Aicina lasītājus uz kārtējiem Grāmatu svētkiem

Bauskā piektdien, 10. aprīlī, pavasarīgās noskaņās notiks jau 14. Grāmatu svētki, «Bauskas Dzīvei» vēsta Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa.

Svētku moto šogad ir publicista Arno Jundzes sentence «Grāmata veicina domāšanas procesu». Sarīkojumu pulksten 9 tradicionāli ievadīs ekspozīcija Kultūras centra izstāžu zālē, kur grāmatu mīļotāji varēs gan apskatīt, gan iegādāties jaunāko literatūru.

Kultūras centra lielajā zālē pulksten 10.15 varēs noklausīties Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu un piedalīties dialogā ar viņu. Pulksten 11.30 Kultūras centra un bibliotēkas pagalmiņā varēs iestiprināties ar «Simtās dienas zirņu putru».

Lielajā zālē pulksten 12.30 sāksies sarīkojums «Latvijas karoga likteņstāsts padomju okupācijas gados». Tajā būs saruna ar grāmatas «Mūsu karoga stāsti» varoņiem un izdevuma veidotāju Antu Bergmani. Pulksten 13.45 iecerēta tikšanās ar grāmatas «Putekļi smilšu pulkstenī» autoru Arno Jundzi. Viņš savam otrajam romānam veltījis desmit gadus un to nodēvējis par «tekstu vīrietim un par vīrieti». Tomēr daudz interesanta izdevumā atradīs arī dāmas, iesaka L. Ozoliņa.

Tie, kuri būs iegādājušies grāmatas izstādē un saņēmuši izlozes talonu, pulksten 15 Lielajā zālē aicināti piedalīties jaunāko izdevumu loterijā «Veiksmīgais pircējs». Tā noslēgs svētku norises Kultūras centrā, taču tās visu dienu, orientētas galvenokārt jaunākajai paaudzei, risināsies pilsētā un Codes pagastā, informē L. Ozoliņa.

Pilsētas Bērnu bibliotēkā pulksten 10 notiks radošā darbnīca «Zīmējam un krāsojam» bērnudārza «Pasaulīte» audzēkņiem kopā ar mākslinieci Signi Ērmani-Ļitvinu. Saruna ar viņu par tēmu «Vai tu zini, kā top ilustrācijas grāmatām?» Bauskas sākumskolā risināsies no pulksten 11.30.


Bauskas pamatskolā pulksten 10.20 un Codes bibliotēkā pulksten 13.30 paredzēta tikšanās ar grāmatas «Bize vētras acī» autori Evu Mārtužu.


Svētkos mīļi gaidīti visi lasītāji, aicina L. Ozoliņa. Bauskas Grāmatu svētki kļuvuši par skaistu tradīciju gan pašu novada, gan Iecavas, Vecumnieku un Rundāles literatūras draugiem.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas