāda man daļa gar firmu, vienošanos slēdzām ar Rūju, tad viņš lai arī pieņem darbu.Vai tiešām Lietuvas pierobežā dzīvojošie jāuzskata par pēdējiem muļķiem? Visa vasara pagājusi vienā stresā, būs ūdens vai nebūs, tagad nesakārtotās ceļmalas grib uzlikt sakārtot mums veciem cilvēkiem (pensionāriem). Rūjas kungs, lūdzam darbojaties, nauda novadam jāmaksā pietiekoši liela.

pirms 7 gadiem, 2013.09.16 11:20

Vietējās ziņas