Aicina uz Donoru dienu Vecumniekos

Otrdien, 10. novembrī, donori tiek gaidīti Vecumnieku tautas namā, kur no pulksten 10 līdz 13 viesosies Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma brigāde. VADC aicina iedzīvotājus, kuri jūtas labi, kā arī atbilst kritērijiem, lai būtu donors, Lāčplēša dienas priekšvakarā paveikt īstu varoņdarbu, ziedojot asinis, tādējādi palīdzot pacientiem slimnīcās, kuriem nepieciešama asins pārliešana.
VADC pārstāve Ilze Sarkanābola atklāja, ka pēdējo reizi VADC komanda viesojās Vecumniekos 2. jūnijā, kad donoru dienā atsaucās 47 donori, bet asinis nodeva 41 persona. Līdz ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos pašlaik donoru skaits ir nedaudz samazinājies. Arī vairums lielo ārstniecības iestāšu ir ierobežojušas vairāku plānveida pakalpojumu sniegšanu, tai skaitā dažādas operācijas, līdz ar to arī pieprasījums pēc asinis komponentiem arī ir nedaudz mazinājies. Pašlaik asins krājumi ir stabilā līmenī, apliecināja I. Sarkanābola.
Viņa uzsvēra, ka pagaidām drošības nosacījumi brīvprātīgai asins nodošanai nav mainīti. «VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām. Galvenais ir ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības – distancēšanos, personīgo higiēnu, kā arī virsmu dezinfekcijas pasākumus. Lūdzam katram donoram būt atbildīgam gan par savu, gan apkārtējo veselību, pirms ierašanās iepazīties ar drošības nosacījumiem,» aicina I. Sarkanābola.
Viņa atgādina, ka asinis var ziedot, ja donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli, pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar «Covid-19», atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot.
Donoriem visā Latvijā papildus obligātajiem testiem tiek piedāvāta iespēja noteikt antivielu esamību pret «Covid-19» infekcijas izraisītāju (SARS-CoV-2 vīrusu). Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību kontroles un profilakses centram (SPKC), lai vērtētu kopējās tendences un imunitātes līmeni donoru vidū.
Kā vienmēr, donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur šādu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas