Aicina pieteikties biznesa plānu konkursā «Laukiem būt!» 1

Konkursu «Laukiem būt!» jau septīto reizi organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts lauku tīkls. Ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kas piedalījies LLKC rīkotajās mācībās, konkursam aicināts pieteikties līdz 16. janvārim.

Projekta «Laukiem būt!» vadītāja Elīna Ozola komentē: «Konkurss ir turpinājums mācību ciklam, kas 2018. gada izskaņā notika 26 LLKC birojos visā Latvijā. Mācību laikā jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus. Līdzdalība konkursā ir likumsakarīga iespēja cīnīties par naudas balvām.»

Interesenti savus biznesa plānus līdz 16. janvārim aicināti iesūtīt uz e-pastu: laukiembut@llkc.lv. Biznesa plānus var iesniegt četrās kategorijās: lauksaimniecība, nelauksaimnieciskā darbība laukos, ražošana un pakalpojumu sniegšana. Detalizētāki konkursa nosacījumi rodami mājaslapā laukutikls.lv vai pie LLKC reģionālā konsultanta.

Konkursam ir divas kārtas. Pirmā būs februārī, kad tiks prezentēti un vērtēti visi konkursā iesniegtie biznesa plāni. Šī kārta noslēgsies pasākumā «Izdzīvošanas skola», kur dalībnieki prezentēs savas idejas un to prototipus žūrijai, piedalīsies interaktīvās lekcijās un cits ar citu iepazīsies. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti, pa četriem katrā kategorijā.

Otrā kārta risināsies martā, kad dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām. Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. Konkursu «Laukiem būt!» atbalsta finanšu institūcija «ALTUM», kas kopā ar LLKC piedalās mācībās un žūrijas darbā.

LLKC Bauskas biroja vadītāja Dace Griķe pastāstīja, ka pagājušajā gadā čaklākie dalībnieki bijuši Vecumnieku novadā – oktobrī Bārbelē mācībās piedalījušies deviņi jaunie uzņēmēji un zemnieki, no Bauskas novada bijis tikai viens. Mācībās varēja apgūt teoriju un iepazīt veiksmīgu uzņēmējdarbību, viesojoties Kārļa Ulmaņa zemnieku saimniecībā «Kalnzemnieki» Bārbeles pagastā, kur ražo ābolu sulu ar augļu un ogu piedevām. Kurmenē bija tikšanās ar SIA «Baltijas izsoļu nams» vadītāju Kasparu Ādamu.

D. Griķe atklāj, ka Bauskas novada Vecsaulē biznesa plānus veiksmīgi attīsta Rasma Pakalne-Puķīte, kura savu darbību sākusi vecāku zemnieku saimniecībā «Imantas» un tagad audzē ogulājus un puķu stādus. «Iecavas novadā uzteicama Gunitas un Jāņa Berkmaņu aizrautīgā darbošanās ar zirgiem. Rundāliete Aelita Dubovska attīsta idejas savu vecāku piemājas saimniecībā «Padegas», taču ar laiku droši vien sāks arī ko savu,» teic Dace Griķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas