Aicina uz Adītāju dienu Bārbelē

Sestdien, 13. jūnijā, Bārbeles parkā visi interesenti aicināti uz jau trešo Adītāju dienu. Paralēli dažādām aktivitātēm Bārbeles bibliotēkā varēs aplūkot dūraiņu izstādi.
 
Vecumnieku novada Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze informē, ka svētku dienā no plkst. 14 par konkursiem ar balvām un dažādām aktivitātēm parūpēsies laikraksta «Pavards» un folkloras kopas «Tīrums» kolektīvi.

«Mācīsimies adīt maučus – cimdus bez pirkstiem, kuri patlaban ir modē. Notiks arī senvārdu konkurss, bet izstādē būs aplūkojami 78 dūraiņi, kurus adījušas dāmas no Krustpils un arī mūsu pašu Vecumnieka novada Valles pagasta iedzīvotāja Mirdza Martinska,» tā bibliotēkas vadītāja.

Pērn Adītāju dienā rokdarbnieces darināja zeķes un cimdus, kurus pēc tam nodeva ziedot.lv komandas gādīgajās rokās. Domājams, ka tagad skaistie darinājumi silda bērnu rociņas un kājiņas.

Rokdarbniecēm ir uzdots arī mājas darbs – uz apaļajām adatām uzadīt kādu skaistu priekšmetu, kuru pēc tam ievietot Raiņa zelta rāmītī par godu dzejnieka 140. gadskārtai.

Bārbeles bibliotēkas vadītāja atklāj kādu traku rokdarbnieču ideju. «Mēs noadīsim pēc iespējas lielāku taisnstūri, kuru pēc tam uzmauksim uz vienas no pagasta laternām. Būs skaisti un oriģināli,» tā B. Krauze.

Bārbelē Adītāju diena notiek jau trešo gadu. Pirms diviem gadiem svētki notika kopā ar žurnālu «Mūsmājas», pērn ar izdevumu «Praktiskie Rokdarbi».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas