Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesūtīt bildes grāmatai

Rundāles novada iedzīvotāji ir aicināti līdz 1. aprīlim izpētīt un dalīties ar saviem fotogrāfiju krājumiem, lai taptu bilžu grāmata par novadu, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Novada dome ir nolēmusi papildināt kultūrvēsturisko un simbolisko materiālu klāstu, radot unikālu grāmatu par Rundāles novadu. Izdevums plānots kā bilžu grāmata, kas ilustrēs Rundāles novada dažādus objektus un vietas, kā arī novadu raksturojošos svētkus, atklāj K. Kociņa.

Jau rudenī «Bauskas Dzīve» informēja, ka idejas pamatā ir atziņa, ka paši novada iedzīvotāji ir tie, kas ikdienā satiek apkārt mītošos cilvēkus, redz ainavas un apmeklē pasākumus. Speciāliste uzsvēra: «Novada iedzīvotāji ir visīstākā laikmeta liecība, un fotogrāfijās iemūžinātie mirkļi ir mīlestības stāsts Rundālei.»

Bildes tiks klasificētas astoņās nodaļās. «Ieskaties Rundālē» apkopos novada dabas ainavas – parkus, Lielupes ieleju, rapšu laukus, dabas skaistumu dažādos gadalaikos. «Izzini Rundālē» paredzēts attēlot novada nozīmīgākos kultūrvēsturiskos pieminekļus – Rundāles pili, Mežotnes pilskalnu, Svitenes muižu, Bērsteles baznīcu, izcilas dzimtas mājas. Nodaļā «Atpūties Rundālē» parādīsies rundāliešu prasme atpūsties – dziedāt, dejot un sportot – dažādos pasākumos. «Dzīvo Rundālē» paredzēts vizualizēt mūsdienu novadu – ielas, pagastus, skolas u. c. Nodaļā «Rundāle rada» paredzēts apkopot novada amata prasmes un vietējos izstrādājumus. «Rundāle strādā» būs paredzēta uzņēmējdarbības – lauksaimnieku, uzņēmēju, ražotāju – vides attēlošanai. Pēdējā nodaļā «Smaidi ar mums» iecerēts rādīt, kā vietējie iedzīvotāji prot priecāties. Attēlā vēlams redzēt viena vai divu cilvēku portretus.

Fotogrāfijas tiks pieņemtas Rundāles novada domē vai Viesturu un Svitenes pagasta pārvaldē līdz šī gada 1. aprīlim. Minimālais fotogrāfijas izmērs ir 1,5 megabaiti. Tās pašvaldības darbiniekiem jānodod jebkurā pieejamā datu nesējā – diskā, USB atmiņas ierīcē u. c. Elektroniski fotogrāfijas var nosūtīt uz e-pastu kristine.kocina@rundale.lv ar piebildi «Rundāles novada stāsts fotogrāfijās».

Fotogrāfiju iesniedzējam jānorāda, kurai grāmatas nodaļai attēls paredzēts, tāpat jāpievieno redzamā objekta vai notikuma īss apraksts un fotografēšanas laiks. Izdevumam atlasīto fotogrāfiju autoru vārdi tiks publicēti jaunizdotajā grāmatā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas