Aicina pieteikties Bauskas novada ētikas komisijā 4

Līdz 30. novembrim interesentiem ir iespēja pieteikties darbam Bauskas novada ētikas komisijā. Pašvaldībai ir jāieceļ ētikas komisijā divi pārstāvji no pašvaldības iedzīvotāju vidus. Domes opozīcijas deputāti gan apšauba ētikas komisijas lietderību, aicinot to likvidēt.

«Pašvaldības iedzīvotājiem, kas izvirzīti dalībai ētikas komisijā, jābūt sabiedrībā cienījamiem, ar nevainojamu reputāciju, bez disciplināriem un profesionālās ētikas pārkāpumiem. Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Bauskas novada pašvaldības ētikas komisijā ir ne mazāk kā desmit pašvaldības iedzīvotājiem,» minēts informācijā, kas skatāma bauska.lv mājaslapā.

Jautājumu par šo situāciju skatīja 29. oktobra Bauskas novada domes sēdē. Savu amata vietu komisijā pameta Daina Nikolājeva. Kā norādīja opozīcijas deputāti, tas bija saistīts ar to, ka ētiskas komisijas pārstāve novērtēja Bauskas novada domes komunikāciju kā neētisku pret Vecsaules pagasta iedzīvotājiem.  Konkrēti – minēja situāciju par dzīvnieku kapsētas izveidi Vecsaules pagastā un lielo neskaidrību par iespēju turpat izveidot krematoriju.

«Uzskatu, ka ētikas komisija kā tāda ir izgāzusies. Šajā situācijā tas nav ne skaisti, ne godīgi. Gribētos cerēt, ka tiešām būs kāds, kurš varēs izvērtēt ētikas pārkāpumus, bet te pārstāv savus ētikas standartus. Vienkāršāk ir likvidēt ētikas komisiju,» pauda novada domes deputāts no Latvijas Reģionu apvienības saraksta Aleksandrs Novickis.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks nokaunināja deputātu, paužot, ka komisijā strādā godīgi un taisnīgi cilvēki.

Deputāts Gatis Skurba no partijas «No sirds Latvijai» saraksta arī aicināja komisiju likvidēt. Juridiskās nodaļas juriste Evita Grigorjeva sacīja, ka tad nepieciešams deputātu iesniegums. Deputāte Helvija Greiere no saraksta «Latvijas Reģionu apvienība» piekrita, ka komisija savu jēgu esot zaudējusi. «Nesaku, ka cilvēki strādā negodprātīgi, bet katra jautājuma interpretēšana nekad nav devusi tādu rezultātu, uz ko jūs cerējāt, veidojot komisiju. Pat ja komisija ir izteikusi aizrādījumus, viedokļus vai rosinājumus, cilvēki to nav ņēmuši vērā,» tā H. Greiere. Viņa uzskata, ka Ētikas komisijā būtu jāstrādā vienīgi novada iedzīvotājiem, ne deputātiem, ne pašvaldību iestāžu darbiniekiem, jo citādi katrs ar kaut ko esot saistīts.

Ņemot vērā noteikto termiņu, par potenciāliem ētikas komisijas kandidātiem deputāti, visdrīzāk, lems decembra domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

!

Varētu kādu meļa radinieku,būtu augsti standarti

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.16 17:44

Artūrs

Ētikas komisijā būtu jāstrādā vienīgi novada iedzīvotājiem, ne deputātiem, ne pašvaldību iestāžu darbiniekiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 10:07

ētikas komisija nepilnā sastāvā

Ar ko ir izpelnijušies sabiedrības cieņu Jānis Eimuss un Zane Andžāne, kuri tika ievēlēti ētikas komisijā?Kur viņi strādā, kāds ir viņu pienesums? kas viņus ieteica? Cik vispār bija kandidāti?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.26 19:24

Vietējās ziņas