Aicina rundāliešus pieteikties braucienam uz svētku koncertu «Saule. Pērkons. Daugava» Likteņdārzā 1

«Baltijas ceļa» 30. gadadienu gatavojas plaši atzīmēt visos Latvijas novados. 24.  augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts «Saule. Pērkons. Daugava». Rundāles novada pašvaldība svētku koncerta apmeklētājiem – Rundāles novadā dzīvojošajiem «Baltijas ceļa» dalībniekiem un novada politiski represētajiem – šajā dienā nodrošinās bezmaksas transportu uz svētku norises vietu un atpakaļ.
«Baltijas ceļu» veidoja simtiem tūkstošu cilvēku, kas kopā sanāca  no visiem Latvijas novadiem. Viņu sadotās rokas bija unikāls un pašcieņas pilns Baltijas valstu brīvības prasības apliecinājums. Tas iegāja pasaules vēsturē kā izcila nevardarbīgas pretošanās demonstrācija.

Maira Miķelsone, Likteņdārza koncerta režisore un biedrības «Latvija» pārstāve, portālam pastāstīja: «Šogad 30. gadadiena ir mūsu visu svētki, un koncertā  izskanēs nozīmīgākās Atmodas laika melodijas un dziesmas, kuras simtiem tūkstošu balsīs tolaik tika dziedātas Latvijas Tautas frontes organizētajās manifestācijās Daugavmalā un visā Latvijā. Likteņdārza koncertā piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris «Gaudeamus», dziedātāji Ieva Akuratere, Lorija Vuda un citi. Programmu veido diriģents Ivars Cinkuss.»

Komponists Mārtiņš Brauns īpaši šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu, jaunu skaņdarbu «Tavā laikā» ar Uģa Brikmaņa tekstu. Tas ir  spēcīgs vēstījums Latvijai tieši šodien. Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daniļevičs strādā pie deju priekšnesumiem, tos iestudējot atbilstīgus dejai Daugavas krastā.

Koncerta režisore ir Dace Micāne-Zālīte. Viņa  skaidro: «Ar «Baltijas ceļu» sākās reāli procesi, kas pierādīja pasaulei nevardarbīgas protesta akcijas spēku un ceļu, kā tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem. Tādēļ koncertu es redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas, latvieši, lietuvieši un igauņi, ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo latviešu svētumu trīsvienība, kur katrai piemīt savs, īpašs spēks un aizsardzība tautai.»

Svinību apmeklētāju pieteikšanos līdz 19. augustam gaidīs Kristīne Brūvele, Rundāles novada sociālā dienesta vadītāja. Biļetes uz koncertu iegādājamas iepriekš www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rundālietis

Kapēc uz likteņdārzu,mums tagad ir sava estrāde ceļa malā.

pirms gada, 2019.08.10 18:42

Vietējās ziņas