Aicina apgūt senās prasmes

No 5. līdz 7. aprīlim jau 11. reizi ar dažādu amatu prasmēm iepazīstinās pasākumā «Satiec savu meistaru!». Tā galvenais uzdevums ir vēstīt sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. Bauskas meistarus varēs sastapt Bauskas muzejā, Iecavas amata lietpratējus – Iecavas kultūras namā, bet Vecumnieku novadā uz meistardarbnīcām jāierodas Vecumnieku pagasta «Dzintaros», informē pasākuma rīkotāji.

Bauskas muzejā 5. un 6. aprīlī no pulksten 11 varēs apmeklēt pērļu jostu darināšanas meistarklasi Sanitas Behmanes-Baibakovas un Ievas Bronko Pastores vadībā. Vietu skaits ir ierobežots, tālab interesenti lūgti pieteikties pa tālruni 29279516.

Sestdien, 6. aprīlī, no pulksten 11 Iecavas kultūras namā meistari – Jautrīte Bērente un Modris Zakarītis – interesentus izglītos pastalu gatavošanā. Pie viena meistara pastalu gatavošanu varēs apgūt seši dalībnieki, jārēķinās ar līdzmaksājumu par izmantoto materiālu. Šajā pašā laikā neierobežotam personu lokam Elīna Beitiņa apņēmusies mācīt paķeļu pīšanu un pirkstiņtamborēšanu.

Rīkstnieka amata noslēpumus 6. aprīlī varēs uzzināt pie Vecumnieku novada meistara Teodora Blija. Viņš pasākuma dalībniekus gaidīs Vecumnieku pagasta «Dzintaros». Arī šeit vietu skaits ir ierobežots, tālab meistars lūdz par iespējām interesēties pa tālruni 29484496.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas