Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz mežaudžu kopšanas mācībām 1

Nākamnedēļ Bauskas novada Bērzkalnos sāksies kursi mežaudžu kopšanas pamatu apguvei, ko rīko Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC).

Dalībnieki pēc kursa beigšanas iegūs motorinstrumenta vadītāja kvalifikācijas apliecību un sertifikātu par mežaudžu kopšanas pamatu apguvi, portālu informēja MKPC speciāliste Rita Daščiora.

Teorijas apguve notiks 19. un 20. novembrī viesu namā «Bērzkalni» Īslīces pagastā. Divās dienās tiks pārrunātas tēmas par Latvijas meža resursiem, to apsaimniekošanas normatīvajiem aktiem, Eiropas atbalstu. Mācībās varēs iepazīt meža uzbūves elementus, koku un krūmu sugas, to saderību un meža tipus, kā arī meža apsaimniekošanas ciklus.

Lektori izskaidros audzes raksturojošos rādītājus un to noteikšanas metodes, meža inventarizācijas un mežaudžu kopšanas veidus un pamatprincipus, kā arī dabas aizsardzības prasības jaunaudžu kopšanā un meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanā. Tiks skaidroti cirtes pamatprincipi, cērtamo koku izvēle, darba instrumentu droša izmantošana.

Praktiskās nodarbības risināsies 12. un 13. decembrī mežā Vecumnieku novadā. Tur kursanti varēs iepazīt darba instrumentus un to izmantošanu, vides prasību un darba drošības ievērošanu mežsaimniecības darbos. Dalībnieki mācīsies pazīt koku sugas un iezīmēt kokus, novērtēt meža platību un plānot darbus. Tiks mācīta audzes raksturojošo rādītāju noteikšana dabā, ierādīti koku kopšanas paņēmieni un labā prakse ar dažādiem tehnikas veidiem un instrumentiem.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 310 «Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā» paredz – lai persona mežsaimniecības darbos varētu lietot motorinstrumentus, proti, krūmgriezi vai motorzāģi, vadīt meža mašīnu, vajadzīga kvalifikāciju apliecinoša, licencētas izglītības iestādes izsniegta apliecība. Pēc šo kursu pabeigšanas dalībnieki tādu saņems, uzsver R. Daščiora.

Kursos, kas tiek rīkoti pieaugušo neformālās izglītības programmā, var piedalīties visi interesenti, līdz 15. novembrim piesakoties R. Daščiorai pa tālruni 22019356 vai e-pastu rita.dasciora@mkpc.llkc.lv. Līdzdalības maksājums vienam cilvēkam – desmit lati plus pievienotās vērtības nodoklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mežstrādnieks.

Iemaksā un tik noklausies.Vienā momentā speciālisti ar visām motorzāģa vadītāja apliecībām gatavi(jaunizcepti).

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 15:24

Vietējās ziņas