Aicina uz pastalu un paķeļu gatavošanas meistarklasi Iecavā

Eiropas projektā «Eiropas amatu prasmju dienas» dažādās Latvijas vietās no 5. līdz 7. aprīlim norisināsies pasākums «Satiec savu meistaru!». Interesentus uz meistardarbnīcu no plkst. 10 Iecavas kultūras namā gaidīs 6. aprīlī.

Ciemā pastalu gatavošanu varēs apgūt meistaru vadībā. Diemžēl brīvas vietas uz pastalu gatavošanu nav, aizņemtas arī visas papildvietas. Toties neierobežots dalībnieku skaits paredzēts, lai iemācītos paķeļu pīšanu un pirkstiņtamborēšanu meistares Elīnas Beitiņas pavadībā. Pašiem vienīgi vajadzētu paņemt līdzi dziju.

«Šāda veida pasākums Iecavā notiks otro reizi. Pērn klātesošie apguva vienas adatas pinuma tehniku. Tas ir sens rokdarbs, no kā varēja uztaisīt zeķes un cimdus, pirms bija izgudrota adīšana un tamborēšana. Mēs redzam, ka cilvēkiem par šādām lietām ir interese, jo katrs darbiņš, kas tiek uztaisīts ar paša rokām, ceļ pašapziņu. Tu to nenopērc veikalā, bet darini pats, un tas ir liels gandarījums. Sestdien mācīties pīt un tamborēt aicināts ikviens interesents,» teic Iecavas tradicionālās kultūras biedrības pārstāve E. Beitiņa.

Sarīkojuma mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, par meistaru zināšanām un prasmēm, kas pārmantotas no paaudzes paaudzē, veicinot sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas