Aicina uz uzņēmēju forumu Rundāles novadā 6

Uzņēmējus un visus interesentus Rundāles novada pašvaldība aicina uz novada uzņēmēju forumu, kas 28. februārī notiks Viesturu pagasta Bērsteles kultūras namā.

Kā pastāstīja Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Santa Švāģere, foruma mērķis ir iepazīstināt novada uzņēmējus un lauksaimniekus ar aktualitātēm un iespējamo atbalstu.

Rundāles novada Attīstības programmu 2019. – 2025. gadam un Rundāles novada domes aktuālos projektus prezentēs pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Laura Ārente. Forumā stāstīs par uzņēmējdarbību 2018. gadā un sniegs informāciju par līdzfinansējuma piešķiršanu uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai. Sanākušos iepazīstinās ar projektu «Īsteno savu ideju Rundālē!», kas ir atbalsts jaunajiem vai esošajiem uzņēmumiem, vai pašnodarbinātām personām to darbības pirmajos trīs gados.

Uz forumu uzaicināts neirolingvistiskās programmēšanas (NLP) speciālists Aivars Dresmanis. Viņš stāstīs par to, kas ir komforts un komforta zona, kuru tik bieži piemin gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē, uz kuru tik ļoti tiecamies, bet kura bieži ievelk pašapmierinātībā un pasivitātē.

Vietējā SIA «Kristell» īpašniece Kristīne Balta iepazīstinās ar idejām par biznesa iemaņu apgūšanu jau kopš pirmās klases. Novada jaunie komersanti – skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki – prezentēs savus produktus, kas guvuši ļoti labus panākumus.

Forumā uzaicināta piedalīties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas biroja vadītāja Dace Griķe. Viņa stāstīs par lauku aktualitātēm, ES finansējumu, Lauku atbalsta dienesta (LAD) investīciju projektiem un mācību plāniem. LLKC lauku attīstības konsultante Anita Vismane iepazīstinās ar savstarpējās atbilstības prasībām lopkopībā un augkopībā. Mācību centra «Buts» Bauskas filiāles vadītāja Regīna Raubišķe aicinās atsvaidzināt esošās zināšanas un gūt jaunas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

uzskatāmais piemērs

varētu uzņēmējiem forumā parādīt, kā novadā sekmīgi izķēzīt ES fondu naudu. Kādi tagad izskatās par lielu naudu veiktie darbi Mežotnes pilskalnā, un kāds izskatās ceļš uz to, kurā ieguldīti arī ne mazie līdzekļi, ja nemaldos par cukurbiešu auzēšanas kompensācijā saņemtie. Tur, kur šā ceļa malā būtu jābūt garāvim, par kuru novadīt ūdeni no cela posma, tur vietējais zemnieks noaris jau vietām aizķerot pašu ceļu segumu. Tā mums tur Rundālē iet ar tām Eiropas naudām, galvenais ir apgūt..

pirms gada, 2019.02.28 10:13

inka

Labāk atceries tos laikus un ceļus pirms šiem uzlaboumiem!Galvenais nosacījums -būT par visu neapmierinātam!

pirms gada, 2019.02.28 11:09

cieta galva

varbūt, runa neiet par "uzlabojumiem, bet par savulaik remontēto ceļu uzturēšanu, daudzmaz cilvēcigu attieksmi pret savulaik veikto darbu. Bet, laikam, cilvēki pieraduši, nopērk, salauž, izmet, un brēc pēc jauna

pirms gada, 2019.02.28 12:15

prioritātes

diemžēl tāda attieksme novadā ir gandrīz pret visiem esošajiem ceļiem, kas spilgti izpaužas ceļā uz Ziedoņiem, kur grāvis sen kā aizarts un tīrums par visām varītēm spiežas uz ceļa ar visiem no šī lauka tekošajiem ūdeņiem. Novada domei nevis jauna ēka būtu jābūvē, bet kādu laiku jāpadzīvo taborā, krūmos blakus šiem tīši sagandētajiem ceļiem, pie tam redzot, ka tik mazam novadam nav nākotnes, to tāpat drīz vajadzēs apvienot, bet ēkas domei, prioritāte

pirms gada, 2019.03.01 09:30

inka

Vai tik «prioritāte« nav no Bauskas ,kas kāro uz Rundāles novadu?

pirms gada, 2019.03.01 15:05

tev

tiešām tā galva vien tādēļ, lai vārnas "nekrāmē" rumpī, ja neredzi kas novadā darās ar ceļiem, un ko tieši novada vadība varētu darīt lai tā nebūtu, Labāk ir izvirzīt sazvērestības versijas.

pirms gada, 2019.03.01 15:47

Vietējās ziņas