Aicina iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Bauskā 33

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus paust viedokli par SIA «Bauskas ūdens» iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu.

Kā vēsta SPRK, apstiprināšanai iesniegts kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs 2,57 EUR/m3 (bez PVN) apmērā, kas ir par 0,76 EUR/m 3 vairāk nekā šobrīd tiek piemērots.

Kopējo maksu veidos ūdensapgādes pakalpojumu tarifs - 1,01 EUR/m3 (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,56 EUR/m3 (bez PVN). Uzņēmuma piedāvātais ūdenssaimniecības tarifs varētu stāties spēkā 2021.gada 1.martā.

«Aicinām iedzīvotājus aktīvi iesaistīties tarifu projekta vērtēšanas procesā, iepazīstoties ar tarifa projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus, kā arī komentārus. Tos ir iespēja sniegt gan SPRK, gan SIA «Bauskas ūdens»», norāda SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle.

Pašlaik lietotājiem ir spēkā pirms 12 gadiem apstiprinātie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, kas veido ūdensapgādes pakalpojumu tarifu - 0,86 EUR/m3 (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu - 0,95 UR/m3 (bez PVN).

Tarifus plānots piemērot ne vien Bauskas pilsētā, izņemot Mūsas upes kreisā krasta teritoriju, bet arī Codes pagasta Jauncodes, kā arī Elektriķu ciemā un Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā.

Uzņēmums tarifu projektu iesniedza izvērtēšanai izmaksu pieauguma dēļ, kas valstī būtiski mainījušās, kopš 2008.gada, kad tarifi pēdējo reizi apstiprināti. Tās ir elektroenerģijas iegādes cena, sadales pakalpojumu izmaksas, sociālā nodokļa, dabas resursu nodokļa, akcīzes nodokļa, kā arī transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likme u.c. izmaksas, kas ietekmējušas ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifa apmēru.

Vienlaikus 12 gadu laikā ir veikta virkne uzlabojumu ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošanā, pie kā darbs turpinās arī šobrīd. Eiropas Savienības fonda projektu rezultātā Bauskas novadā ir izbūvēta jauna ūdens sagatavošanas stacija, ierīkotas notekūdeņu iekārtas, kā arī ierīkoti jauni un pārbūvēti jau esošie ūdensapgādes inženiertīkli un veikti citi darbi.

Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu ir iesniedzami, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai SIA «Bauskas ūdens» e-pastu: info@bauskasudens.lv.

«Vēršam uzmanību, ka uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Tas nozīmē, ka SPRK apstiprinātais tarifs SIA "Bauskas ūdens" lietotājiem var atšķirties no tā, ko sākotnēji iesniedzis uzņēmums,» stāsta SPRK pārstāve.

Tarifu projekta izvērtēšana notiek 90 dienu laikā un lēmuma pieņemšana - 30 dienu laikā pēc izvērtēšanas noslēgšanās. Ja izvērtēšanas gaitā, SPRK ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju vai skaidrojumus par tarifu projektu, SPRK lūdz tos iesniegt. Tajā brīdī, kad SPRK ir lūdzis komersantam tos iesniegt, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifa projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.


Pievieno komentāru

Komentāri 33

Vests

Diemžēl visam un visur tendence cenas celt un celt.Piemēram, ASV 80.to gadu dolārs uz šobrīdi kļuvis divreiz mazāk vērtīgs.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.04 16:13

Es

Kāda jēga ko iesniegt vai komentēt , iedzīvotāju viedoklis tāpat netiek ņemts vērā... Interesē, vai tiešām tiks pieņemts lēmums-par rēķina sagatavošanu maksāt 2 e? Pati nolasu rādījumus, pati maksāju i- bankā pēc BŪ tarifiem. Par ko maksāt 2e? Man gan algu neviens nepaaugstina...Tā katru gadu samazinās.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.04 18:05

Lielvīrs

Nabadziņš, alga katru gadu samazinās.. Ko tad tu dari, kur tu strādā? Man gan reizi gadā izskata algu un vismaz pāris % klāt pieliek. Un tāpat notiek vairumam cilvēku, kas strādā puslīdz pieklājīgās vietās.
Par iedz. viedokli - tak izlasi projektu un ja tu tur kaut ko saproti, tad nokomentē. Loģiski, ka neņem vērā tos komentārus, kuri nesaprot, kas projektā ir rakstīts.
Galvenais laikam pasūdzēties forumā vienkārši, cik viss slikti.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 08:25

ir jau mums lielmulži

un tādu nav mazums, jo ik katram nodokļu palielinājumam un tarifu celšanai valsts pārvaldē un arī pašvaldībās ik gadu tiek vērtēts par cik šiem darbiniekiem jāpalielina algas un tās tiek palielinātas. Tādiem lielmulžiem labāk vajadzētu stāvēt klusiem kā pelītēm, nevis lielīties ar savām algām pašvaldībās un valsts pārvaldē, zinot, kas ar saviem nodokļiem tās nopelna, arī ar maksu par BŪ "pakalpojumiem" kas ir vien parastā komercdarbība ar mērķi nopēst pēc iespējas vairāk

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 15:37

Lielvīrs

Ne pašvaldībā, ne valsts sektorā nestrādāju, tur piedāvātās algas priekš manas apetītes (lasīt - pieredzes + izglītības) ir par mazu.
Par tarifiem un nodokļiem klusēju, es tikai par to pēdējo "Es" rakstīto teikumu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 16:42

tu tikai

ja palasa tavus komentārus, mazākais ko var teikt esi mazohists, ar prieciņu par nodokļu un tarifu celšanu, Nu nav tādu privātuzņēmumu, kas katru gadu inflācijas dēļ palielinātu darbiniekiem algas, lielākā daļa uzņēmēju domā, kā izdzīvot pēc kārtējās valdības "reformas", kā arī, izskatās priecājies par to ļaužu masu, kuriem neko algā nepieliek, drīzāk skatās kā slodzi samazināt, arī tie pāris eiro pie pensijas diez vai segs iecerētos tarifus

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 11:43

Lielvīri

Nu tad sliktus privātuzņēmumus zini un/vai tādos strādā. Mūsu vadība saprot, ka darbinieks šobrīd ir karstākā darba tirgus "prece", tāpēc rūpējās, lai visiem viss ir labi. Tiesa arī apgrozījums mums to atļauj.
Tā "ļaužu" masa paši veica izvēles savā dzīvē, kuru rezultātā ir kur ir, nu nevar par to tagad vainot valsti.
Tici man, es nepriecājos par nodokļu celšanu, taču tarifi ir cits zvērs, tur ir daudz mainīgie vienādojumā, kuri, protams, laika gaitā mainās, ko acīmredzot cilvēkiem grūti pieņemt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 14:46

lielmuldi

nu tad nosauc kaut vienu privātuzņēmumu Bauskas novadā, kas katru gadu vismaz reizi gadā koriģē strādājošajiem algas, ievērojot inflācijas kāpumu, ja nevari, tad vispār nemuldi

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 15:15

Lielvīrs

Par inflācijas kāpumu es neko neteicu, to tu te tagad esi piedomājis klāt :)
Bet vispār, Bauskas novadā ir ~40 uzņēmumi (pēdējo reizi, kad statistiku skatījos), ar apgrozījumu virs miljona, varētu uz labu laimi nosaukt da jebkuru ar diez gan lielu iespējamību, ka tur darbiniekus novērtē.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 15:26

lielmuldi

bet tieši tu 1. komentārā rakstīji, ka vienreiz gadā tev izskata algu un pāris % pieliek klāt, tad kādēļ šis uzņēmums slēpjams, atklāj to un, varbūt, jau rīt būs kādi 10 gribētāji pie uzņēmuma vārtiem uz tavu bietu

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.07 14:47

H2O lietotāja

Gribētu detalizētu pamatojumu tam kāpēc ceļ samaksu. 12 gadus veci tarifi nav pamatojums.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.04 18:11

Aija

12 gadu veci tarifi?Mēs kārtīgi maksājam par ūdeni.Kanalizācijas caurules un ūdensvads bija nu ne 12 gadu vecs,bet daudzreiz vairāk,kuru nomainījām paši par saviem līdzekļiem un savu darbu.Iedzīvotāju viedoklis nav nekas.Vienkārši pēc procedūras pienākas to darīt.Nu tad dariet.It īpaši šajā laikā tas ļoti cilvēcīgi.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.04 18:59

C2H5OH lietotājs

Detalizētam pamatojumam jābūt tarifu projektā, ver vaļā un lasi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 08:27

detalizēts pamatojums

atklāsies kad veiks līdzekļu izmantošanas lietderības auditu "svētajā ūdenī"

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 09:07

Informācija H2O lietotājai

Detalizētu pamatojumu var iegūt rakstot oficiālu vēstuli: info@bauskasudens.lv.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 10:02

paijai

nu ko te teikt- Svē'tiņš pamatiigi sveetii to uudeni!)))

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 16:46

Nesaprotu

. "Eiropas Savienības fonda projektu rezultātā Bauskas novadā ir izbūvēta jauna ūdens sagatavošanas stacija, ierīkotas notekūdeņu iekārtas, kā arī ierīkoti jauni un pārbūvēti jau esošie ūdensapgādes inženiertīkli un veikti citi darbi". -tas lai varētu celt tarifus??? Vai tad nevajadzētu būt otrādi????

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 08:24

iedzīvotāja

nav jēgas neko rakstīt,ir jāveido viens dienests lai būtu viens rēkins ko maksāt ,nevis vairāki reķini viens
Bauskas siltumam,viens Bauskas ūdenimsaimniecībai,Vides servisam un spēj tik katram paziņot ūdens
skaitītājus un ja vēl jāmasā 2 eiro par reķina izrakstīšanu trukst vārdu par ko maksāt

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 08:25

izdzīvotājs

2e par rēķinu noteikti attiecās tikai uz papīra rēķiniem, no kuriem tā kā vajadzētu varēt atteikties..

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 08:28

Ery

Tur jau tā lieta, ka 2 eur ir tikai par sagatavošanu. Ja vēl sūta papīra rēķinu, tad vēl klāt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 04:41

Izsmiekls

Tā ir Domes ņirgāšanās par iedzīvotājiem-paust viedokli.... Par ciemu nepievienošanu Bauskai viedokļus neņēma vērā ,rīkojās pretēji iedzīvotāju gribai. Un tagad vai tiešām nav kauns prasīt,lai iedzīvotāji paustu viedokli??? Pat Batjka Baltkrievijā vairāk ņem vērā iedzīvotāju vēlmes,bet jā mums jau Nacionāļi,Zemnieki Bauskas varā. Atcerieties to nākamajās vēlēšanās!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 12:46

Lielvīrs

Pričom te dome? SPRK lūdz paust viedokli.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 13:51

lielmuldi

ja domā ar smadzenēm, tad SPRK nu nebūtu tas kantoris, kam jāapkopo iedzīvotāju viedokļi un diez vai kādai valsts iestādei šie viedokļi būtu saistoši

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 11:46

Lielvīrs

Nu tad padomā ar smadzenēm... Kas ir SPRK un ar ko tas nodarbojas?
Un kad to sapratīsi, tad būs skaidrs, ka tieši SPRK ir jāuzklausa iedzīvotāju viedokļi, SPRK pat var organizēt publiskas apspriešanas, jo tieši SPRK atbild par tarifu projekta izskatīšanu un zaļās gaismas došanu apstiprināšanai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 15:09

lielmuldi

tu tikai vēl pasaki, ja iedzīvotāji būs pretim, tad iecerētos tarifus neapstiprinās un vēl, varbūt atklāj, cik daudz no ražošanā nodarbinātajiem, apkalpojošā sfērā strādājošiem un pensionāriem ir tavā pusē un atbalsta jaunos tarifus. Te es nerēķinos ar domes "pakalpojumu sniedzējiem" , tādiem "pakalpojumiem" no kuriem nevar atteikties

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.07 14:53

Lielvīrs

Un kāds sakars ar to, ka iedzīvotāji būs pret? SPRK jau nevāc balsis par un pret, bet gan izskata pamatotus un argumentētus komentārus par iesniegto tarifu projektu. Ja kāds projektā ieraudzīs kaut ko absolūti neatbilstošu un to nokomunicēs, tad SPRK lūgs BŪ to koriģēt vai pamatot konkrēto jautājumu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.09 12:52

Progress

Uz priekšu par robotizētu Bausku ar bļodu padusē,kur mazgāsim traukus ar senču metodēm un vēl šo trauku ūdeni uzliesim savai čurai.URĀ!!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.05 13:06

To Aija

Kur Tu nomainīji ūdensvadu pati? Bauskā pilsētā? Vai sava nekustamajā īpašumā, t.i. Privātīpašuma teritorijā!

Tāda tumsonība un tumsonības viedokli nevaig ņemt vērā!

Par lielajam algām valsts pārvaldē! Paskatieties cik grašus saņem vidējais Bauskas ūdens darbinieks, kādas smieklu algas piedāvā, piemēram, jaunveidojamās ekonomiskas tiesas darbiniekiem. Vai tad 600 un 700 euro ir alga, ja minimāla ir 500? Par kādam uzpūstām algām runājat? Laikam paši saņem ķepā 5 euro dienā par suņa darbu!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.07 08:08

suņa darbs

ja tev varētu ticēt, tad no valsts pārvaldes darba atbrīvotie visi kā viens netiesātos par sava amata saglabāšanu, tāpat kā pašvaldības- līdz pēdējam tiesāsies un ķersies pie jebkura salmiņa, lai saglabātu novadu un galvenokārt esošās amatvietas

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.07 14:57

?

Kopš kura laika Bauskas ūdens ir valsts pārvaldē?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.08 10:07

??

pirms ko jautāt, vajadzētu vismaz izlasīt sākuma komentāru

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.08 10:58

Vieteja

Islices udeņi nevienam nejautaja ar 1 decembri uzbliež cenu .liekežu kontoris

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.30 20:33

Vietējās ziņas