Aicina pieteikties piknikam «Atgriešanās Latvijā – satikšanās Zemgalē»

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) aicina ģimenes, kas atgriezušās Latvijā un saimes, kuru radinieki vēl tikai plāno atgriezties dzimtenē, uz pikniku, kas notiks 9. augustā Jelgavas novada Svētē aktīvās atpūtas un sporta kompleksā «Līgotnes», portālu informēja ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš.

Viņš skaidro, ka šāds sarīkojums rīkots ar mērķi vienuviet pulcināt ieinteresētos novadniekus reemigrācijas speciālistus un konsultantus, lai pārrunātu visām pusēm aktuālus «atgriešanās» jautājumus, dalītos pieredzēs, saņemtu vajadzīgos informatīvos materiālus, kā arī baudītu satikšanās prieku un ļautos nelielai, kopīgai atpūtai.

Pasākuma laikā varēs saņemt konsultācijas par sekojošām tēmām  –izglītība un latviešu valodas apguve, uzņēmējdarbības uzsākšana un attīstība, banku pakalpojumi – konta atvēšana, kreditēšana un atbalsts biznesam, pilsonības un migrācijas pakalpojumi, t.sk. ES pilsoņiem un trešo valstu pilsoņiem, sociālie jautājumi – pensijas, ģimenes pabalsts, bezdarbnieka statuss un pabalsts u.c, kā arī reemigrācija un sadarbība ar diasporu.

Paredzēts ka šajā dienā būs iespēja noklausīties arī lekciju un saņemt konsultāciju, kuru nodrošinās  pieredzējis psihologs darbā  ar bērniem, vecākiem un skolotājiem - Nadežda Burča Laure. Lektore runās par emocionālo atbalstu, integrēšanos jaunā vidē (bērnudārzā, skolā), valodas barjeru un vecāku lomu tās pārvarēšanā. Bērniem tiks nodrošinātas radošās aktivitātes, tikmēr vecāki varēs saņem atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Dalību var pieteikt līdz šodienai, 31.jūlijam, aizpildot pieteikšanās anketu, kas atrodama ŠEIT.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas