Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz Leģendu nakti Svitenes pilī

Jau septīto gadu vairāk nekā 30 Latvijas novadu pilīs un muižās ikviens interesents aicināts uz Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizēto Leģendu nakti. Šāds pasākums 27. oktobrī plānots arī Rundāles novada Svitenes pilī. Sarīkojumu plkst. 18 atklās senioru deju kopa «Magnolijas» un amatierteātris «Stella».

Leģendu nakts organizatore, Rundāles novada kultūras nodaļas speciāliste Lilita Lauskiniece, pastāstīja, ka sarīkojums Svitenē būs veltīts grāfienei Cecīlijai. Sanākušie kopā ar mākslas vēsturnieci Kristiānu Ābeli varēs doties mākslas «ceļojumā» – plānota lekcija par Svitenes pils 19. gadsimta otrās puses gleznu galeriju. Izrādās, tolaik pils kolekcijā bijušas vairāk nekā simts gleznas, jo grāfiene bijusi liela mākslas cienītāja. Viņai ļoti patikuši dzīvnieki, tāpēc šoreiz pasākumā būs skatāma suņu teātra izrāde «Ursas jautrie piedzīvojumi».

Tiks piedāvāti «Kūku darbnīcas» našķi, tradicionālās pils ķēķa pankūkas, būs iespēja apskatīt skolas muzeju un izmēģināt rakstīšanu ar spalvu. Svētku apmeklētāji kopā ar gleznotāju Īru Rozentāli varēs aplūkot lielgleznojumu «Melnās dāmas atgriešanās», kā arī mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādi. Būs iespēja pozēt fotostūrītī un kopā ar jauniešu biedrību «Mums pieder pasaule» veidot tērpus.
Vakara izskaņā pils zālē uz koncertu aicina Mareks Radzēvičs. Būs skatāms atvadu gaismas ceļš un ugunsšovs «Soul of flame», tāpat kā citās Latvijas vietās.

Pasākumu organizē Rundāles novada pašvaldības kultūras nodaļa, Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienība «Mūzikas un mākslas skola» un jauniešu biedrība «Mums pieder pasaule».

Leģendu nakts Svitenē notiks jau ceturto gadu. Pērn sarīkojums bija veltīts rozēm. Pirmajā gadā ieradušies 150 interesenti, nākamajā –250, trešajā reizē bijuši gandrīz 400 apmeklētāji, stāsta L. Lauskiniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas