Aicina izzināt bruņurupuču dzīvi Bauskas BJC 2

Līdz 8. februārim darbdienās Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) aplūkojama Latvijas Dabas muzeja ceļojošā ekspozīcija «Latvijas bruņurupucis un tā svešzemju radinieki», portālu informēja Bauskas  BJC interešu izglītības metodiķe Veronika Puķe.

Apmeklējot ekspozīciju, ikvienam ir iespēja uzzināt par Latvijā reti sastopamo Eiropas purva bruņurupuci, tā īpatnībām un dzīvesveidu. «Šis rāpulis ir sastopams vien atsevišķās vietās Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Iekļauts Latvijas, Lietuvas un Baltijas «Sarkanajā grāmatā», kā arī Eiropas apdraudēto abinieku un rāpuļu sarakstā. Par Eiropas bruņurupuča pētīšanu un aizsardzību rūpējas Latgales ekoloģiskā biedrība un Latgales zoodārzs Mihaila Pupiņa vadībā. Izstāde iepazīstina arī ar bruņrupuču daudzveidību un stāvokli pasaulē,» atklāja V. Puķe.

Piektdien, 11. janvārī, bruņurupuču dzīvi iepazina Bauskas sākumskolas 2.a klase. Audzinātāja Līga Bajāre pastāstīja, ka kuplā bērnu skaita dēļ skolēni sadalīti trijās grupās, kas savā starpā mainījušās. Daļa devās uz izstādi, citi – uz lego nodarbību, pārējie pilnveidoja rokdarbu prasmes un veidoja atslēgu piekariņus ar bruņurupucīšiem.

«Prieks par atsaucīgajām un laipnajām Bērnu un jauniešu centra darbiniecēm. Bijām izbrīnīti, ka arī mūsu zemē savvaļā ir sastopami šie interesantie dzīvnieki. Cik gan dažādi tie ir visā Eiropā! Jauki, ka informācijas pasniegšana nav vienmuļa, bet ir daudzveidīga – gan plakātos, gan video, gan galda spēlē, gan gaismas smilšu galdā, gan stāstījumā.  Bērniem ļoti patika!»  vērtē L. Bajāre.  Viņa pieļauj, ka vēl aizraujošāka tā būtu, ja iekļautu dzīvus eksponātus. Noskaidrojies, ka bērnu vidū nevienam mājās gan neesot šāda rāpuļa, bet, iespējams, pēc izstādes kāds vecākiem var lūgt bruņurupuci iegādāties.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

to bet

Labais. Un vèl saka, ka latvieši nemāk gaumīgi jokot

pirms gada, 2019.01.16 00:40

Vietējās ziņas