Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina apskatīt seno fotoattēlu izstādi Iecavas sporta un vēstures muzejā

Biedrība «Arhīvs» aicina vēstures skolotājus ar audzēkņiem un dažādas sabiedrības interešu grupas apskatīt Iecavas sporta un vēstures muzejā izveidoto vēsturisko fotoattēlu izstādi.

Ekspozīciju, kurā ir pirmās brīvvalsts laika iecavnieka fotogrāfa Teodora Bidega un viņa sievas Emmas uzņemtās bildes no Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma, kā arī no vairākām privātkolekcijām atvēlētie vēsturiskie attēli, atklāja Muzeju nakts sarīkojumā.

Senas fotogrāfijas muzejam izstādīšanai uzticējuši Aivis Leitlants, Daina Rudzīte, Ēriks Šķensbergs un Mārcis Strēlis. Tās sniedz plašu un daudzpusīgu vizuālo liecību klāstu par senāku laiku cilvēkiem, notikumiem, Iecavas vizuālo veidolu.

«Arhīva» organizēto Muzeju nakts pasākumu Grāfa laukumā Iecavā 17. maijā apmeklēja 500 – 600 cilvēku, vērtē biedrības pārstāve Gita Kravala. Tas piesaistījis ne tikai iecavniekus, bet arī Bauskas un Vecumnieku novada apmeklētājus.

«Mums biedrībā šķiet, ka izstādītais krājums ir ļoti vērtīgs, jo daļa fotogrāfiju ilgu laiku nogulējušas arhīvā,» saka G. Kravala, «uzrunāsim skolas, iedzīvotāju grupas, vēstures pedagogus, lai nāk ar audzēkņiem apskatīt ekspozīciju.»

Muzejs ir atvērts trešdienas vakaros pēc darba, kad tajā apmeklētājus uzņem biedrības dalībnieks Kārlis Sinka. Ar G. Kravalu var vienoties par citu apmeklējuma laiku, sazinoties pa tālruni 29999421.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas