Aicina uz Ēnu dienu Valsts policijas Bauskas iecirknī

Nākamnedēļ, 12. februārī, norisināsies ikgadējā Ēnu diena. Arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Bauskas iecirknis piedalās šajā aktivitātē. Lai popularizētu Valsts policijas tēlu sabiedrībā, sniegtu jauniešiem priekšstatu par policista profesiju, karjeras izaugsmes iespējām, nepieciešamo izglītību, kā arī lai motivētu jauniešus sākt mācības Valsts policijas koledžā un savu karjeru saistīt ar darbu Valsts policijā, VP ZRP Bauskas iecirknis 12. februārī no plkst. 10 līdz plkst. 15 plāno dažādas aktivitātes, lai jaunieši gūtu priekšstatu par profesiju.

Bauskas iecirkņa teritorijā Zaļajā ielā 12 Bauskā no plkst. 10 līdz plkst. 11 sadarbībā ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. Bauskas kājnieku bataljona zemessargiem tiek plānots Ēnu dienas apmeklētājiem uzskatāmi demonstrēt daļu no ikdienā Valsts policijas veicamajiem dienesta pienākumiem. Sadarbībā ar zemessargiem iecerēts inscenēt bēgoša transportlīdzekļa apturēšanu, likumpārkāpumu izdarījušo personu aizturēšanu, pārmeklēšanu un konvojēšanu, stāsta Ilva Buka, VP ZRP Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore. Pēc tam Bauskas iecirkņa zālē jauniešiem skaidros tālākās procesuālās darbības saistībā ar likumpārkāpumiem un paredzēto atbildību par izdarīto.

Savukārt to, kādas rakstura iezīmes un fiziskā sagatavotība nepieciešama policistiem, stāstīs jaunā Patruļpolicijas nodaļas darbiniece Kristiāna Purmale, kas pērn vēl pati piedalījās Ēnu dienā. No plkst. 11 līdz plkst. 15 Ēnu dienas apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar ikdienā veicamajiem dienesta pienākumiem Kārtības policijā, Kriminālpolicijā un Patruļpolicijas nodaļā.

«Ēnu dienai aicināti pieteikties jaunieši, kuri vēlas iepazīt policista profesiju un savu nākotni saistīt ar dienestu Valsts policijā vai Zemessardzē, kam ir nopietna interese,» uzsver VP ZRP Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics.

Pieteikšanās pie Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākās inspektores Ilvas Bukas, zvanot pa tālruni 29712047 vai rakstot elektroniski: ilva.buka@zemgale.vp.gov.lv. 

Ēnu dienas apmeklētāji gaidīti Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa pagalmā Bauskā, Zaļajā ielā 12, plkst. 10 nākamnedēļ, 12. februārī.

Ēnu diena ir pasaulē pazīstama un atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija» reģistrēta preču zīme. Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darbavietas un kļūt par darbinieku «ēnām». Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstīgi sagatavoties darba tirgum.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas