Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina nodot grāmatas jaunajai Gaismas pilij 4

Akcija «Tautas grāmatu plaukts» noslēgsies novembra sākumā. Baušķenieki pagaidām tajā iesaistījušies diezgan kūtri.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane informē, ka uz Rīgu nogādātas tikai pārdesmit grāmatu. Bibliotekāre Aina Mūrniece «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka akcijai nodoti Andreja Pumpura eposs «Lāčplēsis», Vecā Stendera «Augstas gudrības grāmata».

Visvairāk grāmatas akcijai dāvājuši iecavnieki. Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītāja Anda Rācenāja stāsta, ka apmeklētāji iepazīstināti ar šo akciju, tādēļ ir arī atsaucība.

«Man šī ideja šķiet ļoti jauka. Tādējādi mēs ikviens varam būt kā maza daļiņa jaunajā Gaismas pilī. Šis, kā arī janvārī plānotā grāmatu draugu ķēde ir sabiedrību vienojoši pasākumi,» teic Anda Rācenāja.

Katrai grāmatai pievienots dāvinātāja rakstīts vēlējums. Baušķeniece Ieva Ruķere Annas Brigaderes grāmatā «Dievs. Daba. Darbs» raksta: «Vēlos nodot Nacionālās bibliotēkas rīcībā vienu no savām vismīļākajām grāmatām. Tā būs arī, ceru, mūžīga piemiņa manai māsai Intai (mūžībā jau kopš 1981. gada 1. septembra), kura par vasaras darbos nopelnīto naudiņu man šo grāmatu uzdāvināja. Grāmatas nosaukums bija arī mūsu devīze. Lai Gaismas pilij ir saules mūžs un Dieva, dabas un darba audzinātājas gars!»

B. Tormane skaidro, ka iedzīvotāji aicināti uz tuvāko bibliotēku atnest vienu sev nozīmīgu grāmatu ar vēstījumu, kuru varēs izlasīt ne tikai tagad, bet arī nākamajās paaudzēs: «Galvenais ir grāmatas emocionālā vērtība. Tā var būt mīļākā grāmata, saistīta ar patīkamām atmiņām, emocijām. Katrs grāmatas dāvinātājs saņems grāmatzīmi kā apliecinājumu par dalību akcijā.»

Visas grāmatas nogādās Rīgā, Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona ielā. Tur tās atputekļos, ja būs nepieciešams, dezinficēs, tad iesaiņos plēvē. Nākamā gada 18. janvārī Rīgā notiks nebijusi akcija «Grāmatu draugu ķēde». Cilvēki vairāk nekā divu kilometru garumā grāmatas nodos no rokas rokā. Šajā grāmatu ķēdē var piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas. Ir tikai iepriekš jāpiesaka sava dalība, izmantojot interneta vietni bauskasbiblioteka.lv vai arī riga2014.org.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

v

nu forši izsaimnieko naudu -uzceļ monstru uz kuru diezvai kāds Baušķinieks aizbrauks ,un tagad vēl dodam grāmatas,kas būs tālāk!?

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 19:02

šķiet

ka Tu pats nevienu grāmatu neesi izlasījis .

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 19:10

100 gadīgs vecis

Diez, Ļeņina kopotie raksti šamajiem arī derēs?

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 21:31

kultūra

Jau atkal kāds nejēga izgāž žulti. Noprotams, ka tie ir primitīvi sabiedrības nīkuļi, kuriem pret sevi ir dzīvnieciskas prasības un grāmatas ir sveša lieta. Kauns!

pirms 6 gadiem, 2013.10.11 08:43

Vietējās ziņas