Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uzņēmējus būt drosmīgākiem 4

Bauskas kultūras centra lielajā zālē 20. septembrī notikušajā publiskajā diskusijā «Kas traucē un kas palīdz attīstīt uzņēmējdarbību?» apmeklētāju bija krietni mazāk nekā citus gadus līdzīgos pasākumos.

Diskusijas vadītājs, «Latvijas Avīzes» žurnālists Ivars Bušmanis, sarunas sākumā konstatēja, ka sanākušo vidū ir kādi seši uzņēmēji, nedaudz vairāk darba ņēmēju. Lielākā daļa klausītāju bija aktīvās darba gaitas beigušie.

Uz tikšanos Bauskā bija ieradies Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš («Vienotība»), ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova, Rīgas domes deputāts Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone stāstīja par pašvaldības atbalstu uzņēmējiem. Tika nosauktas trīs novada attīstības prioritātes: lauksaimniecība, transports un loģistika, kā arī tūrisms. Kā nozīmīgāko trūkumu šo nozaru attīstībai viņa minēja lauku ceļu kritisko stāvokli. I.Tijone uzskaitīja objektus, kas nesen veiktā pētījumā atzīti par investīcijām piemērotākajiem: bijusī etiķfabrikas ēka, Bauskas pils, kā arī atpūtas komplekss «Rožmalas» Ceraukstes pagastā.
Liela loma ir kontaktiem

To, ka publikā ir tik maz uzņēmēju, sanākušie komentēja kā mūsu ekonomikas nepilnību. «Viena būtiska Latvijas problēma – mums trūkst uzņēmēju,» secināja I. Platonova. Viņa norādīja, ka uzņēmējiem jābūt drosmīgākiem.

Vairāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 23. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

bailīgais uzņēmējs

Jākļūst drosmīgākam un jāmaksā mazāk nodokļu, lai šādiem "ekspertiem" nebūtu iespējas tērēt budžeta naudu un vēl apelēt pie tā, ka viņu gvelšanu nav ieradušies klausīties.

pirms 7 gadiem, 2013.09.22 10:29

pareizi

Piekrītu bailīgajam. Neviens nevar samaksāt nodokļus pilnā apjomā, izņemot dažas jomas, kā tirzniecība, konveijertipa ražošana, varbūt vēl kaut kas. Lielākai daļai, sevišķi ražotājiem, nodokļu slogs ir par lielu. Bet šiem dienderiem tas ir pilnīgi vienalga. Viņi neko nav darījuši uzņēmēju labā un arī nedarīs. Visa "pokazuha" tikai reitinga celšanai. Tāpēc neviens pieredzējis uzņēmējs arī negāja uz tikšanos, kam laiku velti tērēt.

pirms 7 gadiem, 2013.09.22 14:28

Vietējās ziņas