Aicina pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņos Bauskas novadā

Gatavojoties 25. maijā Latvijā paredzētajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Bauskas novadā izsludināta pieteikšanās darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās.

Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis skaidro, ka tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir reģistrētajām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām, vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji un attiecīgās republikas pilsētas vai Bauskas novada vēlēšanu komisijas loceklim.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu, kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība un nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs,kā arī nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts un nav citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus.

Bauskas novadā strādās 11 vēlēšanu iecirkņu komisijas, kandidāti darbam tajās jāpiesaka līdz 1. aprīlim. Balsošana noritēs turpat, kur iecirkņi atradās Saeimas vēlēšanās pirms gada. Bauskā tie ir Valsts ģimnāzijā, Kultūras centrā un 2. vidusskolā. Vēlēšanu iecirkņi atradīsies arī Brunavas un Ceraukstes pārvaldēs. Iecirknis būs Īslīces kultūras namā, Dāviņu pagasta kultūras centrā «Dāvis», Vecsaules saietu namā, daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki» Mežotnē, Gailīšu pagasta Uzvaras pamatskolā un Codes pamatskolā.

Pieteikums katram kandidātam sagatavojams uz speciālas veidlapas, kas atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas www.cvk.lv,  sadaļā Vēlēšanas – Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019 – Darbs vēlēšanu iecirknī un Bauskas novada pašvaldības mājaslapā. Kandidātu pieteikumus aicina iesniegt personīgi līdz 2019. gada 1. aprilim Bauskas novada vēlēšanu komisijai Uzvaras ielā 1, Bauskā, 2.stāvā, 228.kabinetā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlēšanu komisijas finansē no valsts budžeta. Saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 21. panta trešo daļu, 2018. gadā Centrālā vēlēšanu komisija noteikusi darba stundas tarifa likmi vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim 2.70 (eiro stundā (pirms nodokļu nomaksas).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas