Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz stundu izslēgt gaismu 1

Pasaules Dabas fonda organizētajā akcijā «Zemes stunda 2014» sestdien, 29. martā, iesaistīsies arī mūsu pašvaldības. Plašākas aktivitātes paredzētas Iecavā.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva stāsta, ka šajā vakarā iecavnieki tiek gaidīti estrādē. Jau no pulksten astoņiem iecerēts gaismiņu gājiens no kultūras nama līdz estrādei. Iedzīvotāji aicināti paņemt līdzi savu īpašo gaismekli – sveci, lukturi vai citu izgaismojošu priekšmetu.

Ar jautrām rotaļām, stāstiem par gaismu un dziesmām iedzīvotājus sagaidīs folkloras kopa «Tarkšķi». Sarīkojuma laikā iekurs ugunskuru, iedzīvotāji aicināti paņemt līdzi savu groziņu. Par siltu tēju būs parūpējušies kultūras nama darbinieki. Apgaismojums Puškina ielas rajonā un estrādē būs izslēgts jau no astoņiem vakarā.

Solidarizējoties ar līdzīgi domājošiem un videi draudzīgākai rīcībai pievienojas arī Bauskas pilsēta. 29. marta vakarā laikā no pusdeviņiem līdz pusdesmitiem pilsētā tiks izslēgta katra trešā ielu apgaismojuma laterna. Pašvaldība aicina arī novada iedzīvotājus šajā laikā iespēju robežās izslēgt apgaismojumu.

Eva Vlasova, Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste, informē, ka ikviens Vecumnieku novada iedzīvotājs un uzņēmums aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.
Līdzīgi rīkosies arī Rundāles novadā. Te bērnudārza «Mārpuķīte» audzēkņi kopā ar vecākiem vēl iesaistīsies dažādās Zemes stundai veltītās aktivitātēs. Tā ziņo novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojas, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rajona iedzivotajs

Mazosanas ta tas sakan Latviski, laukos uguns ka dega ta ari deg un nekadas klimata problemas tas neatrisinas.Pasvaldibas jau var tani iesaistities jo tani laika tur neviens jau nestrada,bet sez maja un skatas serialus.

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 11:04

Vietējās ziņas