Aicina balsot par Bauskas novada uzņēmējiem 6

Bauskas novada domes mājaslapā līdz 31. oktobrim ikvienam ir iespēja nobalsot par sev tīkamāko kandidatūru «Bauskas novada uzņēmēju Gada balvas» saņemšanai sešās nominācijās. Balsot var gan elektroniski, gan ar anketas palīdzību, kas pieejama publiskās vietās un kuru var arī izdrukāt.

Konkurss šogad notiek divās kārtās – vispirms konkursa žūrija pieņēma iedzīvotāju ieteiktās kandidatūras un lēma par potenciālajiem kandidātiem balsošanai. Tagad otrajai kārtai ir izvēlēti pieci kandidāti sešās nominācijās, par kuriem notiek publiskā balsošana.

Piedāvātajās nominācijās kandidāti uz balvu bieži atkārtojas. Gandrīz visi uzņēmumi ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, ir arī daži izņēmumi. Nominācijā «Novada lauksaimnieks – saimniecība» minēti «PS Līdums», «Mālnieki», «Lielmežotne» un «Uzvara-lauks», kā arī zemnieku saimniecība «Mežmārtiņi». Nominācijā «Novada tēla popularizētājs» kandidāti ir «Kronis», «Mālnieki», «GEKA» un «Lielzeltiņi», kā arī Solveigas Ikertes individuālais uzņēmums «Novads». Nominācijā «Novada izaugsme» uzņēmumi ir «LRS Mūsa», «Kvēle», «A.V.U.», «Kronis» un «Uzvara-lauks».

Nominācijā «Novada jaunais uzņēmējs» gan ir daudz mazāk dzirdētu uzņēmumu – «Zemgales smēde», «Auda fiber», «Tiks Tev un Man», «Kugrēnu vīna darītava» un «MAASAS». Savukārt par titulu «Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs» cīnās «Foodhouse», «Līga – vet» veterinārā klīnika, «Falkors», «Enzik» un zemnieku saimniecības «Aveņi» kafejnīca. Un beidzot «Novada mājražotājs/amatnieks» kategorijā piedalās «Bauskas bekons», «Tiks Tev un Man», «Kugrēnu vīna darītava» un pašnodarbinātās personas Inta Vītoliņa un Līva Kalniņa.

Noslēguma svinīgajā ceremonijā plānots pasniegt vēl trīs balvas. Viena ir «Bauskas novada pašvaldības speciālā balva». Atsevišķi vērtēs labāko skolēnu mācību uzņēmumu. Savukārt «Iedzīvotāju speciālo balvu» saņems tas uzņēmums, kas iedzīvotāju balsojumā būs ieguvis visvairāk balsu.

Šādu konkursa formātu vairākās kārtās šogad Bauskas novadā īsteno pirmo reizi, un tas atradis gan savus atbalstītājus, gan noliedzējus. Kritiķi vērtē, ka šādā veidā novada domes darbinieki sev rada lieku darbu. Tiesa, iedzīvotāju aktivitāte pirmajā posmā apliecina, ka ar tik nelielu aizpildīto anketu skaitu konkursu organizēt nav viegli.

Jau jūlijā Bauskas novada deputātu sēdēs, kad pieņēma jauno nolikumu, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina informēja, ka atsaucība un anketu aizpildīšana no iedzīvotāju puses ir samērā maza, tāpēc nepieciešams šāds divu kārtu konkurss.

Sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne atklāja, ka pirmajā kārtā no iedzīvotājiem saņemti 87 ieteikumi. «Kopējais iesniegto nominantu skaits ir 353. Unikālo pieteikto nominantu skaits ir 84. Starp pieteiktajiem 34 uzņēmumus nevarēja virzīt balsošanai, jo neatbilda konkursa nolikumam – vai nu nav reģistrēti Bauskas novadā, tiem ir nodokļu parādi, vai pēdējo trīs gadu laikā tie jau ir ieguvuši balvas attiecīgajā nominācijā,» skaidro I. Pinne. Šai saistībā interesants ir konkursa nolikuma 15. punkts: «Vērtēšanā piedalās pretendenti, par kuriem saņemti vismaz desmit ieteikumi konkursa pirmajā etapā.» Diez vai daudz uzņēmumu uzreiz saņēma desmit ieteikumus. Jau novada deputātu sēdēs I. Šomina savulaik informēja, ka uzņēmumu ieteikšanā aktīvi iesaistīsies arī administrācijas darbinieki, kam ir plašākas zināšanas par uzņēmējdarbību Bauskas novadā.

Jāteic, ka šogad arī paplašināts žūrijas dalībnieku skaits no septiņiem līdz desmit. Pievienojies ir nevalstisko organizāciju pārstāvis, kā arī viena Bauskas novada domes administrācijas darbinieka vietā žūrijā tagad ir trīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kolēģi un partijas biedri

Neapstrīdami, zemnieku saimniecībā “Vaidelotes”, kur tiek piekopta latviskā dzīvesdziņa .

pirms gada, 2019.10.16 10:17

Draugi

Pilnīgi piekrītu!

pirms gada, 2019.10.16 13:24

Janka

Varbūt , zemnieku saimniecība ,,Eriņi,, ,kur tiek piekopta Lietuviskā dzīvesdziņa? :))

pirms gada, 2019.10.16 14:33

Petja

Nē tur tiek piekopta pašvaldības subsidēšana būvniecībā

pirms gada, 2019.10.16 20:20

KNĀBis

lūdzu publicēt visu pašvaldības subsidantu-stipendiātu sarakstu

pirms gada, 2019.10.17 09:01

Oj oj oj-IK

Varbūt Lielmežotne, kas savu bagātību sarausa uz OIK rēķina? :)

pirms gada, 2019.10.16 15:15

Vietējās ziņas