Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz semināru par upju aizsargjoslu apsaimniekošanu

 Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) aicina Zemgales novadu mežu īpašniekus uz semināru par upju aizsargjoslu apsaimniekošanu trešdien, 20. novembrī, Baldonē.

Seminārā Baldones novada domē tiks izskaidroti upju aizsargjoslu apsaimniekošanas principi un kopšanas pamati. Kā «Bauskas Dzīvei» uzsver semināra rīkotāja MKPC speciāliste Rita Daščiora, šis temats mācību semināros netiek apspriests bieži, tāpēc ieteicams zemes saimniekiem izmantot iespēju apgūt zināšanas. Seminārs interesentiem ir bez maksas.

Baldones seminārā mežsaimniecības labo praksi upju aizsargjoslu apsaimniekošanā izskaidros vairāki lektori. Jau vēstīts, ka nesen par līdzīgu tēmu rīkots seminārs Vecumnieku novada Bārbelē bija kupli apmeklēts gan no tuvējiem Zemgales novadiem, gan Rīgas, Vidzemes un Kurzemes puses.

Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības inženiere vides jautājumos Sarmīte Jankovska stāstīs par virszemes ūdensteču aizsargjoslu un regulētu ūdensteču likumdošanu – ko un kad tajās drīkst, ko nedrīkst darīt. Upju aizsargjoslu funkcionalitāti un krastu kopšanas paņēmienus aprakstīs Dabas aizsardzības pārvaldes «Life NAT-Programme» eksperts Andris Urtāns. Viņš skaidros, kā upju krastos notiekošais ietekmē ūdeņu kvalitāti un ūdens organismu ikdienu, kāda ietekme ir bebriem, kokiem, ūdensaugiem, smilšu sanešiem.

Eksperti kopā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes lektori Brigitu Laimi vadīs Ķekaviņas upes joslas apsaimniekošanas objektu apskati dabā. Dalībnieki varēs saņemt atbildes uz jautājumiem un piedalīties diskusijā.

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) aicina Zemgales novadu mežu īpašniekus uz semināru par upju aizsargjoslu apsaimniekošanu trešdien, 20. novembrī, Baldonē.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas