Aicina palīdzēt nodegušās fermas atjaunošanā 3

Vecumnieku novada Stelpes pagastā nodegušās fermas saimniekiem noderētu līdzcilvēku atbalsts, lai atjaunotu svētdien nodegušo fermu.

Ugunsgrēks «Ozolu» saimniecības govju fermā izcēlās svētdienas pēcpusdienā. Jau vēstīts, ka Kalniņu ģimenei izdevās izglābt 30 slaucamās govis un 30 jaunlopus. Patlaban rit lopu novietnes atjaunošana, tiek meklētas iespējas sakārtot slaukšanas iekārtas, «Bauskas Dzīvei» stāsta pašvaldības lauku konsultante Aiga Saldābola.

«Pirmdienas rītā sabraucām astoņas sievas, lai  izslauktu zem klajas debess palikušās govis ar rokām. Pašlaik jau daļēji sakārtots viens slaukšanas aparāts, bet vajadzīgs arī otrs, jo tagad process ilgst divas stundas,» situāciju apraksta A. Saldābola, «saimnieks Andris Kalniņš, cenšoties pasargāt piena māju, sarijies kvēpus un cīnās ar veselības problēmām, taču negrib atstāt lopus bez aprūpes un pats piedalās ēkas atjaunošanā.»

Trešdien atvesti kokmateriāli, lai atjaunotu izdegušās konstrukcijas. Ēkas jumts ir no rievotā metāla, tas nav cietis, taču izdegušas sijas, spāres un govju laidara koka balsti. «Darbi ļoti strauji iet uz priekšu, kūts ir iztīrīta, četri pašvaldības sūtītie un brīvprātīgie palīgi kopā saimnieku liek sijas, lai gotiņas var ievest kūtī,» stāsta konsultante, «pašlaik gotiņām ir atnešanās laiks, pagājušajā naktī viens teliņš atskrējis šķūnī. Labi, ka pieturas silts un saulains laiks, ir cerības līdz sestdienai, kad sola sniegu, lopus dabūt zem jumta.»

A. Saldābola apliecina, ka pašvaldība izmantos visas iespējas, lai palīdzētu «Ozolu» saimniekiem. Viņa aicina līdzcilvēkus atbalstīt Kalniņu ģimeni, ja iespējams, dāvājot kokmateriālus un ziedojot naudu. Ziedojumi ieskaitāmi Andra Kalniņa zemnieku saimniecības «Ozoli» kontā «Swedbank» Nr. LV96HABA0551032040396, reģistrācijas Nr. 43601009943, informē konsultante.

Jau vēstīts, ka fermu ugunsnelaime skārusi 2007. gadā, kad tajā iespēris zibens. Vēl pirms tam degusi saimniecības ēka līdzās, stāsta A. Saldābola. Šoreiz, pēc saimnieka teiktā, ugunsgrēks sācies ar elektrības īssavienojumu un liesmas izplatījušās strauji. Ugunsdzēsēji degšanas iemeslu pagaidām nav paziņojuši.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu ko

Ja jau trešais ugunsgrēks šajā vietā, vai nav labi jāpiedomā? Un apdrošināt tomēr tad vajag.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 15:25

zane

Bet saimnieks malacis! Cīnās un neatmet ar roku. Lai izdodas Jums!

pirms 5 gadiem, 2015.03.22 09:42

tttttt

Jā apdrošināt tomēr vajag, uz tādu fermu apdrošināšna diez vai būtu 100 EUR gadā

pirms 5 gadiem, 2015.03.23 12:14

Vietējās ziņas