Aicina uz labdarības koncertu Īslīcē; ziedojums nodos biedrībai «Ābulis»

Piektdien, 25. septembrī, Īslīces Kultūras namā labdarības koncertā «Spārnus veidojam kopā» tiks vākti ziedojumi ģimenēm, kurās ir bērni vai jaunieši ar funkcionālajiem traucējumiem, portālu informēja biedrības «Laiks jauniešiem» pārstāvis Gints Jankovskis.

Viņš norādīja, ka koncertā saziedotie līdzekļi tiks ziedoti biedrībai «Ābulis», kura  dibināta 2013.gadā un tajā darbojas aptuveni 20 saimes, kurās ir bērni vai jaunieši ar funkcionālajiem traucējumiem. Pirms diviem gadiem biedrība saņēma konkursa »Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam» apbalvojumu nominācijā «Bērnu atbalsts» par izciliem sasniegumiem, aizstāvot bērnu ar invaliditāti tiesības un intereses dažādās jomās, piemēram, sociālā iekļaušana, tiesības uz kultūru, izglītību.

Paredzēts, ka piektdienas pasākumā Īslīcē  uzstāsies Latvijā pazīstami un iemīļoti mūziķi - Varis Vētra, Normunds Rutulis, Miks Dukurs, Arturs Gruzdiņš, Rūta Dūduma - Ķirse, Deniss Stepanovs, kā arī mūspuses grupas – «Carnelian», «Bekars» un popgrupa «Sapnītis». Par bērnu radošajām aktivitātēm un rotaļām rūpēsies radošās apvienības «Pasaku nam»"iemīļotie pasaku tēli.

«Mēs nevaram iejusties ģimenēs, kurās kāds no cilvēkiem ir ar funkcionāliem traucējumiem, ja vien ar šīm saimēm mēs neesam tiešā saskarē, taču mēs tām varam palīdzēt. Parasti Ziemassvētki ir laiks, kad tiek rīkoti šāda veida koncerti, bet šīs ģimenes nedzīvo tikai šajos svētkos,» atzīmēja pasākuma producents un Codes pagasta darbinieks darbā ar jaunatni Kaspars Kalējs.

G. Jankovskis skaidro, ka ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionālajiem traucējumiem, var saņemt atbalstu no valsts un pašvaldības, taču pakalpojumu un individuālo palīglīdzekļu pieejamība un iespēja tos individuāli pielāgot, nevis nauda un pabalsti, ir tas, ko nereti lūdz ģimenes, kurās aug bērni, kuriem ir īpašas vajadzības.

Šobrīd ģimenes norāda ka, pakalpojums ir, bet ar piešķirto summu nepietiek tā pilnvērtīgai izmantošanai, tāpat ir problēmas ar kādu līdzekļu vai pakalpojumu individualizēšanu.

Labdarības koncertu organizē biedrība «Laiks jauniešiem» kopā ar Codes, Dāviņu un Īslīces pagasta aktīvajiem jauniešiem, kuriem tā ir iespēja palīdzēt un iemācīties arī organizēt pasākumus, veicinot  sekmīgāku komunikāciju starp pagasta jauniešiem.

Organizatori aicina labdarības koncerta apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID-19 izplatību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas