Aicina deputātus pārskatīt lēmumu 36

Īslīces vidusskolas skolēnu vecāki aicina Bauskas novada domes deputātus pārskatīt lēmumu par vidusskolas reorganizāciju. To viņi lēmuši 3. decembra vecāku kopsapulcē.

Skolas padomes priekšsēdētāja Helvija Greiere «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka sapulcē piedalījās 40 vecāki un deviņi pedagogi. Tajā apspriests domes 26. novembra lēmums par Īslīces vidusskolas reorganizāciju. To izvērtējot, sanākušie nolēma iesniegt prasību novada domē pārskatīt 26. novembra lēmumu. Pirms tam to aicināts izskatīt visās domes komitejās, uzaicinot uz sēdēm arī vidusskolas pedagogus un vecāku pārstāvjus.

Iesniegums Bauskas novada domē iesniegts piektdien, 4. decembrī. Tajā uzskaitītas vairākas nepilnības, pieņemot lēmumu par vidusskolas reorganizāciju. Vecāki uzskata, ka vidusskolā netika veikta diskusija, lai pārrunātu iespējamo optimizācijas procesu, netika identificētas problēmas skolas darbībā un mācību procesā. Tāpat netika izstrādāti kritēriji visu novada vidusskolu klašu reorganizēšanai. Trūka reorganizācijas ekonomiskā pamatojuma, netika uzklausīts vecāku, bērnu  un sabiedrības viedoklis, nebija izglītojamo skaita analīzes ilgtermiņā. Kopumā iesniegumā uzskaitītas 12 dažādas nepilnības.

Tāpat īslīcieši uzsver, ka domes sēdē par skolas reorganizāciju balsoja astoņi deputāti, pret bija pieci, bet divi deputāti atturējās. Tādējādi lēmums tika pieņemts ar vienas balss pārsvaru. Sēdē nebija deputātu Rudītes Čakānes un Arnolda Jātnieka.

«Viņu viedoklis šajā jautājumā ir ļoti svarīgs, viņu balsis būtu izšķirīgas lēmuma pieņemšanā. «Mēs uzskatām, ka vidusskolas posma likvidācija būtu pieļaujama tikai, ja esošais skolēnu skaits pamatskolā būtu tik neliels, ka neatļautu izveidot pilnas vidusskolas klases vairākus mācību gadus pēc kārtas, bet ne jau situācijā, kad tas liecina par pilnīgi pretējo,» vēstīts iesniegumā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka par iesniegumu ir informēts, bet tā saturā vēl nav paguvis iedziļināties. Iesniegums pirmdien tiks pārsūtīts visiem deputātiem, nodots juridiskās nodaļas vadītājam Modrim Mākulēnam izvērtēšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Gunārs

Laikam sūdu čupa pie dimes durvīm būtu jaizber......

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 14:15

Tikai ne Mākulēnam

Tad viss būs tādā tūtē, ka tiesu padarīšanām gala nebūs

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 14:43

nezinītis

Nav saprotama nostāja " 2 deputāti attūrējās", ja viedokļa nav , tad nav ko tur aizņemt vietu un nemaz nevajadzēja balotēties.Un kā var sēdē nepiedalīties? Ja ir izdevīgi -piedalās, ja nē- nepiedalās.

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 15:31

ui

Kādus klaunus esam ievēlējuši,ārprāc?!! Toties krēslā pirdēji abās mājās vairojas uz nebēdu par mūsu nodokļiem!

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 18:56

Iedzīvotāja

Vidusskola ir Bauskā.Nevajag tērēt mūsu nodokļu naudu pa tukšo.

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 19:07

gints

kādu jūsu naudu īslīces pašvaldība pati finansē skolu,ari īslīcē cilvēki strādā un maksā nodokļus

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 07:30

PAR

Ja smird, tad jāmaina!

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 00:57

Vidusskolēns

Ja vajag vidusskolu Bauskā ir divas. Manuprāt, ar to pietiek.

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 19:55

Arī vidusskolēns.

Un vai visi var mācīties Bauskā kur vidusskolas klases jau tā ir lielas? Skolēni divos stāvos sēdēs? Ā, nu var jau arī tā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 21:03

boļševiks

Kas tad tas par mītiņu, ja protestētāju rokās neredz ne mēslu dakšas ne fonā kreiseri "Aurora". Varēja taču vismaz kāds kādu riepu aizdedzināt - tad vismaz amerikāņu inspirētās nekārtības Maidanā atgādinātu.

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 20:06

ods

Tieši tā Bauskā? Cik lauciniekiem izmaksās papildus audzēkņa nokļūšana līdz skolai. Tas ir vairāki eiro dienā un vēl izniekotais laiks gaidot autobusus.

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 21:45

Nu ja!

Paskaties, kas tagad notiek! Autobuss no Bauskas uz Īslīci,un atpakaļ Soferis bik paguļ Vārpā pie pirts, nu un tālāk

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 22:44

KL

Skolotāji domā tikai par sevi. Bērni ir pelnījuši kvalitatīvu izglītību.Labāk ir apgūt arodu, nevis sēdēt klasē ar dažiem skolēniem, vai arī iet normālā vidusskolā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 00:01

Un ko?

Īslīce nav normāla vidusskola?

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 00:23

zinātājs

Tam, kurš negrib mācīties, neviena skola nebūs laba. Tāpēc nevajag ķengāt citu darbu.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 08:06

@

Īslīces vidusskolas absolventi ir spējuši pabeigt tās augstskolas, kuras gribējuši, tā ka nevajag te nolikt īslīciešus. Un tādi, kuri nav gribējuši mācīties, paši vainīgi. Tādi ir arī Bauskā un, Rīgā utt.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 20:43

Ai labi beidziet

Tādas nepiepildīto klašu skolas un šo skolu pedagogi parazitē uz to izglītības iestāžu rēķina, kur skolēnu skaits ir pietiekams. Valsts dotācija tukšajām skolām nav pietiekama, tādēļ lielajām skolām nekas cits neatliek, kā dalīties. Forši??? Šo procesu rezultātā bez darba nepaliek faktiski neviens pedagogs un tā ir iespēja palielināt algas visai pedagogu saimei. Tad kas ir labāk? Lai ir VIDUSSKOLA ar 20 bērniem trīs klasēs, vai tomēr palielinātas algas pedagogiem, kvalitatīva izglītība bērniem, turklāt bez nekādiem vecāku papildus ieguldījumiem. Un vēl - kāds ir sekmju līmenis šajās vidusskolas klasēs? Varbūt vienam otram tur nemaz nevajadzētu kavēt trīs sava mūža gadus, bet pie laika iet un apgūt arodu kaut vai tajā pašā Saulainē. Tagad jau tas viss pēc tādas inerces, daudz nedomājot, notiek - ir skola - mācos. Vai vajag? Kāda starpība!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 10:29

parazīts

Pēc trīsdesmit skolā nostrādātajiem gadiem šogad, pirmoreiz mūžā, ar nožēlu secinu, ka piederu pie sabiedrībai naidīgas sociālās grupas - parazītiem, kuri neko nedara, tikai parazitē uz sabiedrības, vecāku, nodokļu maksātāju, citu iestāžu, pašvaldības rēķina.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 12:21

Beidz pats

Vai kāds no likvidatoriem ir veicis aprēķinus par turpmāko situāciju: par demogrāfiskajām tendencēm un par to, ka esošās divas skolas Bauskā arī nav "no gumijas". Tur jau tagad vidusskolas klasēs ir trīs vai četras paralēlklases un klašu telpu arī ir tik, cik ir. Mācības notiek kā lielā kombinātā "pa konveijeru". Nāks klāt vēl īslīcieši, uzvarieši, kas gribēs mācīties vidusskolā, a tiem ko teiks - sorry, mums nav vairs vietas, jo jau tagad, uzņemot ģimnāzijā, priekšrocības ir šīs skolas audzēkņiem. Šobrīd notiekošais atgādina "vienas dienas saimnieka" darbošanos - bez aprēķiniem un pamatojuma: LIKVIDĒT, jo nav izdevīgi. Tāpat savulaik Bauskas slimnīcu likvidēja valsts līmenī, a tagad runā, ka varbūt vajadzētu kaut ko atjaunot, bet nav vairs infrastruktūras (med.aparatūras) un arī personāla u.tt. Ka ar tām likvidētajām vidusskolām nesanāk tāpat. Jā, šobrīd, varbūt, nav lietderīgi uzturēt divas vidusskolas Uzvarā un Īslīcē, bet kā būs nākotnē? Varbūt tomēr vajag saglabāt vienu vidusskolu laukos, lai nesanāk, kā ar Bauskas slimnīcu. Bet nu, vieglāk ir likvidēt, nekā meklēt ilgtermiņa risinājumus un kompromisus nākotnes attīstības vārdā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 17:56

Omīte to parazīts

Es Jūsu komentārā saredzu tikai emocijas, kuras ir saprotamas, ka pamest darba vietu negribās. Taču novads mainās un "pastāvēs kas manīsies".

pirms 5 gadiem, 2015.12.08 08:38

omītei no parazīta

Ak tad jūs jau esat ieplānojuši, ka man būs jāpamet darba vieta. Tad tāds ir reorganizācijas mērķis!?

pirms 5 gadiem, 2015.12.08 10:47

Nedrikst

Kas vsp notiek? Domajat ka tajas pilsetas skolas viss ir tik rozaini.koveijera tipa macisanas nemaz nav laba!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 14:17

Par vidusskolu

Visi baigi pārliecināti,ka tās Bauskas skolas ir labākas. Manuprāt,ir labāk mācīties klasē,kurā ir ~10 bērni nekā ~20. Tā reāli skolotājs vairāk laika var veltīt katram atsevišķi, paskaidrot tēmu, ja kaut kas nav saprotams. Īslīcē skolotāji ir daudz pretīmnākošāki, viņi nāk pretī skolēnam.(manuprāt,tas ir svarīgi,lai skolotājs stimulētu teikdams- tu vari labāk vai arī tev jāatnāk uz konsultācijām kaut kas aizgāja greizi utt) Bauskas skolās skolotājiem ir uzspļaut uz to, stunda beidzās un vienalga par bērniem.(Retais tāds nav) Īslīces skolotājiem vismaz rūp bērnu nākotne, ne tikai savs darbs, viņi nav nekādi "parazīti", kā te dažs labs izsakās.
Aizslēdzot vidusskolu nekāda ekonomiska labuma pašvaldībai nebūs. Skolotājiem algas maksā valsts,ne tā? Īslīcē skola tāpat būs jākurina, pamatskola ta paliks, tāpēc kurinās mazāk?Netak. Autobuss ies retāk? Nē. Neredzu ekonomiju.
Es uzskatu,ka pašvaldībai vismaz ir jāļauj Īslīcei pamēģināt. Lai atļauj pieņemt skolēnu papīrus, ja nesanāks savākt vajadzīgos,tad lai domā par reorganizāciju. Reāli ministru kabinets noteica,ka lauku skolās jābūt klasē 12 bērniem vai arī 32 pa visu vidusskolu. 10kl-19cilv 11kl-5cilv tātad nākam gad vajadzīgi tikai 8 bērni 10.klasē un tas ir reāls skaits,jo 9.klase nav maza.
Es ceru,ka pašvaldība tiešām pārdomās savu gājienu un ļaus skolai pamēģināt :)

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 15:46

Par Īslīces vsk.

Beidz dzīvot ilūzijās. Nevajag pieņemt vēlamo par esošo.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 17:24

Par Īslīces vsk.

Beidz dzīvot ilūzijās. Nevajag pieņemt vēlamo par esošo.

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 17:24

Reālistam, kas nedzīvo ilūzijās

Faktus, lūdzu, "cienītais" vai "cienītā", ja jau uzskati, ka vēlamais tiek pieņemts par esošo un ka tā nav, kā raksta "Par vidusskolu"!

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 18:01

nēē

NĒ NEĻAUS!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.09 12:33

perspektīva

visam naudas nekad nepietiks, tādēļ pustukšo skolu vietā vismaz centīsimies piepildīt jaunceļamo atpūtas un sporta centru. Skolotāj, vai tu jau pieteicies uz vakancēm šajā iestādē?

pirms 5 gadiem, 2015.12.08 09:12

parazītiem

viegli ir aizklapēt ciet,bet,ko darīs,ja pēc gadiem būs jāver vaļā?Tad ,cik izmaksās atkal remonti ,lai pussagruvušās skolas atremontētu?Tam komentētājam tiešām nav kauna,kurš uzskata pedagogus par parazitējošiem uz vecāku rēķīna.Cik daudz visādu padomu,ko darīt,ja nestrādās skolā.Kauns par tādiem cilvēkiem.Lai jums pašiem izdodas nomainīt profesiju pēc 30 nostrādātiem gadiem vienā darba vietā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.10 16:12

Gunārs

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/07.12.2015-vecaki-par-skolas-nakotni-gatavi-cinities-tiesa.id61441/

Par Nagņibedu biju labākās domās. Šādi noniecināt lauku bērnus, ka vidusskola nav domāta viņiem. Man trūkst vārdu. Skatīt sižetu .

pirms 5 gadiem, 2015.12.10 17:58

kolchozs

Paklausies labāk šo .. ieklausies īpaši deputātes Solvitas Jirgensones teiktajā un padomā ... tas ir to vērts
... http://www.bauska.lv/allfiles/files/SEEDES_IERAKSTI/26.11.2015_1.neredigets.mp3

pirms 5 gadiem, 2015.12.10 18:53

kukū

ābelnieka dzeguze un solvitas muca tālu skan!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.10 19:36

mūū

nu solvitai ir jāskandē tālu un dikti pūšot ābelnieka stabulē, jo gribās tikt pie viena no amatiem, ko atkal jau dāsni esošā dome izveido draugiem un lojāliem bļāvējiem

pirms 5 gadiem, 2015.12.11 22:54

kukka

Pilsētas vidusskolās zināšanu līmenis atsevišķos priekšmetos pat ir aiz Īslīces skolēnu zināšanām.Tādēļ Bauskas skolu mācību kvalitāte ir diskutējama un apstrīdama.Vidusskolai ir jāpaliek tur, kur tā ir šodien!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.11 20:06

administrācijas pirtslota

Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka par iesniegumu ir informēts, bet tā saturā vēl nav paguvis iedziļināties..... vai "simbols" vispār ir spējīgs kaut kur iedziļināties?

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 22:43

Vietējās ziņas