Aicina uz īpašu vasaras saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremoniju Bauskā 23

Astronomisko vasaras saulgriežu rītā, 21. jūnijā, pulksten 3.45 Bauskas kultūras centrs (BKC) aicina uz saullēkta sagaidīšanas ceremoniju «Spīgo» Bauskā, kurai iepriekš jāpiesakās līdz šai piektdienai, 18. jūnijam, portālu informēja BKC pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

«Mitoloģijā saule ir gaismas, siltuma un auglības nesēja, visuma  radošā spēka iemiesojums un debesu karaliene. Tā kā latviešu folklorā cilvēks ir novietots pašā saules zīmes centrā, šajos saulstāvjos Bauskas kultūras centrs piedāvā iespēju sajust saules staru spēcinošos glāstus un ļaut tiem atspīdēt katrā no mums, piedaloties saules modināšanas ceremonijā, kas palīdzēs sasmelt spēku un enerģiju visam nākamajam gadam,» teic K. P. Lībiete.

Viņa skaidro, ka savu dalību ceremonijā mājsaimniecībai nepieciešams reģistrēt, aizpildot anketu vai zvanot pa tālruni 63923291. Pēc reģistrācijas mājsaimniecības pārstāvis saņems vairākas ziņas, kurās tiks atklāta norises lokācija, ieteikumi līdzi ņemamās somas saturam un cita noderīga informācija, kas palīdzēs sagatavoties spēcinošajam piedzīvojumam.

Precīza norises vieta gan līdz pašam pēdējam brīdim  tiks paturēta noslēpumā. Vaicājot, vai ierobežojumu mīkstināšana pasākumu rīkošanā, kad no šīs otrdienas vakcinētie un «Covid-19» pārslimojušie cilvēki, kā arī ar negatīvu «Covid-19» testu brīvā dabā var pulcēties līdz 500 cilvēku, neļauj izvēlēto vietu atklāt laikus, lai sarīkojumā var piedalīties arī interesenti, kuri pēdējā brīdī izlēmuši par labu saullēkta sagaidīšanas ceremonijai, K. P. Lībiete uzsvēra, lai kontrolētu apmeklētāju skaitu, joprojām būtiska ir dalībnieku iepriekšēja pieteikšanās. Viņa apliecināja, ka jau pašlaik iedzīvotāju aktivitāte un vēlme piedalīties ir novērojama – līdz otrdienai savu dalību pasākumam bija reģistrējušas 27 mājsaimniecības. 

Saulgriežos, kā arī Līgo un Jāņu dienā citi sarīkojumi Bauskā netiks organizēti. Lai arī no šīs nedēļas ir atļauta amatierkolektīvu koncertēšana, Bauskā amatiermākslas kolektīvu koncertu saulgriežos nerīkos. «Visiem amatiermākslas kolektīviem līdz šim nav bijusi iespēja mēģināt pilnā sastāvā. Vien no 20. maija mēģinājumos varēja pulcēties grupās līdz 20 personām, ne visi kolektīvu dalībnieki ir vakcinējušies vai pēdējā pusgada laikā pārslimojuši «Covid-19», mēģinājumi bija jāaizvada ārā, ievērojot divu  metru distanci,» iemeslus tam skaidro K. P. Lībiete.

Saullēkta sagaidīšanas ceremonijas izmaksas BKC sola precizēt pēc pasākuma norises.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Ha

Varētu padomāt, ka Bauskā plkst.3.45 ieradīsies pūļi saullēktu sagaidīt. Tik tiešām Bauskas kultūras centrs atkal izceļas, varēj vēl izziņot slēpņošanu :-) Sanāk, ka tas būs grandiozākais Līgo pasākums, cita nekā nebūs...

pirms mēneša, 2021.06.16 07:59

hakai

kas tas tāds- Līgo pasākums un kas tie tādi, kuri Līgo pasākumu iecēluši par pasākumu? Varbūt,izdomās, ka vajadzētu Līgo ceremoniju, ja jau kādiem iešāvušies prātā "ideja" par saulgriežu ceremoniju?

pirms mēneša, 2021.06.16 15:30

Rudite

Fantastiski skaista tā mūsu pilsēta saullēktā!

pirms mēneša, 2021.06.16 08:08

Irēna

Ļoti ļoti ļoti skaista, it sevišķi Pilskalns!!!

pirms mēneša, 2021.06.16 11:16

!

Dūmiņprāt būs vairāk kā 500 ļautiņu, tāpēc viss jānoslepeno :-)

pirms mēneša, 2021.06.16 08:35

šaubos

Labi, ja simts, simtu piecdesmit sanāks. Tāpēc jau nav jāiet uz nekādu slepenu vietu ar ekipējumu un grozu.

pirms mēneša, 2021.06.16 12:04

manuprāt

Es plkst. 3.45 varu iziet ārā jebkurā vietā Bauskā, kaut vai pie savas mājas, un gūt to spēcinošo piedzīvojumu bez visas pesteļošanas, un arī ēdamais un dzeramais līdzi nav jāņem, sēdi uz lodžijas vai balkona, sliktākā gadījumā pie loga, savā mājas pagalmā un baudi saullēktu bez visas tā teātra un slepenības. Ērti , labi un vienkārši. Un neslēpjoties.

pirms mēneša, 2021.06.16 12:00

ja jau galā

tad ceremonijai piedienas sarkanais paklājs, godasardze un orķestris spēlē tušu vai maršus, tas gan kurā kategorijā šo "ceremoniju" ieskaitīs?

pirms mēneša, 2021.06.16 15:34

?

A kad tos slotas kātus saliks pilsētā? Svētku dekoru nekādu! Nekādas noskaņas

pirms mēneša, 2021.06.16 13:09

!!!

Vecie salapoja,jauni nākošgad!!

pirms mēneša, 2021.06.16 14:45

Eh

Salapojuši kā reizi uz Līgo iederas - Jāņu slotas :-)

pirms mēneša, 2021.06.16 14:48

viss kārtībā

Nu jau ir zārdi, vēl tikai siens jāsapļauj, un plakāti ar domu graudiem.

pirms mēneša, 2021.06.20 18:37

Atkal citur jābrauc

Pirmssvētku noskaņas radīšanai no 14. jūnija Liepājas Rožu laukumu rotās svētku simbols – muzikāla pūdele, kas atskaņos Līgo dziesmas un tautiskas melodijas mūsdienīgās apdarēs. Projekts tapis Liepājas Tautas mākslas un kultūras centram sadarbojoties ar pilsētas galveno mākslinieci Agitu Ansuli.
Savukārt Saulgriežu dienā, 21. jūnijā, pulksten 12 no pilsētas centra virzienā uz Ezerkrastu un Karostu dosies divi muzikālie Līgo pajūgi, kuros svētkus ieskandinās Rucavas kapela "Paurupīte" un "Hāgenskalna muzikanti" no Rīgas.
Lai mūzika iedvesmotu un noskaņotu liepājniekus un pilsētas viesus arī citviet pilsētā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina Liepājas uzņēmumus vienoties kopīgā akcijā un āra kafejnīcās un tirdzniecības vietās no saulgriežiem līdz Līgo svētkiem ik dienu no pulksten 12 līdz 18 saviem apmeklētājiem atskaņot saulgriežu laika melodijas.

21. jūnijā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā no pulksten 18 līdz 21 būs Zāļu diena. Apmeklētāji varēs doties ielīgošanas pastaigā muzeja teritorijā. Dzīvajās Līgo ekspozīcijās piedalīsies Liepājas aktrišu kopa "Atštaukas", notiks zirgu meistarības paraugdemonstrējumi un izrādes. Būs aplūkojami mājdzīvnieki un Ventspils Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde. Ikviens varēs apgūt senās līgošanas tradīcijas varēs kopā ar Ventspils Kultūras centra amatiermākslas kolektīviem un Līgo saimi.

Savukārt 23. jūnijā no pulksten 10 līdz 12 Ventspils ielās dosies Līgo vilcieniņš, kurā kora "Kaiva" dziedātāji izdziedās skaistākās Līgo dziesmas. Kā vēsta Kabaka, pilsētas iedzīvotāji aicināti doties pirmspusdienas pastaigā, un var atgadīties, ka kāds varbūt taps izjokots un izzobots ar asprātīgām, krāšņām un varbūt arī nerātnām, un nešpetnām četrrindēm, vai paslavēts un uzmundrināts, novēlot izdošanos visās dzīves gaitās.

Protams, Ventspilī gaidāms arī Līgo svētku tirgus.

Saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem publisku pasākumu rīkošanai, plaši publiski Līgo svētku pasākumi Jūrmalā šogad netiks rīkoti, taču vasaras saulgriežu noskaņās 23. jūnijā no pulksten 20 līdz 2 naktī jūras krastā degs astoņi līgo ugunskuri – Lielupē, Bulduros, Dzintaros, Dubultos, Mellužos, Vaivaros, Kauguros un Jaunķemeros.
Dzintaru un Kauguru pludmalē būs izveidota muzikāla vides instalācija "Div` saulītes" – uz lielajiem ekrāniem varēs vērot īpaši Līgo svētkiem ierakstītus dziesmotus mūziķu sveicienus.

Par īpašu svētku sajūtu atbilstoši pandēmijas ierobežojumiem būs gādāts arī Tukumā. No 21. līdz 26. jūnijam Tukuma Pilsētas parkā ienāks lauku idille. Ap saulrieta laiku (Tukumā tas ir ap pulksten 22.22) vairākos desmitos smaržīgu siena zārdu īpašā gaismu un skaņu partitūrā iemirdzēsies trejdeviņas uguntiņas, kas atvērs vārtus uz mistēriju pilno vasaras saulgriežu nakti.

21. jūnija vakarā, iestājoties krēslai, Pilsētas parkā notiks "Saulgriežu mistērija", kurā, kā raksta rīkotāji, zināmais satiksies ar nezināmo, sievišķais ar vīrišķo un vasaras saulgriežu nakts valdzinājums liks gaisam ietrīsēties.

No 21. jūnija līdz pat Jāņiem Tukuma centrā, Brīvības laukumā būs iespējams apskatīt Lielo Jāņu vainagu un uzņemt skaistāko vasaras saulgriežu foto. Daloties ar bildēm sociālajos tīklos, organizatori aicina izmanto tēmturi #jāņunaktskrāsā.

Šīs norises organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams, bet svētku noskaņu bagātinās arī citas aktivitātes.

Jāņu laikā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs pieejams arī nesen iekārtotais, urbānais dārzs "Dobnīca" "Tukku Magi" teritorijā, ko izlolojuši un bijušās fermentu rūpnīcas teritorijā izveidojuši "Radi Tukku Magi" brīvprātīgie. Šī tiek pieteikta kā brīnišķīga vieta laiskai piknikošanai un sarunām.

Pirmdien, 21. jūnijā, no pulksten 12 līdz 18 norisināsies ielīgošana Kuldīgas ielās un laukumos. Otrdienā, 22. jūnijā, notiks "Jāņu tirgus Kuldīgā". Tirdziņš Liepājas ielā darbosies no pulksten 12 dienā līdz 18 vakarā. Jāņu tirgū Kuldīgā skanēs dziesmas, valdīs radoša atmosfēra, varēs pīt un iegādāties Jāņu vainagus, būs siers, alus un kvass, pīrāgi un rauši, tā teikt viss Jāņu galdam, dāvanas iešanai ciemos, kā arī Līgo svētku rotas mājas dekorēšanai un sevis rotāšanai.

Savukārt no 21. līdz 27. jūnijam skvērā pie Kuldīgas kultūras centra atradīsies Saulgriežu iedvesmas dārzs.

Ar dažādām meistarklasēm, tradīciju izzināšanu, tirdziņu un Ogres teātra izrādi "Skroderdienas Silmačos" brīvdabas izrādēm svētku laiks sagaidīts Ogrē un Ogres novadā.

pirms mēneša, 2021.06.16 15:43

varētu jau tepat

tikai ne viena vien indivīda vēlmju piepildīšanai vajadzētu sākt pašiem ar sevi. Varbūt, iegādājieties tualetes podu pāris tūkstošu vērtē, pašam nekas nav jādara, visu jūsu vietā izdarīs šis brīnums, vienīgi bikses jānovelk pirms apsēdies uz tā, i mūziku tas atskaņos, i gaismas efektus radīs.....

pirms mēneša, 2021.06.17 11:33

Zinītis

Tiem večiem,kuriem tajos plkst. stāvēs, stāvgriežos būs priekšroka

pirms mēneša, 2021.06.16 17:33

tā var būt tikai Bauskā

Saullēkta sagaidīšanas ceremonijas izmaksas tā kā būtu jāsedz šī slepenā pasākuma dalībniekiem pašiem, ne jau no novada budžeta. Citi novadi kaut ko organizē, bet Bauska kaut ko pusnaktī pa krūmiem. Nu nebūs tie 500 , tā ka dzīvojiet mierīgi, bet Bauskas kultūras centram kauns un sabiedriska FUI.

pirms mēneša, 2021.06.17 10:46

Patiešām muļķīgi būtu domāt, ka uz šo pasākumu saskries pūlis. Nu nebūs ne simti, ne tūkstoši. Paši
jau no BKC čīkstēja iepriekš, ka zaļumballes uz Jāņiem nerīkos, jo dēļ 50 cilvēkiem neesot rentabli te kaut ko organizēt. A te izdomā ceremoniju uz kuru BKCprāt gāzīsies pus Bauska turklāt pusnaktī un darba dienā. Prātiņ nāc mājās!!!

pirms mēneša, 2021.06.17 12:11

sara

Kāpēc tikai vakcinētie drīkst ierasties? Vai paredzama nesakcionēta drūzmēšanās, piemēram,
papardes zieda meklējumos?
BKC, lūdzu, citējiet to MK noteikumu sadaļu, kurā NEVAKCINĒTAJIEM aizliegts atrasties ārā kopā ar vakcinētajiem!

pirms mēneša, 2021.06.19 01:34

sārai

Nemeklē kašķi, kur tu kaut vārdu vai mājienu atradi, ka tikai vakcinētie var ierasties.Sara, citē ,lūdzu, to vietu, kur rakstīts, ka tas ir tikai vakcinētajiem.Neizdomā un nesāc demagoģiju, jo tie nevakcionētie ir trakoti nervozi un aizdomīgi, parunā ar tādu, un uzreiz no runas veida top saprotams, ka ar tevi runā nevakcionētais, jo viņš uzreiz sāk kaut ko skaidrot, kaut gan neviens viņam to neprasīja.

pirms mēneša, 2021.06.20 18:46

Es pieteicos

Es pieteicos un ir interesanti gaidit kādu ziņu man atsūtīs. Vienu jau saņēmu ar interesi gaidu nākamo. Un tie komentētāji lai ne sūkstās ka neko neorganizē. Nu paši vainīgi ka nevar savas pēcpuses no balkona izcelt. Jauki ka kultūras centrs rada ko pavisam savādāku nekā bazāru. Paldies viņiem. Ar nepacietību gaidu nākošo ziņu.

pirms mēneša, 2021.06.19 22:30

nu tad

Nu tad tiekamies pēc deviņām stundām un sākam to slepeno pesteļošanu. Ja jau Bauskā nebūs Jāņu, tad jāorganizē praids, lai vismaz kaut kas būtu.

pirms mēneša, 2021.06.20 18:35

Vietējās ziņas