Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz Ūdens forumu par Lielupes un Ventas baseinu apsaimniekošanu

Piektdien, 6. septembrī, notiks Ūdens forums, kurā tiks apspriesta Lielupes un Ventas upju baseinu apsaimniekošana, vēstīts Valsts lauku tīkla mājaslapā laukutikls.lv.

Interesenti tiek gaidīti Ozolnieku novada Salgales pagasta «Aučos», Jāņa Čakstes muzeja mājā, informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāve Maija Sirvide. Tas atrodas kaimiņos Iecavas novadam.

Forumu pulksten 10 atklās LLKC valdes loceklis Kaspars Žūriņš, kurš runās par lauksaimniecību un upju baseinu apsaimniekošanu. Eiropas Savienības (ES) Ūdens pamatdirektīvu izskaidros Iveta Teibe, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta Ūdens resursu nodaļas vecākā konsultante. Viņa raksturos pašreizējo situāciju ar Lielupes un Ventas upju baseina apgabala apsaimniekošanas plānu 2010. – 2015. gadam.

Par ES Nitrātu direktīvu stāstīs Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības resursu nodaļas vecākā referente Ļubova Tralmaka.
Forumu noslēgs diskusijas, ko vadīs K. Žūriņš. Tajās piedalīsies Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību saimniecības «Vecauce» direktore Iveta Grudovska, kura analizēs Latvijas Dabas fonda iniciatīvu piesārņojuma mazināšanai no mēslojuma.
Dalība sarīkojumā ir bez maksas. To atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. Vairāk informācijas mājaslapā laukutikls.lv.

Forums ir daļa no projekta «Baltic Deal – putting best agricultural practises into work» jeb «Baltijas darījums – labas lauksaimniecības prakses pielietošana». Tas saņēmis ES Baltijas jūras reģiona stratēģijas paraugprojekta statusu. Projekts tiek īstenots no 2010. gada septembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta mērķis ir uzlabot Baltijas jūras vidi, veicinot lauksaimniecības attīstību tā, lai netiktu vājināta konkurence vai lauksaimniecības produktu kvalitāte. Projekts tiek līdzfinansēts no Baltijas Jūras reģiona programmas 2007. – 2013. gadam.

Līdzīgs forums par Gaujas un Daugavas upju baseiniem 5. septembrī notiek/notika [atkarībā no publicēšanas laika] Vidzemē, Kocēnu novada Rubenes viesu namā «Mazais Ansis», vēstīts laukutikls.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas