Aicina Jāņus aizvadīt aktīvi

Līgo svētku garajās brīvdienās Jāņu bērni varēs iesaistīties gana daudzās aktivitātēs gan 21., gan 22. un 23. jūnijā.Pēc uzņēmēju un iedzīvotāju iniciatīvas brīvdienās tiek piedāvāta laivošana, basketbols, futbols, volejbols un neparastāki sporta veidi – virves vilkšana, Jāņu ķegļi, alus kannu nešana un alus mucas sviešana. Uz šādām aktivitātēm mudina Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadā.

Daži uzņēmēji aicina pie sevis līgotājus jau tradicionāli gadu no gada. 21. jūnijā uz rituālu saulgriežu pasākumu Bauskas novada Codes pagasta zemnieku saimniecībā «Vaidelotes» gaidīs Daira Jātniece. Tradicionālie ielīgošanas svētki svētdien gaidāmi arī Gailīšu pagasta atpūtas kompleksā «Miķelis». 22. jūnijā notiks Rundāles novada pašvaldības un vietējo saimnieku Ikertu rīkota ielīgošana pie «Baltās mājas» Pilsrundālē.

Rundāles novada Svitenes pagasta Svitenes muižas parkā ļoti sportiskus Līgo svētkus 23. jūnijā piedāvā jauniešu biedrība «Mums pieder pasaule» sadarbībā ar Rundāles novada sporta nodaļu. Jau no rīta paredzētas sporta spēles – alus kannu nešana un alus muciņas sviešana. Pēc tam būs koncertuzvedums ar vietējo amatierkopu uzstāšanos, Jāņu ugunskurs un nakts balle.

«Mūsu biedrība regulāri organizē sporta aktivitātes, vēlējāmies rīkot arī sportiskus Jāņus,» stāsta biedrības pārstāve Kristīne Vaļeika. Pasākums notiek trešo gadu, atsaucība liela – ierodas gan ciema iedzīvotāji, gan ļaudis no citām vietām. «Viesi paļaujas uz to, ka mēs atkal būsim izdomājuši kādu interesantu piedāvājumu,» teic sviteniece Eva Reinfelde. Meitenes uzsver, ka iecerētas arī citas atrakcijas, kas pašlaik sportiskā piedāvājuma plānā nav iekļautas. «Mums pašām patīk aizraujoši pavadīt laiku, piedāvājam to izdarīt arī citiem,» tā K. Vaļeika.

Dažiem aktīvajiem līgotājiem svinēšana sāksies ar laivu braucienu pa Mēmeli Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, ko rīko atpūtas vieta «Lutauši». Svinēt aicināti arī tie, kas braucienā nepiedalīsies, bet pievienosies atpūtas vietā. Pasākums notiek jau otro gadu, ar to apmierināti gan apmeklētāji, gan atpūtas vietas īpašnieki.

«Nevajag domāt, ka Jāņi ir tikai sēdēšana pie ugunskura. Jānāk pulciņā un jāpiedalās dažādās aktivitātēs. Arī šogad pie mums būs danči, ugunsplosta laišana un citas izdarības. Pasākumā esam ietvēruši braucienu pa upi ar vainagu pīšanu un dziesmu dziedāšanu,» stāsta «Lutaušu» saimniece Andžela Briča.

Pasākums «Līgosim Lutaušos» pērn esot labi izdevies – svinētāji ieradušies no Ogres, Vecumniekiem, Bauskas un citām Latvijas vietām. Šogad līgotājus izklaidēs folkloras grupa «Vilcenes» un Dravu ģimene, paredzēta ugunsrata ripināšana. Jāņiem un Līgām dalība svētkos esot bez maksas.

Šogad pirmo reizi Bauskas novada Ceraukstes pagasta «Lejeniekos» risināsies Jāņu festivāls «MidSummer Fest». Pēc aktīvas sportošanas būs iespējams gūt veldzi Mēmelē, kas tek līdzās dzejnieka Viļa Plūdoņa muzejmājai. Rīkotāji sola, ka festivālā būs mūzika katrai gaumei, sportiskas un interesantas aktivitātes.

Kā informē pasākuma organizators baušķenieks Kristaps Samsons, «Lejeniekos» jau divus gadus svinēti vasaras saulgrieži, bet pirmo reizi šis pasākums būs publisks. Festivāls domāts aktīviem jauniešiem, bet aicināts ikviens, kas jūtas aktīvs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Mūziku nodrošinās duets «Sandra», «Pirmais kurss», «Audiokvartāls» un citi. Abas dienas, 23. un 24. jūnijā, festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās aktivitātēs. Volejbola turnīram vēlams laikus pieteikties sociālā portāla «facebook.com» festivāla oficiālajā lapā «MidSummer Jāņi». «Būs tradicionālas un netradicionālas aktivitātes. Apmeklētāji varēs spēlēt boulingu, ierastās bumbas vietā ķegļu gāšanai izmantos siena ķīpu,» stāsta K. Samsons.

Festivāla noslēgumā sveiks labākos, kas saņems dažādas balviņas, aktīvākais  dalībnieks savā īpašumā iegūs motorolleru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas