Aicina piedalīties medijpratības nodarbībā tiešsaistē

Sestdien, 5. decembrī, plkst. 12 ikviens jaunietis aicināts piedalīties medijpratības nodarbībā «Tīrs saturs virtuālajā vidē», ko organizē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas zinātnes studenti Kaspars Kalējs, Rūdolfs Sprukulis, Paula Muizinika un Anna Matule.

Pasākuma rīkotāji uzskata, ka sabiedrības nākotne ir tieši jaunieši, tāpēc ir svarīga viņu zināšanu bagātināšana, īpaši informācijas pazīšanā, kas var noderēt ne tikai darbā ar medijiem, bet arī ikdienā.

«Esam nolēmuši jauniešiem stāstīt par mediju lomu sabiedrības informēšanā un dezinformāciju, skaidrosim, kā pazīt viltus ziņas. Plānots, ka jaunieši dalīsies pieredzē gan nodarbības sākumā, gan beigās. Divu stundu garumā ikviens iesaistītais jaunietis saņems padomus par to, kā kvalitatīvi izvērtēt ziņu saturu publiskajā telpā. Mūsdienās ir svarīga izpratne par medijiem, nepatiesu ziņu un manipulēšanas atklāšana, kā arī cīņa pret dezinformāciju, tāpēc šīs būs aktuālākās tēmas, par kurās runāsim sestdien,» atklāj organizatori.
Lai pieteiktos nodarbībai, nepieciešams aizpildīt reģistrācijas anketu, saite: ej.uz/tirasaturanodarbiba. Pieslēgties darbnīcai platformā «Google Meet» varēs, izmantojot saiti:  ej.uz/tirssaturs.

Pasākumu atbalsta nevalstiskā organizācija «IREX» un «Bauskas Dzīve».

UZZIŅAI
«IREX» ir globāla attīstības un izglītības organizācija, kas tiecas pēc taisnīgākas, pārtikušākas un iekļaujošākas pasaules. Baltijas «IREX» sadarbībā ar universitātēm un jaunatnes līderiem strādā ar plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes programmu, lai palīdzētu viņiem kritiski iesaistīties informācijas sniegšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas