Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesaistīties makulatūras vākšanā

Makulatūras vākšanas konkursam «Tīrai Latvijai!» izglītības iestādes var pieteikties vēl trīs dienas, portālu informē biedrības «Latvijas Zaļā josta» pārstāve Žanna Klaucāne.

Dalībnieku uzņemšana makulatūras vākšanas konkursam «Tīrai Latvijai!» 2013./2014. mācību gadā noslēgsies 15. janvārī. Tajā aicinātas pieteikties skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, kas vēlas sniegt ieguldījumu tīrākas vides veidošanā. Konkurss kopš pērnā gada septembra norit sadarbībā ar SIA «Papīrfabrika «Līgatne»», akciju sabiedrības «Latvijas Valsts meži» un Valsts izglītības satura centra atbalstu. Pirmajos četros mēnešos «Zaļā josta» ar Latvijas izglītības iestāžu starpniecību pārstrādei savākusi un pārstrādei nodevusi 175 tonnas makulatūras.

Portāla «Zaļā josta» interneta vietnē redzams, ka no mūsu novadiem vislabāk ar makulatūras vākšanu sokas Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» kolektīvam. Otrreizējai pārstādei iecavnieki jau nodevuši 5710 kilogramus papīra. Iestādes vadītāja Irīna Freimane «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šāds daudzums papīra savākts, iesaistoties pedagogiem, kā arī audzēkņu vecākiem.

Īpašu akciju izvērsušas trīs bērnudārza audzinātājas: Žanna Tihonova, Inese Lapkovska un Inese Darbiniece. Viņas sazinājušās ar bērnudārzam tuvējo privātmāju iedzīvotājiem un aicinājušas tos šķirot atkritumus. Tādējādi iestāde regulāri iegūst papīru, ko nodot pārstrādei. Aktīvi makulatūras vākšanā «Dartija» bija iesaistījusies arī iepriekšējā mācību gadā.

Pašlaik makulatūras vākšanā piedalās 368 izglītības iestādes. Ž. Klaucāne uzskata, ka līdz konkursa dalībnieku uzņemšanas beigām makulatūras vācēju skaits varētu pieaugt. Makulatūras vākšana izglītības iestādēs turpināsies līdz 2014. gada martam, tāpēc arī jaunajiem konkursa dalībniekiem ir izredzes nopelnīt sev vērtīgas balvas. Ikviena konkursa dalībskola par katru pārstrādei savākto makulatūras tonnu saņems pretī piecus kilogramus otrreizēja papīra, ko var izmantot zīmēšanas nodarbībās. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas