Aicina veldzēties Rundāles pils puķu ziedēšanas brīnumā 8

Rundāles pils franču dārzā sācies krāšņais tulpju ziedēšanas laiks. Šajā nedēļas nogalē būs skatāmas arī tās tulpju šķirnes, kuras vēl pirms dažām dienām atrādīja vien savus pumpurus, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Sestdien, 15. maijā, dārzkopji un dārzu mīļotāji apvienot krāšņo ziedu apskati var ar pavasara stādu tirgu Rundāles pilī, kas tiek organizēts ar mērķi popularizēt franču dārzu un dārzu kultūru Latvijā.

«Lai dārzs visa gada garumā izskatītos labi, tajā jāstāda dažādos laikos ziedoši augi. Šo atziņu ņemam vērā, veidojot pils dārza apstādījumus. Krokusi uzzied jau agri pavasarī, tos vēlāk papildina tulpes un ziedošie kokaugi, visu vasaru un pat rudenī priecē rozes un ornamentālajā parterā iestādītās samtenes, studentu neļķes, smaržīgā tabaka, salvija, viengadīgās krizantēmas,» skaidroja Rundāles pils muzeja Parka nodaļas vadītāja vietniece Ieva Reinvalde.

Tirdziņā būs iespējams iegādāties ziemciešu un vasaras puķu stādus, košumkrūmus, ogulājus un augļu kokus, graudzāles, garšaugus un rožu stādus plašā sortimentā. Būs iespējams nopirkt arī bioloģiskos augu mēslošanas līdzekļus, skalu pinuma izstrādājumus un pašdarinātus dārzkopju darbarīkus.

Šogad apmeklētājiem jārēķinās ar lielākiem ierobežojumiem, nekā tas bija pērnajā gadā. Franču dārzā būs stingri nodalītas divas tirdzniecības vietas – katrā no tām būs 20 tirgotāju. Kā ikvienā tirdzniecības vietā, apmeklētājiem jāievēro divu metru distance, obligāti vajadzīgas deguna un mutes aizsargmaskas. Tirdzniecības dienā pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus ievērot teritorijā izvietotās norādes zīmes, atsaukties uz muzeja darbinieku norādījumiem un ievērot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Tulpe

Viena vieta valstī vienu reizi gadā. Pārējā laikā un vietā kas? Padomju pomps

pirms mēneša, 2021.05.15 09:01

:(

Nelaimīgs tu cilvēciņš esi! Rundāles pils dārzs ir skaits un sakopts jebkurā gadalaikā. Puķu stādījumi tiek atjaunoti un strādnieki strādā! Kurš gan ir vainīgs, ja tulpe zied tikai reizi gadā!

pirms mēneša, 2021.05.15 11:29

juris

žultaina tulpe

pirms mēneša, 2021.05.15 21:28

Ziedonis

No stulbeņu komentāriem pat tulpes vīst... Ja nepatīk, nebrauciet, neskatieties! Nav spiesta lieta. Taču nelejiet tak atkal savas mūžīgās samazgas!

pirms mēneša, 2021.05.15 14:47

????????????

Tjuļpjani tjuļpjani. Moja dedivščina

pirms mēneša, 2021.05.15 19:20

Tulpei

Rozes piemirsās? Muzejā ir ilglaicīga ekspozīcija un vairākas izstādes.

pirms mēneša, 2021.05.17 10:44

Vietējās ziņas